Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 097)

Morien 

všechny recenze uživatele

Jistě, že se tento film na míle vzdálil svěží novotě jedničky a emocionálně-mechanické dokonalosti dvojky, ale stejně ho mám poměrně ráda, už jen (možná asi jen) kvůli konci, to je prostě maso a hotovo. Myslím si, že hlavní důvod všeobecně špatné pověsti T-trojky (kromě milionu dalších detailních stížností teda) je nenaplnění žánrových očekávání. Tohle totiž není akční sci-fi thriller, na který se všichni těšili, nýbrž komediální road movie o smyslu a důležitosti rodiny, které se tedy shodou náhod účastní několik zabijáckých robotů (pardon, ne robotů, ale kyborgů) a americká armáda. Neříkám, že si to kvůli tomu zaslouží méně přísné oko nebo prominutí některých těch pitomostí, ale občas není na škodu se zamyslet, na co se to vlastně člověk dívá (i když je to film z kategorie vypnu-mozek-a-bavím-se). -"Desire is irrelevant. I am a machine." ()

choze 

všechny recenze uživatele

Až na ten laciný humor odvedli scenáristé slušnou práci, když nám naservírovali oblíbený mustr a trademarky předchozích dílů a zároveň nám poprvé zprostředkovali Soudný den (který je pojat jako nevyhnutelný) jinak než skrze sny a dovedli nás tak až na práh pochmurné budoucnosti. Terminátorka je fajn osvěžení, ale její schopnost ovládat ostatní stroje není ani zdaleka tak wow a cool jako tekutá proměnlivost předchozího zlého teminátora a její přídavné serepetičky působí spíš směšně. Cameron zvládal vtípky i fatální atmosféru, Mostow se o atmosféru ani nesnaží a akčním scénám, kterým vévodí parádní honička s těžkotonážním autojeřábem, ubližuje přílišná počítačovost. ()

Reklama

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

JO! Mostow to dokazal! smetl pochybnosti jestli dokaze nekdo natocit Tecko tak jako Cameron dvojku prekonal a jednicku skoro vyrovnal Arnie opet kladas ale tentokrat bez nejaky zbytecny lidskosti za to jeho hlasky jsou genialita sama o sobe a ta zla termice v podani supr modelky? bezva napad! vse podkresluje genialne ultimatni konec pri kterem i divak ktery si myslel ze cely film je o tom ze se snazi zabranit konci sveta zjistil ze je to nezvratne a nic se s tim delat neda sel definitivne do kolen genialni zalezitost a nejvetsi odkaz neprekonatelnyho prvniho dilu a kdo na to chce kydat to musi rict me ruce! ()

Lynn 

všechny recenze uživatele

Tak trochu zklamání. Po výborně jedničce (dala jsem 4*) a bombastické dvojce (za 5*) musím třetí díl ohodnotit jen 3*. Zkrátka bez Camerona to není ono. Akční scény ničím nepřekvapí, scénář je pouze dobrý a herci i Arnie-kulturista průměrní. Dokážu si představit, jak by s "tímhle" zatočil James Cameron, ale ten bohužel režii trojky odmítl. Škoda...BTW na obranu J. Mostowa musím dodat, že ten závěr nebyl špatnej a dá se z něj celkem dobře vyjít do čtvrtého dílu. ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Mostow se rozhodl zvolit pro druhé pokračování populárního Terminátora odlišný tvůrčí přístup než jak tomu bylo u jeho předchůdce. Tam kde Cameron kladl důraz na atmosféru tlačí Mostow spíše na komediální strunu. Narozdíl od většiny svých kolegů však nenechává komediální provky probublávat do trapnosti, ale utíná je v ten správný moment. Jen díky tomu si většina diváků i několik týdnů po jeho zhlédnutí vybaví již téměř zkultovnělé scény jako striptérovi brýle nebo "řekni to mé ruce". Mostow jde však s komikou ještě dál. Dává jí prostor jak v akčních scénách, tak v jejich vyvrcholení a mění tím jejich celkové vyznění. Zároveň se nebojí citovat s nadhledem předchozí díly, čímž dává třetímu Terminátorovi nový - ryze fanouškovský - rozměr. V žádném případě však nenechává komediálnost vytlačit to hlavní kvůli čemu se na Terminátora díváme - tedy akci. Terminátoří protivník je opět o úroveň lepší a zároveň i mnohem přitlažlivější než v obou předchozích dílech. Ochránce Johna Connora je však stále na stejném levelu a zůstává v tomto boji pomyslným outsiderem. Souboj mezi oběma protivníky je opět velkolepou podívanou (i když nelze upozadit poněkud uspěchaný konec), která tentokrát postrádá komorní atmosféru. Do bitvy je v několika momentech zataženo téměř celé město, neřkuli svět. Divák není ochuzen o výbuchy, automobilovou honičku ani o pěstní souboj tváří v tvář. Jedinou otázkou tak zůstává, zda jste schopn na tento nový koncept přistoupit. Pokud ano, můžete na jednu stranu očekávat klasické terminátorské prvky, na strau druhou mnohem rozevřenější dějovou linii. Mostow pro diváka nepřipravil zběsilou akční jízdu, ale akční snímek, jenž je bohužel rozmělňován několika nepotřebnými prvky z minulosti, budoucnosti a současnosti. Akční scény postrádají punc temné budoucnosti (a nepříliš světlejší současnosti), ale jdou v ryze moderním směrem. Sázka na efektivnost a obohacení o komediální vložky může pro někoho znamenat znovu oživení legendy, ti ostatní budou nejspíše zklamáni. ()

Galerie (147)

Zajímavosti (73)

  • Během přestřelky na hřbitově, kdy se na displeji Terminátora (Arnold Schwarzenegger) zobrazují vystřelené náboje a oběti, patří mnoho jmen, které uvidíme na obrazovce, skutečným tvůrcům vizuálních efektů (např. Enid, Keiko, James, Rod, Mark a Bryan). (HellFire)
  • Jméno snoubence Kate Brewster (Claire Danes) mělo být původně Scott Petersen. Muž s podobným jménem (Scott Peterson) však koncem roku 2002 zabil svoji těhotnou manželku včetně nenarozeného dítěte, a tak bylo jméno postavy změněno na Scott Mason. V závěrečných titulcích však zůstalo původní jméno. (IDžOR)

Související novinky

Scenáristé v akci

Scenáristé v akci

22.11.2008

Vrána k vráně sedá a američtí scenáristé s oblibou pracují ve dvojicích. Rossio a Elliot (Piráti z Karibiku) či Orci a Kurtzman (nepřehlédli jste našlapaný trailer na nový Star Trek, že ne?) jsou už… (více)

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

He? Na DVD právě dorazil výplach Tohle je Sparta! (pokud se na něj chystáte, možná byste se nejdřív měli mrknout na hodnocení zdejších uživatelů), ale „sranda“ nekončí. Řítí se na nás další film,… (více)

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)

Reklama

Reklama