Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

vyfuk

No jako... stejně by bylo lepší, kdyby si Bastík nechal od sestřičky vykouřit a pak si nechat dát oprc. I tak nakonec film dopadl v celku dobře. Z úchylné sázky a následných intrik se vyklubala totální vymašťárna, kdy Seb asi tak nějak pro všechno i vše ztratil. A pak zase našel. Nebudu tady nějak vířit vody kolem toho jak je tohle blbý nebo ne. Tohle je asi trochu inteligentnější verze Jedovatého břečťanu. Ten závěr je přeci jenom v celku dnes již až kultovní. ()

Nepi

Sázka!!!!Hra s city a vztahy se smutným koncem...Celý film je přenesen do současnosti...a je vyprávěn z pohledu teenagerů...3,5* ()

Almásy

tu knihu milujem, vsetky mozne adaptacie som videl a napriek neodolatelnemu sarmu ryana phillippa aj orginalnemu napadu preniest temu medzi tinedzerov, musim povedat ze je to najslabsia adaptacia. ()

jatamansi

Nejhorší zpracování románu, co jsem kdy viděla. Ale do odpadu přece jen nepatří. I Když Reese je horší než v Blondýnce a ty zelené plavky jakbysmet. Ryan Phillippe by mne neokouzlil ani v mládí. Louise Fletcher s kily a léty navíc bohužel hodně ztratily ze sestry Ratchedové. Snad jen Selma Blair, její scéna s cellem a černým profesorem měla v sobě víc sexu než cokoli dalšího. Takže raději Nebezpečné známosti, ať už první nebo druhé, případně Valmonta, ale tohle opravdu ne. ()

Specs

Hlášky: Kathryn Merteuilová: - "Když už nevím jak dál, obrátím se k bohu." (V ruce stiskne kříž, ve kterém má nejspíš pervitin.) & Sebastian Valmont: - "O co se vsadíme?" Kathryn Merteuilová: - "Když vyhraju, tak ten tvůj sexy auťák bude můj." Sebastian Valmont: - "A když vyhraju já?" Kathryn Merteuilová: - "Dostaneš to, po čem toužíš, od chvíle, co se naši rodiče vzali." (Kathryn významně poodhalí oděv.) Sebastian Valmont: - "Vyjádři se přesněji." Kathryn Merteuilová: - "Zkrátka... Vyšoustám z tebe duši." Sebastian Valmont: - "Proč si myslíš, že na to přistoupím? Mám Jaguára, model z roku 1956." Kathryn Merteuilová: - "Protože jsem jediná, kterou nemůžeš mít a to tě žere." Sebastian Valmont: - "To neberu." Kathryn Merteuilová: - "Strčíš mi ho, kam budeš chtít." Sebastian Valmont: - "Ta sázka platí." & Greg McDonnel: - "Tak jsem ho prostě vytáhl, víme, a strčil jí ho pod nos, stojím tam a říkám si, jestli vůbec ví co s ním, kouká na něj jako na zjevení, tak ho vem do pusy, ty náno pitomá." & (Blaine mluví o tom, že Greg je gay.) Blaine Tuttle: - "Každej měsíc za mnou chodil, když byl nalitej, vždycky jsme si to rozdali, ale když byl hotovej, tak začal ječet, co to děláš ty vole, nejsem teplouš, jestli to někomu řekneš, tak tě nakopu do zadku. Bože. jedinej důvod, proč jsem si tohle nechal líbit, je že ten kluk má pusu jako vysavač." & Kathryn Merteuilová: - "Vyspal se s tebou?" Cecile Caldwellová: - "Jestli se tomu tak říká." & Kathryn Merteuilová: - "Takže vzdáváš naši sázku?" Sebastian Valmont: - "Já nic nevzdávám. Prostě mi to bude trvat dýl, než jsem myslel." Kathryn Merteuilová: - "Vadilo by ti, kdybych se projela ve svém novém autě?" Sebastian Valmont: - "Kathryn, jediný na kom se svezeš, budu já." ()

spikey1

Já vám nevím. Měl bych být nadšený z tohohle filmu plného sexu a jiskření, ale nebaví mě. naopak je to dobře řemeslně odvedený, scénář je napsaný tak aby mladé teenagery bavil a přitom přinášel cosi hlubšího. zase tak strašný film to není. ()

Luteka

Intrikuji, intrikuješ, intrikuje :) Tak by se dal popsat stručně a výstižně děj filmu, který se na druhou stranu popsat nedá ... Film, který na jednu stranu může působit lacině a předvídatelně, ale při pozornějším sledovaní zjístíte, že takový rozhodně není. Je to film, kde emoce - pozitivní / negativní - hrají prim a kde je všechno možné :) P.S. Dokonalý soundtrack ()

standsiller

Ak by sa ma niekto opýtal ako vyzerá klišé, vrelo by som mu odporučil tento film. Tínedžerská komédia oblečená do slušného šatu, kde niekto prisypal príliš veľa cukru. V podstate však ide o to, že "superman" Sebastian chce zbaliť Anette ktorej vyšiel článok o tom ako si váži svoje panenstvo. Okolo toho "extrémne" zapletačky" , do všetkého sa montuje jeho nevlastná sestra Kathryn. No a ten záver bol vrcholné deus ex machina. Pripadalo mi to ako keby autor už nevedel čo s filmom tak to vyriešil takto. Soundtrack " The Verve - Bittersweet symphony", kozy Witherspoonovej a šarm Gellarovej. Celé čo si z tohto filmu odnášam. ()

Čtec

Jak Valmontovi, tak Nebezpečným známostem, tak i Velmi nebezpečným známostem jsem dal jen tři hvězdy. Když jsem přemýšlel o tom, proč tak málo oproti zdejšímu obecnému hodnocení, dospěl jsem k tomu, že mi to téma není ani trochu blízké. ()

Glowski

Tvůrci se lapili do pasti, kterou líčí každá práce s antihrdinou: nejdřív jej představí jako nebezpečného sociopata a posléze z riskantní vypravěčské pozice vycouvají, když chtějí, aby nám na něm záleželo(,) nebo abychom věřili jeho vnitřní proměně. U VNZ se mi nestalo ani jedno, ani druhé. Pokud jsou něčím přeci jen zajímavé, pak jako relikt doby svého vzniku (pochybuji, že by se v Hollywoodu dnes někdo chopil stejně lehkou rukou materiálu o muži, který zneužívá a někdy de facto i znásilňuje ženy) a otevřeností s níž pojednávají tělo a (sexuální) vztahy jako mocenský nástroj. Problém je, že VNZ nevykazují ani špetku nadsázky, a výrazně lepších žánrových filmů na stejné téma je hafo: Základní instinkt, Komorná, Zmizelá... Navíc je může bez problémů sledovat stejná věková skupina, na kterou cílily i známosti. ()

andalin

Z Cruel Intentions jsem vždycky v televizi viděla jen úryvky a vždycky jsem měla představu, že jde o nějaké stupidní teen drama a rádoby komedii. Dost mě překvapilo, že předloha je takhle stará (1782) a je to vlastně moderní retelling dnes už klasického příběhu. Jedná se o celkem basic, ale přesto zajímavou zápletku, kdy nevlastní sourozenci soutěží v tom, kdo bude větší svině... a já jsem se nestihla nudit. *spoiler* Jediné, co mi vadilo bylo tedy opěvování "hrdiny", který je ve skutečnosti stejný, možná i horší, piece of shit než jeho sestra. Jenže se zamiluje, uvědomí si svoje chyby a nestihne se kát, protože umře a na konci ho všichni milujou, zatímco ona je ta špatná. ()

sedm.1

Příjemné překvapení!!!Nečekal jsem od toho vůbec nic,a ejhle!Moc dobře zpracováno,slušní herci,a hlavně podle mne velmi dobrý závěr.Jako teenager film vysoký nadprůměr.A samozřejmně výborná hudba. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“