Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

Bauer

Ženská jako zlý Terminátor?????To už je trochu moc.Schwarzenegger hrál docela slušně ale je škoda že někdy to vypdalo jako komedie například: " Řekni to mé ruce" . ()

Mgb21

Po Soudném dnu jsem pochyboval, zda se trojka alespoň přiblíží svým předchůdcům. Jaké bylo udivení, kdy jsem zjistil, že se v trojce objevují nejen výborně zvládnuté akční a trikové sekvence (scéna s jeřábem patří na mém domácím kinu k nejhranějším), ale i prvky parodie. A nejlepší na tom vem bylo, že film paroduje sám sebe. Když Arnold vyjde z baru a místo tvrďáckých černých brýlí má obroučky ve tvaru hvězdy, tak se vždy neudržím. Tenhle nadhled mě příjemně překvapil a doporučoval bych ho i ostatním akčním hrdinům. ()

Lucasion

"John Connor. It is time..." Po dvanácti letech od zničení Skynetu, se opět potkáváme s kovovou tváří a černými slunečními brýlemi. Ano jak slíbil, Arnold je zpět jako Terminátor. Vzpoura strojů je mnohem více odlehčena než předchozí díly. Ale vůbec to neznamená, že jde jinou cestou. Po vzoru dvojky se starý model 101 vrací, aby zachránil Johna Connora před dalším novějším modelem. Proti Arnoldovi stojí děsivá a vyspělá terminátorka T-X. Film na svojí dobu (i dnes) je naplněn úžasnými vizuálními efekty. Zvlášť scéna jeřábu je dokonalá. Je to zvláštní, ale zrovna u T3 bych řekl, že to je klasický Terminátor. Plný akce, hlášek a jednoho Arnieho co drží v jedné ruce kulomet a v druhé rakev. Jen on totiž může v téhle roli pohladit po duši každého fanouška. Jeho ikonická role je zároveň posledním filmem než odešel se věnovat politice. Proto je jeho T3 labutí písní . Málokteré pokračování dokáže udržet laťku předchozích dílů nad vodou. Tenhle film ano, plní vše co od něj divák očekává. (96 %) ()

oLí

7/10 Jako pokracovani onoho slavneho a legendarniho Terminatorskeho dua je to spatny. Ale jako samostatne akcni sci-fi to funguje na plnej pocet hvezdicek. A hlavne tu je vynikajici Arnold. ()

Sawy

Vzhledem k tomu,že se za týden chystám na Terminator: Salvation,tedy čtvrtý díl této série,rozhodl jsem se něco říct ke třetímu dílu.Vzpoura strojů samozřejmě na výbornou jedničku a hlavně dokonalou dvojku nemá.Ale to se přece dalo čekat,ne?Vždyť Jonathan Mostow není James Cameron.Udělal film daleko odlehčenější,což spousta fanoušků nepřenesla přes srdce.Pro mě je přesto trojka důstojným pokračováním mé oblíbené série.To nejdůležitější se totiž vrátilo.Arnold.Jak slíbil,tak učinil.A pořád je ve skvělé formě.Hláškuje jako o život,je pořád stejně herecky toporný,pořád hraje asi se třemi výrazy,prostě všechno co na něm zbožňuju je tady.Velmi mě ale zklamal představitel Johna Connora Nick Stahl.Je mi nesympatický a rozhodně v něm nevidím budoucího velkého velitele odboje.Ani Claire Danes mě dvakrát nepřesvědčila.Tihle dva představitelé velmi důležitých rolí jsou taky důvodem,proč nedávám pět*.Naopak T-X se velmi povedla.Sice nepřekonala Roberta Patricka ze dvojky,ale v podání krásné Kristanny Loken je celkem působivá mrcha.Akční scény jsou skvělé,hlavně skvostná honička s jeřábem,která byla hlavně v kině naprosto skvělá.Co jiného byste ale čekali ve filmu za takovej balík.No a konec byl parádní,jaderná katastrofa byla vyobrazena dost působivě.K tomuhle momentu směřovala od začátku celá trilogie,takže když konečně přišel,nezbývalo než si ho náležitě vychutnat.Je tady samozřejmě ještě spousta narážek na předchozí díly,prostě dobré uzavření jedné trilogie.Abych pravdu řekl,trochu mě mrzí,že tímhle dílem to celé neskončí,jako finální tečka by to mělo ještě větší působivost.Bohužel,producenti museli přispěchat s dalším dílem,na který se sice těším,ale zároveň se bojím,aby to celé nepokazil.No nic,nezbývá než doufat,že se alespoň povede stejně jako tohle.Pak bych se nebránil pětce. 85 % ()

ancientone

Tak trochu barbarské zredukovanie Terminátora na sled frenetických akčných scén. Ale presne podľa dizajnového manuálu rozkošných nultých rokov. Už tam chýba iba Nicolas Cage. Naháňačka na pohrebáku má silné GTA vibes. ()

Sprite

Zpětně lepší Terminator než jsem ho vnímal kdysi. Výborný Arnold Schwarzenegger hláškuje jak o život a akce neztrácí tempo! Měním na solidní 4 hvězdy. ()

ladylucifer

Nebýt Arnolda tak ani nevěřím, že tohle je Terminátor. Byla jsem opravdu zklamaná, ale co jsem mohla taky čekat. Jiný režisér a mnohaletý odstup....James věděl, proč odmítl režii trojky. Z vynikajících Terminátorů s nezapomenutelnou atmosférou a triky nezestárlými dodnes Mostow udělal jen jakousi rádoby akční komedii s nijakými hereckými výkony, (pro mě) dost trapným dějem a nedůstojným pokračováním dvou kultovních snímků. Ale proč takové hodnocení? Pokud přestanu srovnávat a podívám na samotný film, člověk se i občas zasmál Arnoldovým hláškám a pár scén, kde tvůrci ukázali jak byl film drahý, byly i docela zážitek. ()

ScarPoul

Všetkým bolo samozrejme jasné že tento diel je absolútne zbytočný a producenti chceli len zarobiť nejaký ten peniaz s tohto kultu. Takže samozrejme koniec sľubuje pokračovanie, ktoré ide do kín tohoto roku. V prvom rade treba povedať, že Mostow nie je Cameron a má preveľké šťastie že mu Cameron dal taký pevný základ, kde môže rozohrať svoj príbeh, ktorý sa síce nemôže porovnávať s predchádzajúcimi dielmi ale zase na druhú stranu posúva životnú etapu Johna Connora trocha ďalej. Lenže Nick Stahl bohužial zahral Johna Connora ako v jeho ostatných úlohách, jednoducho je až strašne nevýrazný a rovnako aj Claire Danes, Arnold je tiež až priveľmi strnulý a už ma tak nebavil, takže opäť všetka chvála putuje k Kristanne Loken, ktorá bola naozaj smrtiaca. No uvidíme čo nám prinesie 4, pretože úprimne bez tej trojky by som sa obišiel. ()

hendrich6

Terminátor 3 mi hodně sedl a podle mého názoru se alespoň přiblížil dvoum prvním perfektním dílům.Arnold Schwarzenegger v Terminátorech našel nejlepší roli,hodí se pro ni jako nikdo jiný.Mám tenhle film hodně rád 90 % ()

Lacike

Prvy diel bez Camerona a je to na nom dost vidno. Je tu skvely atmosfericky uvod a zaver je prekvapivo temny. Medzi tym je kopa uchvatnych akcnych scen, ktore su kombinaciou fantastickych kaskaderskych kuskov s bezchybnymi trikmi. A vsetko stale perfektne prehladne natocene. Tempo je tiez dost zbesile, takze film ani na chvilu nenudi. Ale je tu zasadny hacik. Film vrsi jednu logicku hovadinu za druhou a pokusy o humor vyznievaju neskutocne trapne. Cize film funguje perfektne ako bezmyslienkovy akcny vyplach bez nejakej hlbky. A to je ten problem. Pri prvych dvoch dieloch ste nemuseli vypnut mozog, aby ste sa bavili. Prave naopak. Okrem skvelej akcie obsahovali aj myslienku na zamyslenie. A na to pri trojke uplne rezignovali. Vdaka rychlemu tempu a neustalym vtipom prilis nefunguje ani dramaticka stranka. Nastava sudny den, koniec civilizacie ako ju pozname, ale je to vlastne velka zabava pri ktorej si jeden terminator nafukuje prsia a druhy nasadi gay okuliare, tazke sa ani necudujem, ze sa Sara Connorova radsej nechala spopolnit. Dalsim failom je casting Kristanny Loken, ktora cim je krajsia tak tym je horsia herecka a hrôzostrasneho terminatora som jej neveril ani na sekundu. Aspon mi sadli Nick Stahl a Claire Danes ale bohuzial nemaju moznost nieco poriadne zahrat, kedze film musi byt neustale zhadzovany nehodiacimi sa vtipmi. A Arnie? Po dlhsej dobe od Likvidatora zase natocil solidny akcny film, ktory stoji za to (pri hlaske I'm Back som mal vtedy zimomriavky, ze sa vratil v plnej forme) a naposledy vyzeral ako cool svalnaty akcny hrdina, predtym ako sa z neho v politike stal stary dedo. Lenze postavu Terminatora hra tentoraz dost odtazito. Takze nepôsobi ani hrôzostrasne ani sympaticky. Skôr neprijemne. Ale trhane pohyby mu stale idu na jednotku. Takze tak. Vypnete mozog a budete sa bavit fantastickou akciou. Ale akonahle ho zapnete, tak vam pride zle z toho kam sa tato seria ubrala. Tomu hovorim Sophiina volba 6/10. ()

rawen

T3 se lidé spíše obávali, než že by s ním spojovali nějaké naděje. Film je nakonec docela slušnou uzavíračkou série - kvalit svých předchůdců ale určitě nedosahuje. Nejvíc mi vadilo, že dost kopíroval díl druhý a také fakt, že je "kladný" terminátor v tomto dílu tak strašně studený a chladný - prostě stroj. Dvojka docela stála na komunikaci a vývoji vztahu mezi T. a mladým Connorem, v jedničce pak zas T. trochu "harašil" s Connorovou matkou - - - ve trojce už je to jen stroj. Je to škoda. Na druhou stranu ale není film úplným zklamáním. 6/10 ()

GeusX

Po temné jedničce, akční dvojce přichází superakční trojka, která bere akci s nadhledem. Dle mého soudu je to povedené a mne to prostě baví. Tečka. 90% (viděl jsem: více než 4x, edit 01/2023) ()

Tommassi3

"Řekni to mý ruce !!" ;) Ačkoliv většina na Vzpouru strojů plivala, když ještě nikdo ani omylem nepředvídal s jakou zrůdností přijde neukočírovatelný McG spolu s nečekaně slabým scénářem pana Nolana, byť mu ke cti slouží fakt, že ten skript zprasili především jeho spolupracovníci, já nesmírně oceňuji Jonathana Mostowa, který si naprosto vědom toho, že trumfovat Jamese Camerona by vyšlo zhruba stejně naprázdno jako dát si jedno kolo s Arniem, třetího Terminátora pojal čistě jako jednoznačnou poctu předchozím dvěma legendárním snímkům a právě Cameronovi, a tak stvořil nesmírně zábavnou akční jízdu, která vás prostě nenechá v klidu, neustále se odkazuje na předešlé a vtipně i vkusně pomrkává.. Arnold hláškuje jako nikdy, celkově navíc došlo v jeho uchopení T-800 k velkému posunu, a když dojde na pasáž s rakví a rotačním kulometem, osobně jsem na vrcholu blaha.. Tleskám a nemůžu se dočkat té Taylorovy pětky !! ;) ()

Beast

Film mě dost mile překvapil. Narozdíl od všech Matrixů si na nic nehraje - vtipná a výborná akční podívaná. Po delší době v kině jsem se díval na hodinky a přál si, aby film byl delší. Nedosahuje sice kvalit dílů předchozích, ale ve své kategorii přesto stojí za vidění. ()

Silence

T3 se rozhodně nemá za co stydět! Sice se atmosférou ani stylovosti nerovná svým předchůdcům, (S T2 se může rovnat jen máloco) přesto si vedle přechozích dílů může v klidu stoupnout a nebát se, jestli tuto trilogii nějak nekazí. V některých momentech jí naopak zajímavě rozšiřuje a vylepšuje. Velmi slušné 4* si T3 u mne udrží i přes nepochopitelnou scénáristickou botu (někdo by mohl říct detail, ale mě to bije do uší :), když na začátku John Connor prohlásí, že podruhé se Terminátor objevil a snažil se ho zabít, když mu bylo 13 let a přitom se tak stalo v jeho 10 letech (viz T2), trochu to kazí onu výbornou návaznost a propojenost všech dílů... ()

st.ranger

Dokud nenastane Soudný den, bude se stále odkládat a to samozřejmě znamená další film s Terminátorem. Jenže tentokrát už to prostě není ono, už bylo řečeno vše, aby byl takový film něčím zajímavý. Například terminátorka Kristinna Loken. Naprosto nesympatická, vedle Patrica nesrovnatelná. Tento film chápu jen jako ukončení série, které se nejlépe podřízne trilogií a jako zviditelnění pro Schwarzeneggera před jeho kandidaturou na post guvernéra Kalifornie. ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)