Reklama

Reklama

Noční show Davida Lettermana

(pořad)
  • USA Late Show with David Letterman
všechny plakáty
Ukázka z filmu 141
Talk-show / Komedie
USA, 1993, 4242x60 min

Účinkují:

David Letterman (moderátor), Hallee Hirsh, Julianna Margulies, Evangeline Lilly, Jessica Biel, Jimmi Simpson, Jorge Garcia, Jamie Oliver (více)
(další profese)

Obsahy(1)

V poradí 11. sezóna veleúspešnej talkshow amerického televízneho veterána Davida Lettermana sa nesie presne v duchu zavedených pravidiel. Spojenie inteligentného humoru a serióznych rozhovorov zaistilo Lettermanovi stále miesto na najsledovanejšej stanici East Coastu CBS a to hneď v prime time. Dave spolu s hudobníkom Paulom Shafferom ztrpčuje svojimi štiplavými otázkami život nielen hercom ale aj spevákom, športovcom alebo vedcom. LATE SHOW je v Amerike jedna z najsledovanejších relácií už cez dvadsať rokov a stále si udržiava svoj status výbornej zábavy na každý večer. (JohnFarst)

(více)

Videa (143)

Ukázka z filmu 141

Recenze (64)

Volos 

všechny recenze uživatele

Tento formát, tedy "talk show" , se v současnosti těší velké popularitě po celém světě a pro většinu pořadů tohoto formátu je show Davida Lettermana jakousi šablonou. Pořad totiž běží už dvacet let a podle mého názoru je pouze několik projektů, které můžou této show konkurovat. Klíčem úspěchu je samozřejmě charismatický David Letterman, hlavní ikona show, který má schopnost se svými hosty konverzovat velmi nenuceně a zároveň vtipně. Jeho humor pramení z ironie, kterou často zaměřuje sám na sebe, což jeho publikum zbožňuje. Není co vytknout. ()

ZigurRóz 

všechny recenze uživatele

Miluju show Davida Lettermana - behem vice nez 30 ti lete kariery se zde vystridalo nespocet hostu z herecke branze a nejen z te. Nejvic me pobavili dily s Billem Murrayem, Willem Ferrellem (!!!) nebo Jimem Carreym. Mezi specialni obskurni dily patri ten s Paris Hilton (kde ji Letterman dava tezkej ster:P) nebo s Justinem Biebrem ci Lady Gagou. Vyborni jsou i Robin Williams (ma vypravecsky talent), Dustin Hoffman, Al Pacino, George Clooney a prekvapive i Sly:) Na druhou stranu me velmi zklamal Johnny Depp s jeho pozou a Robert De Niro (u ktereho to byla spis nervozita pred kamerou.. vazne!). Celkove se jedna o velice zabavnou show - pro ty, kteri vladnou slusnou anglictinou (zejmena k podchyceni drobnych vtipnych nuanci - znalost historie filmu a americkeho showbizu podminkou) vrele doporucuji. Tohle se neda s Krausem vubec srovnavat. Posudte sami: http://www.youtube.com/watch?v=-nCcl7ge3kU&feature=relmfu ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Tahle americká talk-show mě jaksi nechytila; Lettermanův humor mi občas přijde dost křečovitý - říct vtip za každou cenu, ikdyž třeba nemá souvislost k předcházející větě či tématu. K některým hostům je příliš milý a korektní, a někdy narážky prostě nechápu, protože dění v USA nesleduju nijak podrobně... v tomhle směru jsou jistě srozumitelnější české talk-show. A taky mě docela sere publikum, nadšeně hýkající, ikdyž David Letterman pronese sebeméně vtipné slovo. Své kvality to má, Letterman je vcelku sympaťák, ovšem nekritický fanoušek tohoto pořadu ze mě asi nebude. 60% ()

JohnFarst 

všechny recenze uživatele

Dave Letterman je americký moderátorský veterán, ktorý si už od roku 1982 upevňuje svoje neotrasiteľné postavenie na staniciach ako CBS alebo NBC. Spolu so svojím dvorným skladateľom a hudobníkom Paulom Shafferom sa stali neodlúčiteľnou súčasťou väčšiny newyorčanov a nielen ich. Late Show každý večer ponúka čerstvú dávku nadsázky, humoru ale aj serióznych rozhovorov s osobnosťami nielen hereckého neba ale aj politikmi, vedcami alebo spevákmi. Letterman má inteligentný humor a dobre sa počúva, práve preto si ho ľudia obľúbili a zapamätali ako Pána moderátora ku ktorému sa ľudia s radosťou vracajú. Za svoju dlhú kariéru zažil veľa úspechov, dostal veľa ocenení dokonca uvádzal aj Oscary a stále nestratil nič zo svojej televíznej pôsobivosti. Spojenie humoru a serióznosti spravilo z Late Show jednu z najdlhšie vysielaných a najsledovanejších talkshow v Amerike. Kam sa hrabe taká DeGeneres alebo Jim Kimmel z ABC. Letterman je klasika, ktorú treba vidieť, niet čo dodať. "Five-star classic" ()

Thorian 

všechny recenze uživatele

Lettermanův humor mi prostě přirostl k srdci, hvězdičku z absolutního hodnocení strhávám kvůli jeho pokusům o grotesku (hraní si s iPadem, pití voňavky), které balancují na hranici trapnosti. Jeho scénka s iPadem to ukazuje nádherně: krásný vtip (Apple has all these iPod, iPad, I peed yesterday... ), který potom zabije tím, že s oním applovským udělátkem dělá vše možné i nemožné, až ho nakonec olízne. To už mi připadá vcelku zbytečné. Co se konverzace s hosty týče, tam Letterman exceluje a dokáže pobavit mnohem méně agresivnější cestou než Jan Kraus. A když už jsem Krause zmínil, tak jeden malý poznatek. On sám ve spolupráci s médii ze sebe ve své show udělal s nadsázkou řečeno tyrana, ze kterého je zakázáno si střílet nebo se ho na něco ptát, a když už si něco takového host dovolí, tak je (skoro vždy) odpálkován. Letterman je daleko přístupnější (tím pádem je daleko častěji terčem) a dokáže odpovědět vtipnou, ale neurážlivou poznámkou, případně se povedené hostově poznámce zasměje spolu s publikem (Sandra Bullock, když s DL probírali její polibek s Meryl Streep: "I suppose you've never kissed a woman before, Dave, right? Letterman po pár větách dodává: "Not much I can say here, really..."). ()

Galerie (48)

Související novinky

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

Jump Street se má vrátit hned dvakrát

02.12.2016

První filmový Jump Street stál 42 milionů dolarů a vydělal 201 milionů. Dvojka pak vyšla na rovných 50 a utržila 331, což je jasný důkaz, že studio Sony narazilo zlatou žílu. Jak ale možná víte,… (více)

Courteney Cox popírá návrat Přátel

Courteney Cox popírá návrat Přátel

23.04.2014

David Letterman se netají tím, že i on je velkým fanouškem komediálního seriálu Přátelé, který skončil před deseti lety a o jehož návratu se po stejnou dobu neustále diskutuje. Když jej tedy v rámci… (více)

Reklama

Reklama