Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

Bezda22

Tohle si 4* aspoň pro mě zaslouží. Bylo mi nějakejch 13 let, když se to objevilo. A dneska se na to rád podívám a zasměju se. Neřikám, občas trošku nudí. Ale i tak se do 4 hvězd vejde. 65% ()

Knor

Není to až tak špatný, jednou za čas se na to dá celkem v pohodě kouknout. Kotek je ale hrozný dřevo, chtělo by to místo něho někoho jinýho. ()

ANTYCHRYST

Pro mě dnes již kultovní českej teenager film s dvojicí Kotek Mádl a trojicí pohlednejch prdelek Vondráčková, Seidlová, Klírová. Vzpomínám, když jsem za DJ pultem pouštěl hlavní song z filmu od Bárty, jak vždycky všichni pařili :) celej soundtrack je hodně povedenej stejně jako film. Stříííííííííííííííííííkééééééééééééééj. ()

Evii.B

Nemůžu si pomoct mě se to moc líbilo. V porovnání se zbytkem českých filmů, tohle je něco jiného. Má to nápad, je to vtipné!!! Prostředí hor může hodně nabídnout a oni toho také patřičně využili. Herecké obsazení taky bezva, kluci jsou přirození na nic si nehrajou a role jim padnou. A hlavně Pavla Tomicová byla opravdu dokonalá. Film má sice poměrně hodně chyb (kterých si všimnu i já a to je co říct), ale dobrý střih a konečně pořádná hudba to jistí :) ()

Godhaj

,,Ale tak máme ty dráždidla. Můžem sbalit nějaký jiný štěrbiny.“ První česká týnejdžerská komedie u mě moc nezabodovala. K hlavní dvojici moc výtek nemám, jen Mádl mohl vyslovovat trochu zřetelněji. Zato trojice dívek dopadla hůře. Vondráčková s dredy a Seidlová jsou nesympatické, jen krásná Martina Klírová mi přesně padla do své role. Z vedlejších herců musím vyzdvihnout hlavně hlasový výkon Pavly Tomicové, která mě rozesmála snad v každé scéně. Příběh ničím nepřekvapí, asi proto, že přesně kopíruje klišé týnejdžerských komedií alá Prcičky. Vtipy mi ale přišly špatně načasované a celek působí trochu mdlým dojmem, ačkoliv se to snaží vypadat za každou cenu co nejvíc stylově. V jednom jsou na svého amerického konkurenta Snowboarďáci naprosto krátcí, na soundtracku. Místo chytlavých pop/punkových songů jsem se zde dočkal nějakého úděsného německého metalu a rapu, prostě nic chytlavého. Potěšila mě jen úvodní píseň od Dana Bárty a ještě jedna písnička od Lenky Dusilové. ()

J.e.r.e.c

Tenkrát jsem na tom byl se sestřenkou v kině a bavil jsem se velmi dobře. Nějak mi to všechno sedlo, entuziasmus neokoukanejch Mádla s Kokotkem, slušná muzika, dobrý prciny. Není to samozřejmě film typu film, scénář napsal někdo během deseti minut, když seděl na hajzlu s průjmem, takže o různé (ne)humory tohoto typu není nouze. Ale má to drajv a nenudí to. 65 % ()

LilyDeLarge

Za mého raného mládí tenhle film děsně frčel a všichni chtěli umět na prkně a bejt ty nejvíc hustý týpci na horách. No, asi jsem na tohle už stará. ()

topi80

Čekal jsem něco mnohem trapnějšího a křečovitějšího, ale nakonec jsem se docela pobavil, navíc musím režisérovi Janákovi přiznat, že je asi jediný v této zemi, kdo umí natočit gag. Na druhou stranu, když to srovnám s nahláškovanými Sněženkami a machry, pak se Snowboarďáci přecejenom musí krčit nesměle v koutě. ()

Meev

Kotek a Mádl opět září v nezapomenutelné komedii mého dětství. Dobré herecké výkony, pro zasmání, pro hezké odpoledne... Hudba dokonalá a hlášky... no... přestanu, musel bych jen chválit. ()

hrumsrt

Možná první česká teen komedie a taky asi i jediná povedená.. Karel Janák si už od té doby může prznit Vánoce těmi svými rádoby pohádkami, jak chce, jelikož on už má to svoje navždy odtočeno. Snowboarďáci dali vzniknout jedné z nejikoničtějších hereckých dvojic, kterou jsme pak mohli vedle sebe vidět ještě dvakrát, ale už se zkrátka nepovedlo navázat podobným úspěchem. Tenhle snímek Vás musel potkat v tom správném věku, aby Vás dokázal zaujmout a po letech i patřičně zkultovnět.. Dva machýrci, kteří sní jen o prvním zásunu se rozhodnout, že cesta k němu může vést přes efektní jízdu na snowboardu, akorát že na něm nikdy před tím nestáli.. Výborné zasazení, super casting a naprosto legendrání hlášky. I když mě štve, jak to zase spadlo úplně z ničeho dvoum jelimanům do klína, tak jsem si to s nimi užil. Dobře vedený film, který přesně ví, co a jak si vychutnat. A jo, Martinka Klírová byla hodně dobrá! Navíc ještě super songy... (Osobně o třídu výš než rodinnější Rafťáci.) Vánoční film, že ani nevíš. 70% ()

Hydr0gen

Nevím...rozpačitost. Ten film má něco do sebe, ale spousta trapných scén je do očí bijící, i když asi očekávatelná a ani by to bez ní nešlo. Na druhou stranu je dobře, že film takého "moderního" ražení vzniká i u nás. Zaměření je jasné. Být 14letý pubescent, jsem asi v sedmém nebi a řeknu, že ten film "byl fakt v pohodě"... P.S.: Lepší než Perníková věž to ale ROZHODNĚ není. ()

Zdenda

Podprůměrná komedie s několika vydařenými vtípky. Sorry,ale vzhledem k tomu, že horam v zime neholduji, tak mě předlouhé pasaze o snowboardovani a delani machru nudili... ____ Po shlédnutí Raftaků snižuji hodnocení ještě o jednu hvězdu, páč tohle je o dost horší... ()

valkil

Žádný zásadní snímek, ale pobavila jsem se docela dobře, i když je to zaměřené hlavně na puberťáky. V určitých momentech je hodně patrné, že tomu uškodil střih. Občas je to tak nějak nedořečené, nebo zase nepřirozený skok v ději. ()

OL@F

Ale jo...Nakonec tomu dávám 3*,ikdyž je to natočené pro 13ti leté puberťáky,pražákovské,primitivní a trapné až to bolí,ale pár vtipných scén a hezké holky to taky má,no.. ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi