Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

KraLuban

Česká klasika a vlastně zároveň šedivý průměr. Pár skvělých okamžiků, výborné obsazené...ale jinak vlastně nic extra. Oproti Rafťákům ještě celkem snesitelný product placement. 60%. ()

Tumbik

Pohodový, bezstarostný film a skvělá komedie na totální relax. EDIT: Musím hvězdičku přidat, opravdu jsem se zasmál :). ()

KuceraJohny

Já ten film prostě miluju. Ať je jakkoliv stupidní pro mě je to srdcovka. Ohromně zábavná komedie. Vždycky když se na snowboarďáky koukám chci hned jet na hory. Kotek s Mádlem mají neuvěřitelnou chemii a hlášky jako "stříkej" jsou už legendární. Film který prostě splní to co splnit má a to hlavně pobavit. Herecké obsazení je perfektní. Děj je neustále vtipný a soundtrack tomu vždy přidá třešničku. Pro mě vždy budou mít snowboardáci zvláštní místo v srdci. ()

soukyd33

Aktualizace: Průměrná komedie u které se zasmějete. Hlavní postavy tu samozřejmě vynikají, ale tak to má být. Některé scény se tam moc nehodí, jiné tam chybí. Celkově to ale není špatný film. A tři děvčata tam také dobře sedí. Nespočet super scén, a dobrých hlášek. Je otázka, pro koho je film určený. Dospělý ho moc neocení, ale mladší se bavit budou. Soundtrack TOP! 👍 Závěr: Opět jsem to viděl, a velmi dobře se bavil. 👍 Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Sfaxia odpad!

Mě by zajímalo, jestli se pan Janák aspoň trochu stydí za ty svoje výpotky, když vidí třeba Sněženky a machry. ()

FuLister

V dnešní době už vlastně retro a je docela zajímavý číst některý pohoršený komentáře z tý doby. Co teprve dneska. Tohle je ještě hodně slušňáckej film. ()

motyka52

Nemůžu si pomoct, tenkrát jsem z toho byl vodvařenej, po 17 letech je to ale stále bez problémů koukatelné. I přes ten tuctovější příběh a pěknou dávku product placementu je tam pořád cejtit uvolněná atmosféra, hlášky fungujou, má to švih a z Kotka a především Mádla stříká upřímná dávka talentovaného - pořád ještě - neherectví. ()

Jansuper

Sice je pravda že na raftaky to nemá ale i tak je to povedená komedie která mě moc bavila i pobavila, sice je pravda že tam bylo pár blbych scén občas to jaksi vynechává ten humor ale i tak pan Karel Janák nevím proč nebyl se snowboardaky spokojený tolik co sem slyšel. Fakt ale některé scény úplně nezapomenutelné a až na tu otravnou nepříjemnou nechutnou ženskou která to často kazila madlovi a kotkovi tak sou snowboardaci fajn ()

Miroslav.Zac

Teenagerských komedií máme v Česku málo a ještě míň je jich opravdu koukatelných (víckrát než jednou), neřkuli kvalitních. Tahle do nich patří a nemine rok, kdy bych ji aspoň jednou neviděl. ()

Vena69

České filmy nemám v oblibě. Všechen ten patos, depresivní hudba, nesnesitelné postavy, scénář vykreslující ty nejběžnější situace tak křečovitě, že to nejde sledovat. Ale mezi tím vším se objevil Karel Janák a obdaroval českou kinematografii svěží, vtipnou a výborně zpracovanou komedií. Snowboarďáci nabízí dokonalé obsazení (Kotek, Mádl, Langmajer, Geislerová, Tomicová), naprosto skvostnou hudbu a tolik vtipu! To nejlepší na celém filmu je ale to, že u něj máte ten příjemný hřejivý pocit, hlavním hrdinům fandíte od začátku do konce a jejich pokusy zalíbit se dívkám vám připomenou vaše vlastní životní eskapády. 5* ()

Challenger

Důkaz toho, že český film uvadá.Na Kotka a Mádla se dá koukat. Ale jinak tomu už je u ostatních rolí. Obzvlášť Martina Klírová svou roli nezvládá. Škoda ()

tolo

Nemám rád filmy pro "náctileté" a k tomuhle dílku jsem zasednul jen proto, že nic lepšího na práci nebylo. Ale byl jsem docela mile překvapen a několikrát jsem se i zasmál. A i když nesnášim Lucii Vondráčkovou, tak tady mi tak nevadila. Seidlová a ta bloncka je daleko horší. Stříkej! ()

Vlnky

Tak z tohohle filmu jsem fakt hotovej,protoze pro me je to uplna pecka mezi filmy,ale je to jen muj nazor.Je to dost vtipny a nema to chybu.dal bych klidne vic kdybych mohl. ()

Breaker

Když pominu děj, příběh naprosto o ničem ... tak jsem se alespoň smál od začátku do konce a to stojí za **** ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi