Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Trixi

Puberťácká komedie, plná puberťáckých fórků určená zejména puberťákům. Docela se líbila ale i mně. ()

LordMysti

Na české poměry solidní a zdařilá popcornová komedie, která nenudí, obsahuje spousty dobrých seků a hlášek, povedený soundtrack a hlavně nenudí a hodně pobaví. ()

Sosak

Ještě pořád slušnější nadprůměr současné české tvorby. Ftipy ujdou, občas dokonce i uchrochtnete smíchy. Herecké výkony radši nerozmazávat - obvzlášť ta blondýna hraje jako nastrčená na plac...pár slušných vyjímek by se ale taky našlo. Vyzvednout se sluší zvládnutou a hezky zachycenou atmosféru horský chaty, i když ke konci už film dost prudí i v tomhle prostředí. ()

simplejack

Super no dva pózeři na na prkně a příběh jak ke štěstí přišli. Viděl jsem to několikrat a pokaždé mi ten humor přišel trapnější a trapnější. Navíc se tu musí odrazit moje zaujatost, taková urážka snowboardingu!.....Objektivně je ten film tak na *** ale to ja prostě nemůžu udělat. ()

Psycho.R

Na ten film mám hezké vzpomínky, které se nedaj ukrást ani nakoupit. A to zůstane, smál jsem se jak malej Kotek:-) ()

Colour

Na niektorých vtipoch sa dalo zasmiať, ale niektoré časti boli vyslovene trápne. Tie typické vtipy, kedy sa chalan zbližuje s babou v teenagerskom podaní je tak neskutočne trápne, že som mala chvíľami chuť vstať a odísť. ()

FireTight odpad!

Češi se rozhodli napodobit teenegerovské komedie a přesně podle toho to také dopadlo (= úroveň je naprosto stejná). A to jsem se vlastně v době premiéry nacházel v hlavní věkové kategorii diváků tohoto filmu a už tehdy mi to přišlo neuvěřitelně... no, těch líbivých slov by bylo asi hodně. No nic, nepopírám, že se to někomu může (a podle zdejších hodnocení zřejmě ano) líbit, ale tohle fakt není šálek mého čaje. Proč se někteří můžou potrhat smíchy při hláškách typu "Stříkej!" asi nikdy nepochopím a jsem za to celkem rád. Když k tomu připočtu ústřední dvojici Mádl, Kotek, vychází mi z toho jasný odpad. Jediné pozitivum je snad jen ta Bártova písnička. ()

Realmond

Svižná, vtipná, zimní komedie, které hodně prospívá ústřední dvojice Kotek a Mádl. Navíc doplněno perfektní hudbou. ()

Mira90

I šest let po premiéře se u kreací Kotka s Mádlem neustále směju. A to něco znamená. Buď to, že jsem uvázl v pubertě, nebo to, že se jedná o skutečně povedenou komedii... ()

Ceberus

Dá se to přežít, Kotek s Mádlem nejsou úplná herecká dřeva. V teenagerovské komedii pochopitelně nesmí chybět skupinka hot chicks a pár lechtivých scén. Zdaleka nejlepší postavu však dostal - a patrně si ji i patřičně užil - Jiří Langmajer. ()

Yellyman

Je to už skoro deset let, tento pseudofilm však stále dokazuje nevkus a ubohost některých českých tvůrců. Mizerně natočené, plné trapných rádoby vtipů, náctileté erotiky a podobných hovadin, ze kterých je mi akorát blivno. Hanba! ()

RajAthen

Pokud čekáte ženy, sníh a dva nezmary, pak se dočkáte. Nic více, nic méně. Na českou produkci je ale pro mě trochu s překvapením i s humorem, kterému se dá i zasmát. Film se totiž nesnaží být "hořkosladkým příběhem s poučením", jak jsme již toliko omrzele zvyklí vídat, ale prostě jízdou dvou kluků se všemi radostmi a slastmi, které to nese. ()

neo93

Stará dobrá komedie od Karla Janáka, která již tradičně patří k zimnímu televiznímu menu. A pořád dokáže docela pobavit. Už to samozřejmě není pro mě taková cool jízda jako před lety, kdy jsem Snowboarďáky o dost více prožíval a smál se snad každou chvilku, ale stále je dvojce Kotek-Mádl i s trojicí mladých holek zábavná. Po dalším zhlédnutím, musím vyzdvihnout Ester Geislerová, tak i Jiřího Langmajera, kteří hrají velmi dobře. Co ale zůstává stejné a co se mi na této komedii stále líbí je hudební složka, která je skvělá a to nejen písní On my head od Dana Bárty. ()

boni

Nejlepší česká komedie pro teenagery. Takové Sněženky a machři postkomunistické generace. Zdejší hodnocení je dost podceněné a ukazuje na pokrytectví uživatelů. Dobrá titulní dvojice a výborný Langmajer k tomu. Hodně hlášek zlidovělo, alespoň u mojí generace. ()

rublik05

Česká odpověď na záplavu amerických teen komedií, které s železnou pravidelností zásobovaly a stále zásobují českou filmovou scénu. Nutno podotknout, že se to režiséru Janákovi opravdu povedlo a sázka na dvojici Kotek/Mádl byla trefa do černého. Komedie má skvělou atmosféru umocněnou krásným prostředím zasněžených Krkonoš. Výborné herecké obsazení, vtipné dialogy a dnes již legendární hlášky. Hudba a soundtrack z dílny Dana Bárty taktéž perfektní. Děj je velmi jednoduchý, jde tu primárně čistě jen o zábavu, která je cílená zejména na mladší ročníky. Vždy, když to dávají v telce tak se senzačně pobavím a od to byl účel. 7/10. ()

Wyrdas odpad!

Ještě, než se z Mádla a Kotka stali političtí agitátoři na úrovni hovna z žumpy, byli dříve trapnými puberťáky ze "Stříkej", tedy ze "Snowboarďáků"... Pokud jste velmi nevyspělým dítětem a baví vás humor ze samého dna soudku trapnosti, možná se párkrát usmějete. Jinak... ztráta času - plus zažijete silný pocit studu za mladou generaci. ()

Vincak

Když jsem celý zmoklý a udýchaný ráno málem nestihl hodinu historie české kinematografie a zjistil jsem, že se díváme na Snowboarďáky, říkal jsem si sakra, to bych teda o hodně přišel, kdybych se na to vysral a zůstal doma. Ale nakonec i jo, přišel bych o spoustu! Jako pyšný vlastník občanky označkované rokem 2004 na mě film působil už pomalu nostalgicky. Hlavně jeho šílený soundtrack, který ačkoliv částmi trošku nadužívaný, furt obsahuje chytlavé klenoty zpívané krásnou, česky obarvenou angličtinou. Celková stylizace je taky občas vtipná, to co mělo bý "drsný" je spíše úsměvné, ale svým způsobem to vše zapadá do sebe, jelikož podobně působí taky hlavní hrdinové. Duo Kotek a Mádl je totiž pravým opakem slova cool, ale mezi sebou mají výbornou chemii a působí autenticky. Obecně mám k filmům o mladých často výhrady, protože se mi zdá, že tvůrci neumí správně zachytit způsob jakým mezi sebou komunikují. Janák ale debilitu náctiletých zachytil naprosto perfektně a byl jsem překvapen, jak moc jsem se u filmu nakonec bavil. ()

touchud odpad!

Tento film je nekoukatelný, nejsem cílová skupina, vydržel jsem asi 15 minut a dále to prostě nešlo ... Později jsem se dozvěděl, že je ve filmu někde ukryta nahá Vondráčková, ale ani kvůli nahé celebritě si film znovu nepustím. Děkuji, nikdy více. I AM CRAZY SMILING, čistý odpad přátelé! ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi