Stará známá dvojka z filmu Můj kámoš špión, veterán CIA JJ (Dave Bautista) a jeho čtrnáctiletá nevlastní dcera a chráněnka Sophie (Chloe Colemanová), jde znovu do akce, aby zachránili svět, když zájezd Sophiina středoškolského sboru do Itálie naruší jaderná hrozba namířená proti Vatikánu. (Prime Video)

borec999

Typická dvojka ktorá je od úspešného originálu o niečo slabšia. Bautistu mám veľmi rád (príde mi že má charizmu, talent na humorné scény i fyzické parametre ako Rock a aj napriek tomu Rock hráva v hollywoodskych blockbusteroch hlavné úlohy a Dave je rád keď dostane vedľajšiu rolu). Ale k filmu. Malá vyrástla, čiže sa neriešia detské problémy ale hormóny a prvé lásky. Kto má rád Taliansko, ten si príde na svoje, kedže výprava je výborná a pozrieme sa do Ríma, Florencie, Milána a Benátok. Bautista a Schaal si odohrajú svoje ako v jednotke, Ken Jeong, ako ho mám veľmi rád, tak tu podľa mňa prehráva a častejšie je trápny než vtipný, no a Anne Faris tiež nesadla záporná úloha na telo a myslím, že celkovo s daným hereckým obsadením bol omnoho väčší potenciál na vytvorenie zábavnej komédie než čo sme nakoniec dostali. Vo výsledku je My Spy 2 neškodná rodinná akčná komediálna jednohubka a splní presne to čo od nej budete čakať, keď si pozriete trailer. Ale ani o chlp navyše. 50%. PS: malá Chloe Coleman má potenciál byť budúcou hollywoodskou hviezdou, pretože tu i v jednotke hrá úplne ľahko a prirodzene, som zvedavý či mi toto proroctvo vyjde... ()

Hollohlaway

První díl byl celkem neškodně zábavná jednohubka, těžící z kontrastního vzhledu a chování Davea Bautisty, ovšem tady je to o dost méně zábavné a o dost více idiotské. Agent CIA rozdávající sušenky a chovající se jako imbecil, navíc zápletka je hloupoučká, připomína to včetně akce Spykids nebo něco od Disneyho. Zasmál jsem se asi dvakrát, nemá to ani na hravou uvolněnou parodii. ()

Arsenal83

Od jednotky nedošlo k žiadnym prudkým zmenám, ten istý formát, ten istý strnulý Bautista, ktorého by kľudne mohol nahradiť aj Attila Végh. Jediné, čo sa zmenilo, je Chloe Coleman, ktorá sa z oblasti pod zákon dostáva do oblasti mimo zákon a tak už rieši hormonálno-mokválne stavy. ()

tron

Legenda hovorí, že každý akčný borec musí hrať v komédii s deťmi. Urobil to Arnold, spáchal to Dolph Lundgren (v Policajtovi zo škôlky 2, wtf), urobil to dofrasa aj Vin Diesel. Sly Stallone tomuto tlaku odolal, ale vybralo si to na ňom vybralo krutú daň v podobe Stoj, lebo mamička vystrelí! Keď sa do toho obul v r. 2O2O sympaťák Bautista, bol som spokojný. Jasné, pri filmoch ako Môj kamoš špión musíte vypnúť niektoré časti mozgu. Ale tak zas nie každý film musí byť Siedma pečať, že? Dvojka patrí k filmom, ktoré nikto nečakal a nikto nechcel a napriek tomu vznikli. Keď už sa to stalo, postavil som sa k tomu ako chlap. Čelom. A... bolo to fajn. Toto skrátka nie je typ filmov á la európska nezávislá filmová škola. Bautista asi bol po operácii, takže tvorcovia neustále vymýšľajú dôvody, prečo sa nezúčastňuje bitiek, alebo ich veľmi rýchlo prehrá a iba sa váľa po zemi. Ale jednak sa to ku koncu predsa len rozbehne (áno, výsledkom je veľmi priemerná akcia, ale priemerná akcia je lepšia ako podpriemerná, túto hlbokú životnú múdrosť si vytesajte prosím do kameňa) a jednak by to Bautista v pohode zvládol aj bez akcie. Pristihol som sa totiž pri tom, že si želám, aby nešlo o trápne zastaranú a enormne predvídateľnú špionážnu zápletku s bombou, lež o to, ako Bautista musí na ceste po Európe strážiť bandu puberťákov, ktorí predstavujú stokrát väčší horor, než aký zažil kedykoľvek v akejkoľvek vojne v minulosti + do toho banda dospelákov, ktorí sú pravdupovediac ešte viac creepy, než študenti. Ak by na tomto bol postavený scenár, možno by som zvolil 4*, lebo viem, že Bautista má rád WTF humor tak ako ja. Žiaľ, študenti majú len cameo, rodičia detto. Občas sa spod hladiny vynorí mierne zvrátený fór, počas ktorého som sa chcel baviť (kamenný penis, pozri trailer), ale hneď som si spomenul, že je to rodinná komédia a pri predstave, že niektoré scény a dialógy („Mám to v očiach!“ – „Nepríjemné, čo?“) vidia a počujú dospelí v spoločnosti svojich 14-ročných detí na gauči v sobotu večer, mi tuhla krv v žilách. Fyzické gagy fungujú, ale nie sú žiadny zázrak (nechcené rozkopávanie sošiek na ulici, šoférovanie, vtáky). Toskánskom nikdy nič nepokazíte, Kel Jeong a Kristen Schaal sú správni čudáci a Chloe Coleman to dáva na sesternicu Zendaye, za čo má u mňa body hore. Film žiaľ potvrdzuje, že akváriové rybičky sú najtýranejšie zvieratá na planéte. ()

kenkaku

Ten záběr v 13 minutě byl doslova nechutný…  vsadím se, že na kompozici záběru na pěvecký sbor existovala celá komise a byl nejnáročnější z celého filmu. Taky “děťátko” se chová výrazně víc jak pinda. Pointa je, že po zábavném úvodu (snová sekvence) je 1/2 hodina pryč a mě film spíš irituje. Ha… 36 minuta a zasmál jsem se. Poprvé. 38 podruhé! Opakovaný vtip… (furt vtipný). 46 minuta (útok ptactva), vůbec ne vtipný… definitivně horší než minule. 48 minuta (bradavky)… ne ani teď ne vtipný. Hodina a devět minut, třetí vtip! Aaah. Zabil mu rybu. Čas parodovat Johna Wicka. Hele honička papa-mobilem byla povedená, ale je to sakra málo. Mimochodem, proč měl ten italský zdravotník na kombinéze 118? ()