Z jedné z kanceláří mafiánského bosse Doyla Lonnegana odchází poslíček s tržbou 11 tisíc dolarů, kterou má doručit do Chicaga. Na cestě k taxi je ovšem svědkem fiktivního přepadení a nabídne pomoc. Starý zraněný černoch žádá, aby odnesl peníze na jednu adresu. Muž cítí, že by si mohl krásně přivydělat, ale až v taxi zjistí, že byl podveden a oloupen. To se podařilo dvěma podvodníkům Johnnymu Hookerovi a Lutheru Colemanovi, kteří ani ve snu netušili, koho to vlastně okradli. Večer se sejdou u Luthera, kde si rozdělí uloupené peníze. Luther se rozhodne skončit s podvody a Johnnymu dá adresu falešného hráče pokeru Henryho Gondorffa, který by ho mohl naučit velké věci. Když se Hooker vrací domů, sbalí ho chamtivý detektiv Snyder, který už ví, co udělali a komu ty peníze vlastně patřily. Za mlčení požaduje dva tisíce dolarů. Hooker mu dá tisíc falešných dolarů a pak se rychle vrací k Lutherovi, ale je pozdě. Lonneganovi lidé Luthera zabili. Johnny se rozhodne pomstít Lutherovu smrt a společně s Henrym naplánují léčku, při které by měl být Lonnegan definitivně zničen. (TV Nova)

SkyLukey

Rozhodně jeden z mých neoblíbenějších filmů vůbec. A s klidným svědomím ho zařadím mezi svůj žebrířek 10 best movies what i saw ever! Paul Newman a Robert Redford jsou prostě perfektní herci a stejně jako ve filmu Butch Cassidy a Sundance Kid předvedli perfektní spolupráci. Škoda, že se takové filmy a takoví herci dnes už nerodí. ()

Kuny27

no, tak tohle je mazec, takhle oškubat mafiána, to jsem ještě neviděl, a ta zápletka, to je prostě paráda... co dodat, prostě co nejrychleji se na to koukněte :d ()

toy79

Jednoznačně nejlepší film, jaký jsem kdy viděl. Dvojice Newman - Redford je nepřekonatelná a nezapomenutelná!!! Zápletka, obsazení, hudba a hlavně pointa - absolutní špica. ()

Rudinsky

Najväčšou chybou tohto filmu je jeho názov. Pretože z neznámych príčin som ten záver vo svojej podstate tušil, no aj napriek tomu si film drží humor a napätie do úplného konca a vo veľkom štýle vyráža dych nielen ústrednou dvojicou, ale aj rokom, v ktorom bol natočený. Redford je dobrý, to áno, ale to, čo tu opäť predvádza Paul Newman je jednoducho radosť pozerať. Obzvlášť na perfektnú scénu pokru vo vlaku! Nie je o čom ()

Billie777

Skvělé herecké výkony Newmana a Redforda na které se navíc i hezky kouká. :-) Dokonalý film, kterému nemám co vytknout a hudba je geniální sama o sobě. Bez ní by to nebylo ono. :) ()

Mistickzz

Parádne od začiatku až do konca vďaka dvojici Newman-Redford, atmosfére a skvelému príbehu. Ten ma pár krát dostal do slepej uličky a bez dychu som čakal, čo bude nasledovať. Tento film patrí právom medzi kultové. 88% ()

xaver

Hodně povedený film. Těžko hodnotit, co je lepší, námět a scénář, režie, herecké výkony. Jedno lepší jako druhé dává dohromady skvělý výsledk. Newman s Redfordem prostě excelují. Gangsterka parádně šmrncnutá komedií, kdy dva pošukové si vůči mafii dovolí skutečně hodně. O to je to zábavnější a navíc korunované nádhernou hudbou. 95 bodov. ()

simbaslon

Naprostý skvost a jeden z mých top filmů vůbec. Dvojka Redford - Newman dokonalá, hudba dokonalá, příběh dokonalý a grandiózní finále si z mého pohledu nic jiného než 5* nezaslouží. ()

Zagros

Příjemně natočený pohodový film. Chybí tomu více napětí a možná trochu přesah, ale jinak je radost se na to koukat. Zarazila nás jen jedna nesrovnalost. Na jednu stranu hlavní záporák nahání Johnyho a na druhou stranu s ním jedná z očí do očí. To by si on ani nikdo z jeho goril nevšiml, že jde o stejného chlápka? :-) ()

Miller

Rád bych vychválil řemeslnost filmu, ale ani ta nebyla ani dobově nějak extra. Dost průměrný film, u něhož absolutně nechápu hype. ()

Loki_Six

Kid Twist - Now how do you want to work this? Flat rate or percentage? Benny Garfield - Who's the mark? Kid Twist - Doyle Lonnegan. Benny Garfield - Flat rate. ()

Marius_ss

Plne sa stotožňujem s komentárom uživateľa Tosima. Tým pádom je môj komentár zbytočný. Snáď len doplním, že herecké obsadenie ústredných postáv bolo geniálne, dvojica Newman - Redford bola neskutočne autentická a záporák Shaw bol tiež skvelý výber. Ešte taký postreh na záver - videl som to v slovenskom znení, a daný dabing bol vynikajúci a nijako ma nerušil. Rovnako dabéri boli skvelo vybraní. ()

iXtr3m3

Vynikajúci retro Dannyho parťáci. Výborné duo hlavných hrdinov, hravá a pritom napínavá freska z dôb dávno minulých, kedy všetkému ešte nevládli siete a internet a dali sa "vykonať" takéto "podrazy". Skvele napísané, skvele zahrané, skvele natočené. Čo viac si priať. Ako sa mohlo stať, že mi tento klenot tak dlho unikal pozornosti? :) ()

Callas

9/10 Skvělá titulní herecká dvojice Redford, Newman a promyšlený scénář, to jsou pro mě hlavní dva pilíře tohoto filmu. Je to pro mě další z perfektních starších filmů, u kterého si říkám, zaslouží si to moře tuctových paskvilů produkovaných v současné době pojmenování "Film" ? Takovémuto dílu lze jen těžko něco vytknout, bavil jsem se celou dobu a odešel jsem z pocitem určitého povznešení a radosti. ()

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

Jodie Foster se vydá na loupež Mona Lisy

30.01.2020

Režisérka a herečka Jodie Foster (Pan Bobr, Hra peněz) si vybrala svůj příští projekt. Čerstvě se upsala adaptaci knihy The Day They Stole the Mona Lisa, která vypráví o proslulé loupeži, která… (více)

Robert Redford ukončil kariéru

Robert Redford ukončil kariéru