Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

kombajn

Fantastický pocitový film, který netlačí na pilu, ale ubírá se přesně tam, kam by divák asi chtěl. Skvělá kamera, výborný scénář a velmi šikovně vybraný soundtrack. Film s feelingem lehce směrem k Samotářům, ale v serióznější krabičce. ()

Jonash87

Ono kdo by se do Natalie Portman nezamiloval, že? Film o hledání sebe sama, který nemá nouzi i vtip, emoční scény a slušné herecké výkony, ale přesto mi přišlo, že obsahoval až moc hluchých míst. A první cca třetina se rozjížděla dost pomalu... Proto jen ze tři hvězdy. I tak však ve mně něco zanechal, což byl asi jeho hlavní cíl... ()

shyster

Tak až na podruhé jsem to shlédnul celé. Film stojí a padá na Z.B. a N.P., kteří zde zahráli na výbornou. ZB a jeho minimalistické pojetí se sem přesně hodilo. Jenže takto laděných filmů je mnoho, kde hrdinové na nějaké cestě řeší své problémy a snaží si svůj život uspořádat, které jsou výrazně lepší (Bokovka, Little Miss Sunshine a podobně). ()

Meridius

Tak tenhle film je pro mě srdeční. Mám hrozně rád postavu Zacha Braffa, protože jsem se v Andrew Largemanovi několikrát našel. Natalie Portman je (jako vždy) kouzelná a soundtrack patří k mým oblíbeným. Avšak musím přiznat, že film mě dostal až po druhém zhlédnutí. ()

dezorz

Americky indie film, ktory vie kde je jeho miesto. V depresii a nervozite podanej veselym lubostnym sposobom. Super. ()

cubajz

úsměvné drama o hledání sama sebe s výbornými herci (hlavně naprosto úžasná Natalie Portman) a neopakovatelnými situacemi (košile z tapisérie nebo rytíř po kalbě:) - a to, že se v podstatě celou dobu jedná o romantickou komedii, poznáte až při závěrečném polibku. ()

campix

Procitnutí v Garden State je taková ohraná písnička, kdy se nějaký týpek z malého městečka prosadí někde ve velkoměstě, ale jenom v očích jeho bývalých sousedů a když se vrací s hlavou plnou problémů a bez úspěchu, tak se vše v jeho rodné vísce v dobré obrátí. Škoda, že námět je tak omletý, ale jinak je to vcelku nenáročná pohodovka, která plyne sice velmi volně, za to ale někdy dost nudí. Obsazení je svěží a celkem povedené. Na Braffovu velkou režijní prvotinu to není špatné. Hlavně se tam lehce objevil Jim Parsons. Nic sem nečekal a nadšen také nejsem. Pozítří už si nebudu ani pamatovat o čem Procitnutí v Garden State bylo. ()

C0r0ner

Měl jsem z toho velmi podobné pocity jako třeba z 500 dní se Summer - je to moc dobře udělaný film, místy dobré fóry, pěkně se na něj kouká, ale po skončení tak nějak vyšumí do prázdna a člověku vlastně ve finále skoro nic nepřinese. 60% ()

Wormboy

Kiezby viacero sucasnych "novodobych" filmarov malo tolko talentu a nadhladu ako Braff vo svojom autorskom debute.Film v podstate nie je sam o sebe nicim vynimocny, mimoriadna je skor lahkost a nenutenost snad vsetkych zucastnenych (N.Portman opat dokazuje,ze sa postupne meni na vyzretu a co je dolezitejsie, mimoriadne schopnu herecku).Garden State nie je ani dokonalym, ani prevratnym filmom,je vsak skor pre mna urcitym symbolom nadeje,ze aj nova generacia ma co ponuknut. A na druhy krat chuti tato indie chutovka rovnako skvele. ()

PEEPA

Film, ktery je svym zpusobem celkem o nicem. Stejne tak, jako je o nicem Station Agent nebo Before Sunrise/Sunset. Ale presto se na to velice prijemne kouka a vubec jsem se u toho nenudil (mozna i proto, ze je to pomerne kratke). Opravdu me dostalo jak snadno a presvedcive se dokaze rozplakat Natalia Portman, ktere to opet slusi a svym hyperaktivnim a lehce ztrestenym projevem mi dosti pripomnela jednu kamaradku :-) Hodne prijemna zalezitost. ()

pakobylka

Mírně narušená komedie s výraznou chutí pelyňku. Může vám přivodit menší trauma ... nebo vás může osvobodit - podle toho, jak se to vezme. Myslím, že není vhodná pro psychicky labilní jedince - má co dělat sama se sebou. Není jen odlehčeným, trochu sjetým vyprávěním o dočasném (a víceméně nedobrovolném) návratu hlavního hrdiny do míst, kam už dávno nepatří … a nejspíš ani patřit nechce. Všechno je komplikovanější a bolestnější, než se na první pohled zdá - ale naději lze za určitých okolností nalézt i na místech, kde byste ji nečekali … 3,5* … Čtvrtou * si zatím nechávám v záloze, řekla bych, že příběh maličko sráží určitá krkolomnost, se kterou je děj poskládaný dohromady. I tak patří k těm, na které se ráda podívám znovu. ()

Andre3000

Je mi to trochu líto, protože se jedná o dobrý film, ale na 4 hvězdy nemá. Natalie sice hraje skvělě, ale nikdo se k ní tak dobře nepřidá. A především film není vůbec strhující, ani do něho nelze vstoupit. Většinu filmu se tam něco málo dělo, ale nijak závratné to nebylo. Líbili se mi dva momenty. Mimo konce je to řvaní u kaňonu. ()

necisty

No nevím, asi jsem nepochopil základní pointu. Film mě spíš deprimoval, než pobavil a to teď fakt nechci:). Ke všemu první co jsem si o filmu přečetl, že je to komedie a to teda moc nebyla. Natalie samozřejmě bez chybičky a líbilo se mi jak zde vypadá tolik dětinsky:). Zach taky nevypadal, že by mu role dělala problémy. Zpracování dobré, ale kazí to v mém případě děj. ()

Pajky3

Tak tohle se mi opět nelíbilo, i když mě k tomu nalákala hlavně účast Natálky a také to, že to má být komedie. Překvapivě jsem se vůbec nebavil. Ani teď pár minut po skončení si nepamatuju jediný vtip. Snad jen tu košili. Příště raději kouknu na něco osvědčenýho. ()

O´Hara

Velmi povedený romanťák s Natalie Portman v jedné z hlavních rolí. Usměvavé scény i působivé okamžiky nejen upoutaly mou pozornost, ale také vytvořily dobrou náladu (co víc od filmu chtít :-))... ()

papaJA21

Všichni tito více či méně pošahaní lidé mě úplně dostali. Takový klasický příklad nezávislého amerického filmu plného absurdit, ke konci trochu patetický. Přesto krásný. ()

dr.fish

Zach Braff je prostě "leklá ryba". Tak režíruje i hraje. Těžko z toho vymáčknout víc, než příběh naprosto nečitelného zoufalce, který netuší co v životě chce. Svět, který je okolo něj, není o nic zajímavější, než je on sám. Celkově je tedy film nudný a pomalý, i když je v něm několik výtečných momentů. Kdyby se tvůrce soustředil na úvodní večírek a nepatlal se v osobních (ne)problémech hlavního hrdiny, možná by to byla příjemná oddechovka. Takhle to rozpatlal do nesrozumitelna. Natalie Portman přehrává a nebaví. ..50% ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů