Jirkacek

Ač horory zrovna moc nemusím, občas se na nějaký rád podívám a nejvíce vyhledávám ty s duchařskou tématikou. Zámek hrůzy mne nalákal nejen svým názvem, ale i hvězdným obsazením : Lili Taylor, Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson patří mezi velice známá jména, která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu i přes špatné hodnocení zde na ČSFD. A tak jsme si jednoho listopadového večera film pustili a těšili se na tu hrůzu. A ona to hrůza byla, jen ne taková, jaká by měla být. Namísto toho, aby se nám ústa svíraly strachem, často jsme se jen pousmáli nad trapně vyjeveným duchem či nepřekvapivou scénkou.Na začátku jsme se seznámili s hlavní hrdinkou snímku Nell, kterou si zahrála skvělá hororová herečka Lili Taylor. Ta opuštěna sama v bytě po smrti babičky se rozhodla odpovědět na inzerát Dr. Marrova v podání Liama Neesona, který pozval na starý zámek Hill house tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Bývalé šlechtické sídlo ohromilo nejen ony aktéry netradičního pokusu, ale mne svou krásou a rozlehlostí. Nechtěl bych však tak velký byt vytápět, možná proto byl v jedné místnosti tak velký krb, který sehrál později důležitou roli. Po příjezdu a seznámení se se všemi postavami pak poměrně dlouho trvalo, než k nějaké záhadné události došlo. Když se konečně začalo dít podivuhodné věci, krůček po krůčku připomínající spíše dětské batolení na místě, jsme se blížili k velkému finále. Příliš pozdě pak Theu a Luka s doktorem Marrovem poznali, že si nešťastná Nell nic nevymyslela a že netrpí žádnými bludy a že měla pravdu s těmi ztracenými dětmi. zlým majitelem zámku a že ona sama byla vlastně....více prozrazovat nebudu, abyste si jedinou záhadu mohli sami vychutnat. Celý film byl vlastně pouhým jednoduchým příběhem bez překvapivého momentu a jeho průběh byl velmi, velmi čitelný. A ač jsme zde viděli nebývale mnoho triků, jejich množství nemohlo nahradit kvalitu. Bylo mi také líto herců, kteří asi nevěděli co zde hrát. Liam Neeson se sem jakž takž hodil, Lili Taylor do hororu jakoby patřila odjakživa, ale Catherine Zeta-Jones mi tady neseděla vůbec a největší tragédií byl Owen Wilson, jenž se zde vyjímal jako devadesátiletá stařenka vedle dýdžeje ve čtyři ráno se sklenkou whisky ve vrásčité ruce. Přesto bych zde našel i hodně pozitivních faktorů jako třeba vynikající kulisy, kterých však tvůrci jen málo využili. Líbila se i pěkná hudba, slušně dotvářející atmosféru ponurého zámku či hvězdné obsazení filmu. Suma sumárum, ode mne si Zámek hrůzy odnáší tři zámecké hvězdy ***. ()

bedihost

Předvidatelný klasický děj s velmi zajímavými interiéry zámku. Digitální efekty. Duchařina. Atmosféra vystižena. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Bože, ono to na mě kouká!" Liam Neeson pozval na starý zámek tři lidi trpících nespavostí, aby zkoumal jejich reakce ve vypjatých situacích. Těch je dost, protože na zámku straší. Horory zrovna moc nemusím, ale tady mě zaujaly velice známá jména ( Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones, Owen Wilson. ), která mohla zaručovat příjemnou strašidelnou zábavu. Příjemné to celkem bylo, ač jsem doufal, že se tu objeví jedna nebo dvě scény, kde mi bude tuhnout krev v žilách a dech se na nepatrný okamžik zastaví, ale nestalo se tak. Nejemotivnější moment pak byl ten, kdy hlavní hrdinka vysvobodí ty děti, a ona odejde s něma mezi mrtvé. Jinak předvidatelný děj s velmi zajímavými interiéry zámku. A ano, výkon Owena Wilsona je chvílemi trošku stupidní, ale celková atmosféra filmu to přebije. - 60%. ()

dusanmann

nepisu recenze, asi druha po deseti letech, protoze sleduji, jak tady velmi plodni recenziste aktivne a denne, radoby vtipne prosazuji svuj vkus. Je tady neoficialni parta s patentem na rozum. Mam kamarada co studoval literarni kritiku. Jakysi nesmysl pro studenty co neprijmou na regulerni skolu.  Ted stava  na ukici s transparenty a kaze o kristovi. Takze nebudu jmenovat mistni figury co chrli radobyvtipne sracky, ale meli by si uvedomit ze ten film je jistym  zpusobem vyjmecny.  A jsem rad, ze tyhle filmy jsou. Mozna bychom mohli hodnotit ty zvratky, co mi to hazi  podle poctu bodu uzivatele., protoze to je fakt mazec. ()