Komik v krizi prokáže laskavost ženě, která na tom není zrovna nejlíp. Ta se do něj ale úplně zblázní a převrátí oběma život vzhůru nohama. (Netflix)

lineker

Ode ke zdi seroš a nejen žánrově. Dvě osoby, které se přitahují a zároveň odpuzují svou duševní poruchou. A úplně stejně to má s nimi i divák. Oba mne hrozně srali, ale zároveň jsem jich litoval. Bylo mne za ně několikrát silně trapně, a někdy bych jim oběma nejraději jednu natáhl. Ta nemožnost to rázně ukončit mne šla hrozně na nervy a já vůbec nechápal proč to nejde. Nechápu to vlastně doteď. ()

Francek86

Dlouho jsem váhal, jestli mám rovnou dát odpad!, nebo alespoň jednu hvězdu. Nakonec jsem byl "milosrdný" a dal jednu hvězdu a to jen proto, že mě tento seriál zabavil jinak na nudné nedělní směně. Něco tak zvrhle úchylného jsem teda už dlouho neviděl...Oba hlavní "hrdinové" si mohli akorát tak podat ruku, jak jejich uvažováním, tak i vystupováním, jediný, kdo mi z celého seriálu přišel alespoň bohužel "trochu normální" byl zbytek osazenstva baru, kde hlavní "hrdina" točil pivo. Té duhové propagandy tam bylo na moje gusto "fakt" až moc. Chyběly tam už jen lesbické scény, třeba v podání hlavní hrdinky s bývalou přítelkyní Sobíka...Ale nic ve zlém, každý ať se v tom třeba najde, ale tohle na mě bylo zcela úchylné...Sorry jako. ()

dumbalj001

Imbecilský serial o imbecilskom slabochovi a dementnej hnusnej obline. Asi fakt stačí byť dostatočne narušený a potom o všetkých svojich issues natočiť film, napísať knihu alebo čo ja viem čo (hlavne do najhnusnejších detailov) a máte zarobené. Easy. Jedna hviezdička max za tú trans. Tá tam bola najnormálnejšia. Jedna za objektívne kvalitné herecké výkony. Dúfam, že už nikdy nenatrafím na tie hnusné ksichty dvoch hlavných postáv. Chápem, že mal seriál poukazovať na sexuálne násilie a to, aké dosledky može mať, ale tá extrémna idiocia a narušenosť hlavných aktérov to úplne zakopala. ()

Olicsfdias

Nadupanej seriál, který mě na ani ne dva dny vtáhnul do své ohrádky. Extrémní příběh, který vám tento seriál nabídne vás bude každou scénou ne-li každou minutu napínat a házet samé zvraty do děje. Živý, dynamický seriál plný emocí, lidskosti, nechuti, násilí, krutosti. Z tohohle popisu se Sobík zdá jako velmi “násilný” seriál, který by vás měl znechutit a on takový opravdu je. Jen je tohle všechno obaleno v krásném obale, který netvoří jenom postavy a dialogy, činy, ale taky artový design, který nádherně podtrhává pocity, které se v dané scéně dějí.   Sobík je seriál o morálních otázkách o věcech, co se nám všem mohou stát a Sobík o nich mluví otevřeným způsobem a může tak být i nějakou pomocí či prevencí. Všechno tohle zvěrstvo a celý můj zážitek ze seriálu umocnil prostý text: “Podle skutečné události”. V ten moment je všechno silnější a drsnější. Skvost, podobných seriálů s nelehkými tématy se netočí mnoho a díky Netflixu se na tyto díla “menších” umělců a “menších” rozměrů můžeme podívat. Zdůraznit tady taky musím neskutečné herecké výkony hlavních herců, též scénáristům, kteří museli poutavě a dramaticky napsat, po všem, co se jim stalo. Pocity, které mi dalo sledování Sobíka už jsem dlouho nezažil. Jsem zase o něco citlivější. ()

Stepan.Frank

Kvalitně napsaný, zrežírovaný a natočený seriál, který dokonce staví na skutečných zážitcích samotného tvůrce. Tahle komornější záležitost od Netflixu je fantasticky vybudované drama, které je napínavé a neskutečně poutavé. Seriál nakousne hned několik zajímavých témat a aspektů lidské mysli, nad kterými budete přemýšlet ještě nějakou tu chvilku po zhlédnutí. Finální scéna, která celé dílo pěkně zacyklí, a ve které si hlavní postava do určité míry uvědomí co to všechno vlastně znamenalo, funguje jako naprosto úžasná katarze. Na závěr musím vyjádřit obrovský respekt hlavnímu tvůrci/herci, že měl odvahu si projít touhle životní zkušeností znovu. ()

F50Ferrari

Nebylo to špatný, ... na konci jsem ale fakt nevěděl, kdo je vypatlanější, jestli Martha nebo Sobík. Jeden větší dement než druhý :-D ()

Duffman 97

Je jen málo projektů, které dokáží s divákem pořádně zacloumat, které nás donutí se zamyslet nad našimi vlastními činy a jejich důsledky. Sobík je ale rozhodně jedním z nich a určitě jedním z nejlepších seriálových počinů, které k nám v posledních letech dorazily. Navenek se seriál tváří jako thriller o muži, který je stalkován psychicky labilní ženou. Ve skutečnosti jde ale o zpověď muže zlomeného vlastním životem. Zpověď muže, kterého ztrestala vlastní naivita a snaha vyšplhat se na vrchol. Do toho se objeví Marta.......... zdánlivě neškodná a přívětivá žena. Dokud si Donny nenajde přítelkyni. Může se zdát že od začátku víme kdo je zlý a kdo ne. Jenže nic není tak jednoduché což vede k tomu, že je vlastně divákovi líto obou protagonistů. Pocit že seriálu je umocněn ještě tím, že hlavní hrdina je zároveň osobou, jenž to celé zažila. Seriál taky skvěle vyobrazuje chování obětí sexuálního násilí a Stockholmského syndromu. Marta totiž potřebuje Donnyho a Donny Martu. Nečekejte akci, nečekejte žádný thriller ve kterém Marta začne likvidovat Donnyho blízké, aby se dostala k němu. Ne..........tohle je zpovědní drama o životě, který né vždy je procházka růžovou zahradou. PS: Musím zmínit i výborné herecké výkony všech protagonistů včetně Marty. ()

Sukdolakus7

Vynikající tragikomická jednohubka se skvělým obsazením. Už jsem ani nedoufal, že by mě Netflix ještě někdy dokázal příjemně překvapit. Trochu mě ale znepokojuje, jak snadno jsem se dokázal ztotožnit s Donnym a s jeho lítostí vůči Marthě. Sent from my iPhone ()

Sylviiik

Možná jsem přízemní, ale tohle fakt nedám. Koukat celých sedm epizod na tlustou ženskou s šíleným ječákem, jak si vymýšlí jeden příběh za druhým, a na nesympatického ubožáka, který si za své problémy může převážně sám a dělá jedno nelogické rozhodnutí za druhým... Ne, díky. Je mi absolutně u zadku, jak jeho příběh začal, pokračoval i skončil. A snad brzy skončí i to veliké halooo okolo tohoto zbytečného seriálu. ()

vecnevysmata

První polovina mrazivá, druhá mi přišla trochu slabší. Důležité a neotřelé téma, které navíc boří hned několik předsudků naráz. Autorovi klobouk dolů za to, že s takovým traumatem šel ven. ()

Haze

Začiatok to malo nádejný. To je asi tak všetko, čo podporilo počet hviezd, ktorými to hodnotím. Tento seriál mi prosto nesadol. Chápem, že je to podľa skutočnej udalosti, no prehnaná snaha zveličovať 90% titulov, ktoré Netflix vydá, je už príliš. Niekedy mám ten pocit, že sa nasilu snažili o to, aby človek nie len premýšľal, ale doslova ho zdeptali a na konci časti dodali - "Keby niečo, choďte na tento web". No thx. Nebudem rewatchovat a ani neodporúčam nikomu, kto má všetkých desať pohromade. ()

Terezz11

Skvěle zahrané a poutavé. Velmi zajímavý příběh, který vás nenechá se od obrazovky odtrhnout. Mám moc ráda příběhy podle skutečných událostí a ještě když si to herec hlavní postavy sám prožil, tak to může skvěle vyobrazit a zahrát to tak, jak to doopravdy bylo. Celkově skvělý seriál. ()

DoctorVisual

Vie mi niekto prosím vysvetliť celý ten hype okolo seriálu? Neviem možno som už videl veľa vecí s tématikou stalkingu alebo sexuálneho obťažovania. Nič nové, nič zaujímavé, samé klišé (neschopná polícia, mnoho emailov, smsiek, vyhrážanie sa, atď). Komik (ktorý nebol vtipný) ma jeho správaním akurát tak poriadne sral. Keby bol ten seriál podpriemerný asi by som sa ani neunúval to tu komentovať. Lenže ten seriál je podpriemerný a aj napriek tomu o ňom počujem z každej strany a toto ja neznesiem :) ()

Rise.Fall

První 3 díly jsou super. Stalkerka je přesvědčivě děsivá, Sobíkovo IQ přesvědčivě nízké... Je to prostě fajn sledovat, ale pak tomu v půlce dojde dech a je to podprůměrná slabota až do konce. Škoda, potenciál to za mě mělo dobrej. ()

zonoro

Na seriál jsem se začala dívat ze zvědavosti s tím, že to asi bude blbost a stejně to vypnu. První díl bomba, druhý taky, pak už ne. Celý příběh mi přišel zvláštní a omlouvám se, ale jakoby si ho (samozřejmě nezpochybňuji stalking i sex. zneužívání) autor "vytvořil" tak, aby na tom mohl vydělat. Na druhou stranu je v seriálu vidět, jak moc sex. zneužití člověka ovlivní. Snad si zejména pánové (pokud to nějaký dosledoval do konce), kteří mnohdy sex. zneužití u žen bagatelizují, uvědomí, jak velký zásah do života a psychiky člověka to je. ()

drsny_hery

Sám jsem si něco podobného prožil, ale naštěstí to pro mě skončilo někde na úrovni konce 2. dílu. V případě seriálu se ale nemůžu zbavit dojmu, že hlavní hrdina je naprostý ko*ot, který si jde svému štěstíčku dost naproti. ()

Netflix odhalil nové britské projekty

Netflix odhalil nové britské projekty

13.12.2020

Streamovací gigant Netflix zveřejnil své plány pro tvorbu celkem sedmi nových a rozmanitých originálních sérií, které hodlá realizovat v rámci britské odnože své produkce, do níž investuje stále víc… (více)