Od chvíle, kdy John Connor s matkou a terminátorem zabránili zkáze lidstva, uplynulo deset let. John se snaží žít tak, aby ho stroje nedokázaly najít. Vymazal o sobě všechny údaje a zničil vše, co by ho mohlo spojovat s minulostí. Jedné noci se ale objeví nejdokonalejší typ terminátora s označením T-X, který se vydá hledat cíle určené k likvidaci. John je zraněn při autonehodě, a tak se vloupe na veterinární kliniku pro léky. Přistihne ho tam Kate, která se vrátila kvůli jedné ze svých zákaznic. Ukáže se, že se oba znají ze školy, ale dřív než si cokoli stačí vysvětlit, vtrhne na stanici T-X a zabije zákaznici v domnění, že jde o Kate. Zjistí, že v budově je i její hlavní cíl John Connor, ale dřív než je stačí oba zabít, zachrání je starší typ terminátora T-101. Ten pak Johnovi řekne, že byl vyslán, aby ho chránil, a že soudný den byl jejich zásahem před deseti lety pouze oddálen a nyní zbývají do vypuknutí jaderné války pouhé tři hodiny. (TV Nova)

(fun)tomas

Tretia časť terminátora rozvíja predchádzajúcu mytológiu a pekne zapadá do vytvoreného príbehu. Dozvieme sa viac o umelej inteligencii Skynet, ktorá ma podľa predpovede stáť za prevratom a vzbúriť sa proti ľuďom. Tak ako v druhom pokračovaní aj tu sledujeme pokusy človeka zmeniť budúcnosť, ktoré su postavené do kontrastu k myšlienke deterministicky danej budúcnosti. Až do poslednej chvíle sme držaní v napätí, či John Connor a jeho priateľka zo školských čias Kate Brewster dokážu zabrániť vojne strojov a ľudí, alebo akékoľvek činy ich dovedú k vopred predurčenému súdnemu dňu. Napriek tomu, že druhé pokračovanie riešilo rovnakú otázku, odpoveď na ňu sa dozvedáme až teraz. ()

Snakefinger

Bohužel. Oproti slibnému, ba co geniálnímu druhému dílu, jakožto milníku kinematografie, bylo nemožné natočil něco co by mu sahalo alespoň po paty. Předpoklady se splnily a tento film nic nového vlastně nepřinesl. Tedy kromě plných pytlů peněz producentům. Fakt jim to nezávidím ale byl jsem fakt rozladěn tím velkým bobtnajícím NIC. ()

tatraboy

Nebylo to špatné, samozřejmě na T2 se to nechytá, ale splnilo to mé očekávání lépe,, než jsem čekal.. Skvělý film, u kterého jsem se i trochu nasmál.. ()

Alekks80

Pro mě velký překvapení. Čekal jsem to fakt špatný a nakonec je to fakt dobrý. Samozřejmě, že na dvojku to nemá ani náhodou, ale ta je nepřekonatelná a víc než tohle mohl čekat jen největší naiva. Arnold ještě není tak sešlej, hlášky taky neztratily nic ze své břitkosti a honička v těch mnohatunových monstrech je jedna z nejlepších, co jsem kdy viděl. A nejlepší na tom všem je závěr. Milovníci téčka i Arnolda si přišli na své. Ostatně soudím, že jestli odsud vyštípete verbala, tak se fakt naseru. ()

Martinko991

Videné opäť zrhuba po 10 rokoch a stále ma to bavilo takmer rovnako. Výborná akcia na tú dobu a terminátorov humor slušný tiež. Mínusom pre mňa veľmi chabé dialógy postáv a nie príliš sympatický hlavný hrdinovia. ()

Priest

Třetí díl krásně ukázal, jak Skynet převzal kontrolu nad světem. Nový druh terminátora, u kterého si dovedu představit i jiné využití, je krásný, chytrý a smrtící. Vražedná kombinace, což ostatně několikrát ve filmu je vidět. Pobavila rychlost připojení Skynetu. ()

Jarda68

Tenhle díl Terminátora má o mnoho jednodušší zápletku než předchozí filmy,je to ryzí akce,která příjemně ubíhá,má efektní záporačku,slušné triky a dobrý humor...."JDI SE BODNOUT,IDIOTE.....TO NEMOHU PROVÉST:-)...80% ()

Evee04

James kde si,tak kde si?.Zmena režiséra a 12 rokov čakania,nebolo to,čo ludia po takej dlhej dobe očakávali.Oproti predchádzajúcim dielom to bolo jednoznačne slabšie.John Connor si,žije normálny život,po tom ako bol odvrátený súdny den,lenže časom bol poslaný najvyspelejší Terminátor aby dokončil,čo sa nepodarilo.___70% ()

FauSSt

Viac hviezd by si to zasluzilo iba ak by tvorcovia nespekulovali a obsadili do ulohy Johna Connora opat Eda Furlonga. ()

Iroquois

Napínavé a při tom vtipné, temné a při tom odlehčené, primitivama počínaje a géniema konče, každý si v tom najde to, proč mít tento biják rád. Mimochodem ta automobilová honička je asi nejlepší, co jsem kdy viděl. ()

Tezuka

Terminátor měl skončit po druhém dílu, kdy bylo vše perfektní, ve trojce se zase oživil Soudný den, opět se setkáváme s novým likvidačním terminátorem (kou), Arniem jako novým strojem a dospělejším Johnem Conorem, který však na svého mladšího kolegy ze 2 nemá a ani se mu nepodobá, dokonce se chová jako mimino občas, což se k takovému géniovi vůbec nehodí. Potom tu máme Catherin, bývalou Johnovu spolužačku, která sem Arnieho právě poslala z budoucnosti, protože se stala ženou JC i odbojovou asistentkou. Zkrátka a dobře, tohle mělo zůstat jen v rukou Camerona, a tento díl byl zbytečně navíc, nemělo to už tu šťávu a drive. ()

Skylwalker42

Samozřejmě že po dokonalém fenomenálním druhém díle nikdo nemohl doufat, že třetí snímek dosáhne opět takové laťky. A správně, nedosáhl. Tenkrát mi vadilo, že to jen žalostně kopíruje děj onoho druhého filmu. Jenže až po čase si trojka u mě vydobyla mnohem lepší hodnocení. A to díky následujícím dalším dvou pokračováním, které srazili terminátoří značku do béčkovitých vod. To trojka si ještě zuby nehty udržuje ten správný feeling co nastavil Cameron a poslední scéna se mi zdá silná. Beltrami složil velmi dobrý soundtrack, který u mě zapadl do kategorie kvalitních akčních ost. Arnold si jede svůj robotí standart a Loken má ďábelský ksichtíček. No asi tak: poslední dobrý Terminátor a u něho také měli skončit. ()

soukyd33

Vůbec poprvé bude Terminátor žena, a to proto, že z Johna Connora je muž a mladá sexy žena by se k němu mohla dostat lépe. Opět jsou tu dva zabijáci, oblíbený a hodný T-101 a nový model který ničí vše, co mu přijde do cesty! Skynet tentokrát poslal stroj na zabíjení, který je vybavený dokonce zbraněmi. Celý příběh je ale dost komplikovaný, a je tu plno postav, bez kterých bychom se mohli obejít. Humoru je tady opravdu málo až žádný. Hvězdiček 4*** ()

draxxi

Za me spokojenost. Akci nadupanej bijak, kterymu slusi ta trocha sebeironie... Pobavil me i bonusovy material na dvd. 19/11/2019 85% ()

Sa.sa

Hurá Terminátor je zpět plný akce, efektů, napětí i hlášek ... "soudný den je neodvratitelný..." chudák doktor už zase ho viděl a jak zdrhal... (to byl teda dlouhá role ve filmu :)))) "soudný den, konec světa..." "si terminována..." Tak oba Terminátoři jsou zničení.... "mé poslání nebylo zastavit soudný den, ale pouze ho přežít...!" ()

Scenáristé v akci

27.08.2008

Bruce Willis má hezčího zástupce

Bruce Willis má hezčího zástupce

21.11.2007

Minimálně v sci-fi thrilleru The Surrogates, který začne v únoru natáčet Jonathan Mostow. Tomu scénář podle stejnojmenné komiksové předlohy napsali staří kámoši Michael Ferris a John Brancato, s… (více)

Stallone básní a střílí teenagery

Stallone básní a střílí teenagery

20.11.2007

Ovšem ne v jednom filmu, i když by to bylo zajímavé (něco ve stylu dávných vikingských bardů, kteří museli umět setnout nepříteli hlavu a pak, ještě než tělo vychladlo, o tom zazpívat ve verších ;-))… (více)