Kořeny inspirace filmu lze vystopovat v klasickém filmu Mika Nicholse Absolvent. Stát zahrad je přezdívkou pro americký stát New Jersey, kde se celý příběh odehrává a kam se hlavní hrdina v úvodu vrací, aby našel sám sebe. Seznamuje se s mladou místní dívkou Sam (Natalie Portmanová), která se podobně jako on musí nejdříve vyrovnat s vnitřními problémy, než je schopna navázat plnohodnotný vztah. Vtipná, inteligentní a dojemná komedie. (oficiální text distributora)

Icefist

Na komentáře jsem v poslední době línej, ale tady si jednu poznámku nemůžu odpustit- VÝBORNÁ HUDBA! 70 % Oblíbená část- hřbitov mazlíčků ()

Radiq

Nemám rád, když po filmu nemůžu někomu říct, o čem to vlastně bylo, ale tentokrát to vůbec nevadilo a já myslím, že spokojenost. MLaskavej film s neokoukanejma hercama, pár dobrejma nenápadnejma vtípkama a trochou smutku na pozadí (jako ne na prdeli). Nemůžu to hodnotit maximálně, ale nemůžu taky říct, že by se mi tam něco vyloženě nelíbilo. Sympaticky na mě půsbila hlavně hlavní dvojice a Natálka je sen. ()

misulka03

Když se detailně podíváme na životopis Zacha Braffa zjistíme, že v tomto filmu je víc z něho samotného než si po prvním shlédnutí dokážeme připustit. To je na jednu stranu působivé, protože to zvyšuje důvěryhodnost. Na druhou stranu já z toho měla nějaký divný pocit. Těžko vysvětlit čím to je, protože herecky je to perfektní, zajímavý neotřepaný příběh, dobré proniknutí do nitra postav. I přes tyto nesporné kvality mně tento film bohužel nesedl, jak by měl. ()

URBAN

Je to skvělý film a s myšlenkou, ale zrovna jsem byl v rozpoložení že jsem nebyl tento film tak úplně pobrat. Postavy byly skvěle znázorněné, ale tak něják jsem měl pocit že by mohly být trochu více švihlé než byly. ( 30.6.17/MAC ) ()

Fanita

Mám rada filmy založené na detailoch a tento je ich plný. Zdanlivo bezvýznamné maličkosti, prešpikované skvelými hereckými výkonmi Zacha Braffa a Natalie Portman. Túžba každého niečo cítiť a nebáť sa ísť za svojím snom. Áno, každý z nás sa cíti občas stratený, nepochopený, ale na to sú tu ľudia a drobnosti všedných dní, aby nás rozosmievali a dávali nám pocit, že my sme tí jedineční, tí praví pre tento svet. A samozrejme vykričať sa z toho všetkého k tomu tak nejak patrí. ()

Doudis19

Jedna z těch "zvláštnějších" komedií, kde hlavním zdrojem zábavy jsou pološílené postavy a jejich nevšední komunikace, spolu s ještě nevšednějším řešením různých, všedních situací. Přes absenci výraznějšího příběhu, silnějších momentů i výbuchů smíchu si nedokážu vysvětlit, ten pocit štěstí a inspirace jakým jsem bezprostředně po shlédnutí obklopen. Zach Braff je zřejmě mistr podprahových zdělení, jiné vysvětlení mě nenapadá :-). ()

senor

Fajn filmeček se spoustou malých krásných okamžiků. Postava Andrewa je opravdu zajímavá, mám skoro pocit jako bych ho na konci filmu znal. Skvělý soundtrack. ()

Magneto

Príjemná dráma z klasickej školy. Veľa dialógov a zistení o živote, láske, osude...Zistil som že Zach Braff nieje len výborný herec,ale aj zručný režisér a talentovaný scénarista. Kvalitu filmu posudzujem podľa toho, či vo mne vzbudí nejaké pocity, ako na mňa pôsobí atmosféra, a tento film má tej atmosféry požehnane....Zanechalo to vo mne pocit, ako keď sa v teplý jesenný večer pozriem z okna a vidím zlatistý odraz zapadajúceho slnka na korunách stromov a naplní ma pocit melanchólie, zamýšľam sa nad životom a budúcnosťou a vdychujem posledné zvyšky vône odchádzajúceho leta... ()

PeterNet

Tak tento film mám strašně rád. Já Braffa obdivuji. Je to úžasný herec i režisér a jak je vidět na tomto snímku, je i skvělým scénáristou. || Kdybych měl napsat esej o tom, o čem tento film je, pořádně bych se zapotil. Je to o hledání a následném nalezení něčeho, co jsme ale vůbec nehledali. Nádhera! || Jako vždy nádherná a skvělá Natalie Portman, spoustu výborného černého humoru a romantické povahy si taky přijdou na své. "Už je mrtvý. Musíme mít jediného křečka, který nepochopí ani kolečko pro křečky." :-) ()

markuc

Jako jsem u Wrestlera psal, ze takto dobry film jsem uz dlouho nevidel, tady je to presne obracene. Naprosto jsem film nepochopil, vubec nevim, o cem je a Zach Braff mi prisel tragicky (i jeho rezie neni nic extra). Jedna hvezdicka je pouze za par vtipnych momentu, jinak slabotka - po shlednuti ze zanru zustala akorat kategorie romanticky, ale takova slatanina, bez hlavy a paty, se castokrat nevidi. ()

Kamkon

"Portmanka" je zde ještě bláznivější než v "Jdi za svým srdcem", ale tam to dotvářela její nevinná tvářička. Zde jako protřelá lhářka se jen párkrát roztomile směje nebo v mžiku zvážní. Zachu Braffovi nelze upřít jisté větší říditelské schopnosti a prakticky dokonalý tupý výraz nikoho. Potěší jen zoufale krásné pohledy a hra Petera Sarsgaarda v tragikomické roli snícího ztroskotance, protože opětovná dětská traumata se dají natočit lépe a předvídatelný konec tomu rovněž nepřidává. ()

viperDavid

takovy zvlastni blaznivy film. Hodne stresteny a velmi hezky natoceny. Trosku mam pocit, ze kdyby tam nehrala Natalie Portman tak by to nebylo tak dobry, ale hlavni role a zaroven rezie Braffa je take pozoruhodne ()

_DAVE_

Bezny pribeh mladych lidi z jednoho Americkeho malomesta ktery vas ale zavede na nejedno bizardni misto a pripravi plno necekanych situaci. Pred projekci jsem tak prijemne prekvapeni necekal, mohu jen doporucit.. ()

Chasm

Správnou náladu vyžadující, příjemně pomalu plynoucí a zábavný snímek s krásným hudebním doprovodem a skvělými hereckými výkony (Peter Sarsgaard!)... U mě těsně porazil Lost in Translation... 95% ()

lennyd

Andrew Largeman (Zach Braff) se po letech vrací do svého rodného městečka na pohřeb své matky. Znovu se setkává se svými dávnými přáteli a spolužáky a také se seznamuje s krásnou Sam (Natalie Portman). Andrew ale se nejdříve musí vyrovnat sám se sebou (i se svým otcem, psychiatrem) aby mohl začít novou kapitolu svého života ... Nevím nevím, na jedné straně bych řekl skvělý pohled do duše mladého hrdiny, na druhé straně dost zmatený film, bez nějaké hlubší myšlenky. Některé úryvky se sice nesmazatelně vryjí do paměti (ať už pohřeb křečka, bratr Sam či rytíř na snídani pro prohýřelé noci), ale jako celek je to příliš roztříštěné. Zach Braff si narežíroval sám sebe do hlavní role (a nutno říct, že si v ní moc jiných herců představit nedovedu), a Natálka Portmanová se k němu docela hodí ... ()

terunka003

Tragické, dramatické, smutné, depresivní, vysvobozující, se šťastným koncem. Začátek filmu byl pro mě poněkud šokující, moc nešťastných věcí. Další postupně vyplouvali na povrch po příjezdu do rodného města. V tom městečku mi všichni obyvatelé připadali něčím postižení, nebylo to veselé, barevné, spíš posmutnělé. Občas bylo v dialozích moc frází, přesto to bylo o "něčem". Herci vybráni perfektně a k výkonům není co říct. Líbilo se mi to. ()

drederik

Opravdu hodně zvláštní, chvílemi až ulítlý film, který asi neosloví široké spektrum publika. Je spíš pro ty, jemž nevadí pomalejší tempo, dlouhé dialogy a absenci super vtipných gagů či romantických klišé. Mě se to líbilo a to nejen proto, že Braff je mým velkým oblíbencem, ale hlavně kvůli Natalii Portman, s jejímž obsazením do role lehce střeštěné dívky, která ztracenému chlapci sebe sama pomohla najít, měl Braff neskutečně šťastnou ruku. Už se těším na další Zachovi projekty. ()

Zach Braff v zajetí lékařů

Zach Braff v zajetí lékařů