Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jean Valjean se dostal na galeje za to, že ukradl kousek chleba pro svou hladovějící rodinu. Díky neúspěšným pokusům o útěk byl z nucených prací propuštěn až po dvaceti letech, v roce 1812, jako skutečný zločinec, který bez skrupulí lže a krade. Sílu změnit svůj osud dala Valjeanovi až neuvěřitelná dobrota starého biskupa, který před policií zapřel jeho loupež. O deset let později je z bývalého galejníka vážený starosta městečka Vigau. Naneštěstí je novým velitelem místní policie jmenován inspektor Javert, který zná Valjeana z galejí. Starostovi se daří skrývat svou pravou totožnost, ale podezíravý policista vymyslí rafinovaný plán jak z něj vynutit doznání. Mezitím se bývalý trestanec, nyní vážený muž s velkým srdcem, ujímá nemocné ženy Fantiny a na smrtelné posteli jí slíbuje, že se postará o její dcerku Cosette, která otročí v hostinci mazaného lotříka Thernadiera. Javertův ďábelský plán na zatčení bývalého trestance by vyšel, kdyby se Valjeanovi nepodařilo na poslední chvíli uprchnout. S malou Cosette pak nachází úkryt s pařížském klášteře. Osudy Javerta a Valjeana se ale ještě jednou osudově protnou během krvavé pařížské revoluce roku 1832 (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (245)

Arach.No 

všechny recenze uživatele

Bylo by to i o hvězdičku víc, nebýt toho debilního konce. Vím že za to může Hugo, ale bylo to fakt strašný! Fízl se tak dlouho žene za "hrdinou", aby mu na konci daroval milost a zabil se sám = kravina! Tomu by neuvěřilo ani malý děcko na tripu! Ještě ke všemu, když revolucionáři toho fízla chytnou, tak mu asi tak 4krát vyhrožují, jak ho zabijou atd. A NIC se nestane! Samý kecy a a nic víc! Takhle podělanej konec jsem už dlouho neviděl! ()

zdenny 

všechny recenze uživatele

Klasický a slavný příběh o Jeanu Valjeanovi, který člověk nemusí snad ani moc komentovat. Jsem přesvědčen o tom, že pro milovníka filmu je tento film (nebo kterákoliv jeho jiná verze) podmínkou. To už vůbec nemluvím o knižní předloze, kterou jsem, žel bohu, nečetl. Příběh má několik stěžejních bodů. 1) Dává nám otázku, zda můžeme zločince, dáme-li mu šanci a ukážeme-li přívětivou tvář, napravit a věřit, že se dá na cestu ctnosti. Po mých životních zkušenostech a zkušenostech vězeňského dozorce tomu moc nevěřím (věřil bych ale rád). 2) Souboj, který přerostl v letitou rivalitu dvou osobností - galejníka na útěku, z kterého se stal vážený občan a policejního důstojníka, který nade vše ctí spravedlnost a předpisy. Ne jen kvůli výše zmíněným dvěma bodům, ale kvůli celého nádherného příběhu a skvělým hereckým výkonům se toto dílo může směle řadit do zlatého fondu světové kinematografie. Na závěr bych chtěl dodat, že žádnou jinou verzi jsem doposud zatím nezhlédl. ()

Reklama

Lima 

všechny recenze uživatele

Vůbec nechápu, že jsou z toho ostatní tak vyvalení. Tahle verze Hugova románu nesahá těm s Jeanem Gabinem a Hosseinově verzi s Lino Venturou ani po kotníky. Geoffrey Rush tu odvádí svůj standart a ani ostatní nijak nezáří. Celý to vypadá spíš jako dražší televizní inscenace, bez špetky invence. Standartně odvedená práce, nic víc. ()

Laxik 

všechny recenze uživatele

Nikdy bych nevěřil, že něco takového můžu nějakému příběhu vytknout, ale tohle bylo až příliš osudové. Ano, je to velký příběh z jiného století, ale to ho neomlouvá. Vyhrocený kontrast mezi Valjeanem a Javertem a propletenost jejich osudů ale není jediná vada na bídné kráse Bídníků. Ještě větší problém představuje postupně se snižující kvalita filmu, kdy začínáme na něčem výtečném a propadáme se až do hluboké stoky zklamání (a výkalů) jménem Seina. Uvěřitelnost charakterů i přes klasicky dobré (nic víc, nic míň) výkony Neesona a Rushe úpí a já si jakožto neznalý předlohy kladu otázku, může-li za to hlavně nutnost smrsknout mamutí román do dvou hodin. Nejspíš ano. Na závěr můžu dodat jen jedno. Naštěstí se tam nezpívá. ()

IsaacNewton 

všechny recenze uživatele

Starou verzi jsem sice neviděla, tahle ale byla skvělá. Je pravda, že film hodně staví na schopnostech hlavních představitelů. Takovéhle role (čestný, slušný a laskavý člověk) prostě Neessonovi padnou a ve filmu jsem mu věřila každé slovo. Ani záporná strana neztrácela nic oproti dobré- Geoffrey Rush předvedl úžasný výkon v roli bezcitného inspektora, striktně dodržujícího předpisy, začínám ho mít čím dál radši. I ostatní obsazení je vynikající a musím pochválit i scénář- do posledního okamžiku jsem byla napjatá, jak vše skončí a v ději nebyl jediný pro mě očekávaný okamžik (což mimo jiné značí i mou neznalost Hugovi literatury). Zkrátka a dobře- film hodnotím 4 silnými, plně zaslouženými hvězdami a mrzí mě jen, že takových filmů znám tak málo... Čas plynul a musím dodat- měním na 5 zářivých hvězd a těším se na Muzikál ve filmu Bídníci 2012 :-) ()

Galerie (38)

Zajímavosti (11)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Victora Huga. (Terva)
  • Film Bídníci se v České republice natáčel roku 1997, mimo jiné i na zámku z 18.století Dobříš. (Lynette)
  • Ve scéně, kdy se komisař Javert (Geoffrey Rush) spoutá a poté úmyslně spadne do řeky, můžeme vidět, jak se mění její hladina. V prvním záběru je klidná, v dalším střihu sledujeme rozvířenou řeku a ke konci opět klidnou hladinu. (Mr.Hudson)

Reklama

Reklama