Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

Renton

Scénář: David S. Ward .. Výtečný film a zasloužený král roku 1973. Nejen do detailu propracovaný scénář snese označení par excelance. Režisér George Roy Hill si do ústředních rolí opět vybral duo Paul Newman – Robert Redford a sázka na tuhle katru se plně osvědčila. Z herců vytáhl maximum a na oba je radost pohledět. Velmi přesná je taktéž dobová atmosféra a přesně zvolený soundtrack. Ani několik drobných slabších chvilek neruší a špičková kvalita ostatních atributů je bezproblémů poráží. ()

ClintEastwood

Tento film jsem poprvé viděl, když mi bylo nějakých deset let. Když jsem pak měl možnost si ho po delší době opět připomenout - úplně mě odrovnal. Je to klenot. Dva sekáči v hlavních rolích, Robert Shaw, jako drsný záporák i zkorumpovaní poldové v rolích vedlejších. Skvělá hudba, výprava, dobová atmosféra i kostýmy. Parádní zápletka a hlavně výkony obou hlavních protagonistů, dělají z tohoto snímku mistrovské dílo, které nikdy nezestárne. Takové filmy prostě nestárnou. Stejně jako Newman a Redford. P.S. Jen mě trochu mrzí, že tito dva velcí hollywoodští frajeři, dostali pouze dvě možnosti ukázat se společně před kamerou. Obě příležitosti sice přetavili v obrovský úspěch, ale kochejme se chvilku myšlenkou jejich dalších potenciálních spoluprací. Dnes už nám nic jiného, než na toto téma fantazírovat, nezbývá, ale ta představa je věru krásná. ()

Boogeyman

Nestárnoucí klasika i v současnosti hladce straká do kapsy Dannyho parťáky a podobné podrazácké filmy, ač jsou kvalitativně mnohdy na velice vysoké úrovni. Podraz zkrátka smíchal to nejlepší co mohl a vznikl tak legendární film, který je stejně jako Butch a Sundance nezapomenutelnou vzpomínkou na Titány! Jen ty ženské představitelky mohly být vybrány trochu vkusněji. ()

nunka

Áno, The sting právom patrí do top 100 a právom tróni na jej vrchných priečkach. Je to klasika, aká tu bola, je a v budúcnosti ju ťažko niekto prekoná, pretože kombinácia Newman - Redford je famózna a neokúkateľná. Tí dvaja parchantíci si Vás tak získajú, že na chvíľu zatúžite byť súčasťou ich rafinovaných dobrodružstiev. Navyše podmanivá hudba je rovnako jedinečnou kultovou záležitosťou. ()

lesumir

Doslova luxusní podívaná! Dvě ikony své doby se podruhé sešly pod taktovkou George Roye Hilla a vznikla naprosto perfektní podfukářská krimi komedie. Paul Newman i Robert Redford zahralí perfektně a dokonale se sehráli. Scénář hlavně na efekt, což filmu přidává a zápletka sama o sobě dokonalé. Hodně dlouho jsem přemýšlel nad hodnocením, ale tohle je další skvost světové kinematografie, takže za plnej! ()

• Henry Gondorff (Paul Newman) měl původně vypadat jako stárnoucí podvodník, přičemž postavu původně ani neměl hrát Newman. Když se však Newman bavil s režisérem a George Roy Hill mu řekl, že točí fim s Robertem Redfordem, Newman chtěl, aby mu ihned poslali scénář. Text se mu zalíbil, načež ho George Roy Hill do role obsadil. (kyLuke)
  • Během filmu mnoho postav popíjí pivo Schlitz. Schlitz byl ve třicátých letech největší pivovar na světě. (žvanimírek)
  • Skladby Scotta Joplina, které ve filmu zazní, složil jejich autor mezi lety 1900 a 1910. Film se však odehrává v polovině 30. let. (Kulmon)

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru

07.08.2018

Legendární americký herec a spoluzakladatel filmového festivalu Sundance Film Festival Robert Redford (81) potvrdil svá dřívější slova a ukončil kariéru. Redford se hraním živil 60 let, mezi jeho… (více)

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(

27.09.2008

A taky Luku, Butchi, Gondorffe či Johne Rooney. Paul Newman, jeden z největších sympaťáků filmového plátna vůbec a ikona své generace, dnes ve věku 83 let podlehl rakovině plic. Je zhola zbytečné… (více)