Reklama

Reklama

Ohnivé ženy

(TV film)
TV spot

Obsahy(1)

Jana Hlaváčová a Dagmar Veškrnová v první části komediální duchařské trilogie o proměnách dvou středověkých čarodějnic... Když ji on nechtěl, vzala se hůl nebo laskavec, ve vážnějších případech pomohl kámen lásky. Když ji chtěl až moc, podstrčil se mladíkovi extrakt z pelyňku, svízele a anýzu trochu přiostřený pálenkou... Manželské recepty na první pohled jednoduché a zřejmě i velmi účinné, soudě podle postihů těch, kteří se čarodějnou alchymií tajně zabývali. Za spolčování s nečistými silami a posedlost ďáblem se ještě před třemi sty lety posílalo do šatlavy nebo odsuzovalo k trestu smrti upálením. Právě takový osud potkal Magdalenu, farskou kuchařku, a Martu, vdovu po parukáři. Jako čarodějnice byly odsouzeny, aby jejich duše navěky bloudily bez útěchy. Popravě přihlížející farář hned na místě vyslovil obavu, aby se duším nepokojných ženštin nepodařilo nalézt nové tělesné schránky. Stalo se tak přesně za tři sta třináct let, kdy se Magdalenině a Martině duši podařilo "vtělit" do tělesných schránek dvou moderních žen... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (50)

ac1976 

všechny recenze uživatele

Už tfista let poforuju, že f mufskíma to de od 5 ke 4. Tá hláška je až v dvojke, videl som to dávnejšie tak som sa sekol (to viete starecká demencia). Šušlavá Dáša Veškrnová je zábavná rovnako ako zápletka so zámenami tiel, Janu Hlaváčovú je zbytočné komentovať, tá je dobrá snáď vo všetkom čo kedy hrala. Jediným trapasom je tu Kája Roden, ale ten je pre mňa trapasom všade. (PNP - Píšerne Nesympatický Pičus). ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Jana Hlaváčová a Dagmar Veškrnová si v roku 1983 strihli hlavné úlohy v bosorácko duchárskej komédii "Ohnivé ženy", ktorú režíroval televízny režisér Zdeněk Podskalský starší. Tristo rokov po ich poprave sa im podarí prevteliť sa do nových telesných schránok. Dve čarodejnice zo stredoveku sa ocitnú v dobe rozkvitajúceho socializmu. Na svoju dobu to bol celkom zábavný, nevšedný námet, ale samotné filmové, scénaristické a ich technické spracovanie za moc nestálo. ** ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele

Před třiceti lety to byla jedna z lepších komedií,ve které se nebojovalo proti západnímu imperialismu,ani se neklanělo východním soudruhům a spolubratrům,takže výsledkem byla oddechová pohodovka.Dnes už film vyznívá hodně naivně,ale stále jsem si v něm našel dost míst,která pobaví,a proto bych mu méně než tři hvězdičky určitě nedal. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Ohnivé ženy mohly být ještě lepší. Měly k dispozici chytrý scénář, řemeslně zručnou režii a v neposlední řadě příjemné herecké obsazení, kterému vévodí duo Veškrnová-Hlaváčová. Přesto tyhle dvě mně dohromady moc nepasovaly, protože každá má jiný herecký styl. Hlaváčová umí perfektně vystihnout vážné až dramatické role, Veškrnová má zase nepopíratelný komediální talent. Role čarodějnic, které tady ztvárnily, měly jednoznačnou predispozici k přehrávání, a ačkoliv se ani jedna do toho moc nepouštěla, stejně se tomu nakonec nevyhnuly. Dějově docela crazy, záměny těl trošku primitivní a úspěch si vynutil další pokračování. K lepšímu hodnocení moc nescházelo. 60% ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Konfrontácia dojmu spred štyridsiatich rokov s dojmom dnešným nedopadla najlepšie. Predsa je to predovšetkým dobrý nápad, ktorého rozvíjanie stráca postupne rytmus až v závere pokrivkáva. Časť z dobrého dojmu zachováva herectvo oboch predstaviteliek, ale tri hviezdičky ponechávam iba preto, že ma film ničím neprekvapil, nudil, ale nenaštval. To by sa hodnotilo, keby bola 10-bodová stupnica! ()

Galerie (6)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo na hradě Křivoklátu a v Berouně. (rakovnik)
  • Keď sa lekár Vondrák (Jan Kanyza) opýta dvoch reinkarnovaných bosoriek, aby mu povedali jedného štátnika, Marta (Jana Hlaváčová) odpovie Tököli. Mala na mysli Imricha Tököliho, sedmohradské knieža, resp. kráľa Horného Uhorska, vodcu protihabsburského stavovského povstania (Tököliho povstanie), prezývaný svojimi súčasníkmi ako slovenský kráľ alebo kurucký kráľ. Magdaléna (Dagmar Havlová) povedala meno Köprülü. Mala na mysli Köprülüzade Fazıl Ahmeda, pašu, ktorý bol osmanský šľachtic, štátnik a generál. Viedol osmanskú armádu počas Rakúsko-tureckej vojny. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama