Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

Kikyo

Dlouho jsem se na shlédnutí tohoto seriálu celkem těšila, ale nečekala jsem, že to skouknu celé na jeden zátah. A už vůbec ne, že budu hodnotit plným počtem. Opravdu mě to dostalo a jako psychologická sonda do komplikovaných lidských duší to funguje skvěle. ()

Francek86

Dlouho jsem váhal, jestli mám rovnou dát odpad!, nebo alespoň jednu hvězdu. Nakonec jsem byl "milosrdný" a dal jednu hvězdu a to jen proto, že mě tento seriál zabavil jinak na nudné nedělní směně. Něco tak zvrhle úchylného jsem teda už dlouho neviděl...Oba hlavní "hrdinové" si mohli akorát tak podat ruku, jak jejich uvažováním, tak i vystupováním, jediný, kdo mi z celého seriálu přišel alespoň bohužel "trochu normální" byl zbytek osazenstva baru, kde hlavní "hrdina" točil pivo. Té duhové propagandy tam bylo na moje gusto "fakt" až moc. Chyběly tam už jen lesbické scény, třeba v podání hlavní hrdinky s bývalou přítelkyní Sobíka...Ale nic ve zlém, každý ať se v tom třeba najde, ale tohle na mě bylo zcela úchylné...Sorry jako. ()

mmirri

No, myslím, že i tací my lidé jsme. Psychologicky vycizelovaný příběh, perfektně zahraný. Nehodnotím nejvýš, /SPOILER/ neboť se jedná o přehlídku marasmu, aniž by hlavní postavy našly východisko. ()

maticka90

Až na tu odkopávající stand up scénu super. Trochu mi vadila ta potřeba extrémně šokovat. Drogy, sex, stalking, jakýsi coming out, sprosťárny, zneužití...na jeden seriál bylo těch sraček až moc, ale podle skutečné události, takže možná jen na mé poměry "až moc". Ale jinak dobrý, svižný, ideální stopáž. ()

shaggy16

Priemerný miniseriál na víkendové zhltnutie. Bolo by to fajn, keby to bol film na večer. Ale je to netflix, preto nikoho neprekvapuje, že je to minimálne o polovicu (skôr o 2/3) dlhšie, než by to malo byť. Pripravte sa na veľa (z pohľadu deja) zbytočných scén. ()

FawayitanaXX

Myslím, že poslouchat o komentáře o tom, jak je film plný hloupých postav a nedávají žádný smysl je zbytečné, radši se přesvědčte sami. Doslova celý čtvrtý díl, který má okolo 45 minut, osvětluje některá zvláštní chování hlavní postavy a chování vedlejší postavy se i hlavní postava, Donny, snaží objasnit l. Myslím, ze je to krásné, pochopitelné, milé a fakt velké překvápko od Netflixu, které vás ani na vteřinu nepřestane bavit a udivovat. Neposlouchejte hloupé komentáře a určitě to zkouknete! Budete mile překvapeni... ()

Truevole

Příběh o  duševně choré, homosexuální smažce a o bláznivce, co se do něj zamilovala. Kdo Ví, jak to bylo ve skutečnosti. Každopádně svět je zvláštní místo, plné lidí, bez soudnosti a jakékoli morálního kodexu. ()

sn0wfl4ke

Seriálové drama u kterého vám zalkne a nechá vás chvíli zamyšleně koukat do nikam a přemýšlet kam ta touha po pozornosti může zajít. Gaddův příběh, který se částečně zakládá na jeho vlastní zkušenosti nechává za sebou novou metu toho, jak vykreslit chorobně závislou a "needy" nápadnici. Hlavní postava dělá spoustu chyb, se kterými se umí přiblížit k divákům, ale místy trochu připomíná Bilba pytlíka s hláškou "Why shouldn't I keep it" kde je asi jasné, že jeho rozhodnutí asi není to nejštastnější. Na závěr vyzdvihnu, že mě oslovil motiv vztahu s transgender osobou a zejména toho studu, který je zde výrazný v prvních několika dílech. Jsou zde celkem výrazně vyobrazené hrůzy, jenž produkuje život v transfóbní společnosti. Kamera i audio má kvalitní a celkem klasické spracování. Má to takový skrytý osmý díl, kdy si do televize pozvali paní, která sloužila jako inspiraci Martě a tam snad dokázala, že je ve skutečnosti ještě šílenější... ()

MegaKlatic

I kdyz jsem na serial slysel obrovskou chvalu, nejak jsem se do toho pustil bez vetsich ocekavani. Po prvnich dilech se mi to zdalo jako super serial, takova kratka picovinka o frajerce ktera je az moc posedla hlavnim hrdinou. Cim dal jsem ale koukal, tim vic jsem se zacal vzivat do jeho role ubohyho, neprosperujiciho komedianta kterej je na tom v zivote tak v prdeli, az se mu zacalo libit jak ho pani Martha sexualne obtezovala. Posledni 2 dily uz jsou naprosto emocni vydirani a akorat me to vtahlo jeste vic do deje. 9,5/10 jenom protoze ty casti kde Donny rikal vtipy a nikdo se nesmal mi delali blivno v puse. ()

baron156

Čekal jsem úplně něco jiného, to jsem nedostal, naštěstí. S každým dílem očekáváte něco šíleného, drastického. Opak je pravdou, ale dočkáte se mimořádné podívané, super námětu, scénáře, hereckých výkonů. Bezesporu největším tahounem je Jessica Gunning, moderní verze Misery. ()

lukyna

Psychologická sonda do bolavé lidské duše. Proč to proboha dělá? Má laskavé rodiče, celkem trpělivou přítelkyni...No, jenže mysl je formovaná tolika faktory ...Moc oceňuji,  že scénář nesklouzl k happyendu a ta marnost, která v člověku zůstala, za to sledování a přemýšlení stála. ()

awerto

Skvely pribeh, skvele vykony, presna motivace... tleskam. Bravurne. Smich, slzy, napeti, strach i vasen a zivot... autora a herce Richarda Gadda v jedne osobe. ()

AtemuLukas

Sobík   Tak tohle byl docela zajímavý seriál. Premiéra stalkingu je hodně zajímavá, protože v dnešní době plné sociálních sítí je tak snadné. No ale vraťme se k seriálu.  Seriál má hodně dobrou myšlenku a musím uznat, že je i dobře natočený. Počet dílů je přiměřený, ale má i jisté nedostatky.  Někomu může vadit asi to, že seriál občas řeší i témata, které jsou na Netflixu teď dost populární. Ano je to tématika lgbtq+, která se v průběhu seriálu vynoří asi tak u předposledního dílů aniž by to bylo zrovna nutné. Jako pro vývoj charakteru a ukázání těžkých a hlavně špatných rozhodnutí dobrý, ale nemuselo to být tak detailně.  Osobně mi víc vadila hlavní postava. Jako ze začátku byla fajn a dalo se chápat některá rozhodnutí a chování. Jenže postupem času se začne chovat tak nelogicky, že si říkáte, že si to možná i zasloužila. Hlavní postava je strašně nejistá a tak snadno zmanipulovatelná, že to ani není možný. Jako krásný příklad je, že si v prvních dílech vygooglí svoji stalkerku a o tři díly dál se diví, že to je profesionální kriminálníce.  No to je teda překvápko.  Ale ale ještě větší překvápko bylo finále seriálu, které mi už připadalo, jako kdyby si už scénáristé něčeho šlehli, aby to vůbec nějak zakončili.  Za mě ten konec byl dost přepal, který měl na sílu udělat Hapky end i na úkor dějovým zvratům a a postoji některých postav vůči sobě. Ale jinak fajn seriál.  Slušné tři hvězdy. ()

Mr.HahaHihi

Naprostá šleha. Vtipné, temné, depresívní. Mám rád všemožná sci-fi, fantasy, blockbustry ale stejně mě vždycky nejvíc dostane příběh "obyčejných" lidí z masa a kostí, jejich životní příběhy plné temnoty a šílenství. A tohle tedy byla velmi silná sonda ohledně šílenství,co na začátku vtáhne jako lehce znepokojivá komedie, tak na konci to vyflusne jako psychotický rozklad osobnosti. ()

Dakota1978

Excelentně napsaný, zahraný, vizuálně zpracovaný příběh hlavního hrdiny, který působí chvílemi jako šílený až neuvěřitelný. Nicméně život sám často přináší bizarní situace, ve kterých se ocitáme, takže za mě vše možné. Dlouho jsem neviděl tak precizně vykreslené postavy, pokaždé, když jsem měl pocit, že už je znám, tak překvapili - vývoj postav úžasný. Při sledování jsem chvílemi pociťoval úzkost, přitom jsem se nemohl odtrhnout a koukal na Donnyho a jeho osudy dál. Moc jsem si to užil a pan Richard Gadd je za mě velký frajer (scénárista a režisér s velkým srdcem a talentem), smekám. ()

Prezdivenka

Donny se prostě jen zoufale nechá vláčet okolnostmi a lidmi a oddá každnému, kdo mu projeví trošku náklonnosti. I stalkerce. Bylo to nabitý emocema, od trapnosti, zoufalosti, bezvýchodnosti, nasrání, pochopení, zkrátka to vyvolalo přesně to, co to mělo vyvolat. Opravdu zažít by to ale nechtěl nikdo. ()

negativ

Ze začátku jsem by zajímavým námětem, zejména pak faktem, že se má jednat o scénář dle skutečného příběhu, nadšen. Postupně se ale začal prohlubovat jeden zásadní problém. Hlavní postava mi začala být krajně nesympatická svou nerozhodností, podivným chováním a neschopností cokoliv vyřešit. Ten neustále vyděšený pohled a slzy v očích už jsem nemohl ani vidět, ke konci už mě doslova sral. Znova bych se už nepodíval a případnou druhou řadu asi oželím. ()

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)