Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

lykan9

Kdo by to byl tenkrát řekl, že se ze Snowboarďáků stane česká puberťácká kultovní klasika. Sice to není nic extra, ale na české poměry si s tímto žánrem Janák poradil velmi dobře. Mimo to malou roli si zde střihl i můj kamarád. :-) ()

fabecc1222

S tímhle filmem si procházím už několik životních období. Prvně jsem ho viděl jako cca 10tileté létě, pak s ním prošel pubertou, a kouknu na něj i teď, v dospělosti. Oproti mnoha jiným teenagerským komediím tato (A i Rafťáci) mají tu výhodu, že mě dokáží a dokázali pobavit ve všech obdobích, ve kterých jsem je sledoval. Nejsou tu jen dobové hlášky nactíletých (Stříkej!; Děláš tlaky?...) ale i komplexně povedené scény (vlek, vánoční večeře, tahání z jámy, cokoliv s Tomicovou...). Na to, jaká je tedy cílová skupina, tak se film drží při zemi s fekálním humorem, přehnaným množstvím sexu a dalšími věcmi, které jsou dnes typické pro teen komedie. Scénář není žádný klenot, ale jako nositel děje to bohatě postačí. Taky je tu jedna z nejznámějších nepovedených scén: https://youtu.be/ef-6aVR9_p4?t=597 ()

davidek

Máte 90 minut čas? Chcete si stejnou dobu odpočinout? Pak jsou tu pro Vás „snowboarďáci“! Komedoška jak se patří, plná gagů, občas sice docela průhledných, ale člověk se zasměje. Např: „ukliď to tatínkovi- to dostal v práci“ nebo kamenej sněhulák taky není k zahození. Snad po mě „mazlíci“ nevyjedete, když dám jen čtyři. PS: kde je tam Dana Morávková? ()

cross

Poté, co jsem slyšel od přátel, jsem čekal trochu víc, ale zase na druhou stranu. Snowboarďáci jsou prostě velmi jednoduchou oddychovkou určenou především mladšímu publiku a to jim prakticky nemá co vytknout. Pro mě se jedná o drobné zlamání, s několika cool scénkami a hláškami, které mě naštvalo především pitomostmi ve scénáři. Škoda, kdyby na něm totiž zapracovalo víc lidí, mohla to být fakt odvázaná jízda... Ale na český teenagerovský film hodně slušný průměr.. A skvělá muzika! ()

-ELFKA- odpad!

Ospravedlňujem sa, že nenapíšem nič konkrétne k filmu. Ale vždy keď si na Snowboarďákov čo i len trošičku spomeniem, chytím záchvat zúrivosti, stúpne mi adrenalín a tlak sa stane nezmeratelným. A ja ešte nechcem dostať infarkt. Jeden som už takmer prekonala pri sledovaní tohto.. tohto.. slušné slovo nenachádzam. ()

ganz odpad!

Nesnáším cesty autobusem. Oni totiž pustí film a vy se musíte koukat! Když se mi po prvních deseti minutách filmu vypnula mp3ka, nevěděl jsem ještě čím projdu. AAAAAAAAAAAAAAA!!!!!! ()

sskrblik

Neskutečná hitovka mladých teenagerů s Kotkem a Mádlem. Musím uznat, že to nebylo nejhorší, ale průměrná komedie taky docela těžko, protože je z tohoto filmu citelně znát komu je zaměřen. P.S. díky filmu se začaly najednou všichni zajímat o snowboard :-D ()

Ravi

Pohodová nenáročná rodinná komedie se skvělou hudbou a samoúčelným humorem. Z horských komedií je to sice horší průměr, ale uřčitě se na film dá v pohodě kouknout. Čekal jsem ale, že se budu válet smíchy, což se vůbec nepovedlo. Nejsem milovník těchto druhů komedie. Takže 50% = 2+/5 ()

Autogram

V tej dobe, keď letelo On my head, ma film bavil, a to som už zďaleka nebol násťročný. Dvojica Kotek-Mádl začala ako komické tínedžerské duo, a kam to dotiahla. Každý svojou cestou, ale myslím, že úspešnou, a rovnako sa nedá zavrhnúť ani toto ich spoločné vystupovanie v jednoduchej zábave pre mladšie ročníky, na ktorej si môže zgustnúť každý. Teda ak odhodi určité zábrany a predsudky voči žánru. Tým nemyslím uvedenému žánru "športový", lebo o šport tam ide až v poslednom rade. ()

Narcis

Jelikož je to teenagerovská komedie bylo předem jasné, že film bude velká kravina.Naštěstí herecké výkony (Vojta Kotek,Jirka Mádl, Jiří Langmajer atd.) a zajímavé scénaristické vychytávky (vysílačka, srážení sněhuláku, nymfomanka) drží tento film nad hranicí snesitelnosti.Takže chcete - li se pobavit u tohoto filmu vypněte mozek a povede se. ()

Specs

Hlášky: Rendy: - "Tak proč jemu vždycky kupujete každou kravinu, kterou si načmárá...?" brácha: - "Mami..." Rendy: - "Teda Ježíšek kupuje..." & Rendy: - "Tak ať maj bambáni posvícení..." Jáchym: - "Jo." Rendy: - "Na bembeřice!" & panter: - "Co to je? Sem snad nějaký zkurvený MHD nebo co? Vidíte tady nějaký kreténský cvakačky na lístky?" & Milan: - "No co to je, ty vole?! Máte opravit rozbitý okno, namazat dveře a umejt nádobí od oběda, a vy se pořád někde flákáte. Takhle by to nešlo, frajeři!" Rendy: - "Co je?" Marta: - "Táta vám vzkazuje, aby vás Milan nešetřil. Tak vítejte ve válce, pánové!" Milan: - "Jo, a prej jste dobrý v elektrice. Tady se našim hostům rozbil babysitting, tak si ho můžete opravit." (Praští babysittingem o pult.) "A nečum!" ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi