Kultovní komedie Karla Janáka o teenagerech Rendym a Jáchymovi, kteří hodlají pokořit zasněžené horské svahy a získat obdiv půvabných dívek. Rendy a Jáchym jsou v počítačové herně snowborďáckými rekordmany. Na opravdovém prkně dosud nestáli, ale věří, že v povánočním týdnu pokoří zasněžené svahy a udělají dojem na skvělé sexy dívky. K jejich zděšení je ale na hory doprovází neskutečně jedovatá Jáchymova sestra Marta. Bratranec a správce chaty, kde jsou zadarmo ubytováni, si je plete s námezdními silami a spolu s Martou se jim snaží udělat z pobytu peklo. Neodolatelné bohyně, do kterých se Rendy s Jáchymem zamilovali, obletuje drsná trojice místních snowborďáckých suverénů... Veleúspěšná teenagerovská komedie plná kiksů, trapasů, ale i splněných snů je filmovým debutem režiséra a scenáristy Karla Janáka a proslavila se v ní mladá herecká dvojice Vojta Kotek a Jiří Mádl. (Česká televize)

shinlove

Dávám hvězdu za to, že je film místy vtipný a že je hlavně první českou teenegerskou komedií, na kterou se bohužel parazitně nabalily další... 2* ()

R.Drson

V době uvedení filmu (2004) mě bylo 13 let, tudíž jsem byl v cílové divácké skupině. Jak to tedy tehdy bylo? Spíš než po filmu byla velká poptávka po soundtracku. Rozhodně v mém okolí nikdo z okruhu 13-15 let necitoval ,,kultovní hlášky" ani děvčata nešílela po hlavních protagonistech. I dnes (2010) se mi film jeví jako dosti nevyvážený, nejvíc u mě bodují části kde se sny ústřední dvojice o úžasně strávených posledních dnech roku sráží s ,,realitou" jejich situace. Bohužel jsou do toho naroubované takzvaně cool pasáže, které neurazí, ale se zbytkem nedrží pohromadě. V tom je možná kouzlo všeobecně opěvovaných Sněženek a machrů, kde je víc vidět to jak se ,,teens" berou vážně, ale ve výsledku je jejich počínání tragikomické. Zde se však peče tzv. Czech pie, takže se nakonec film mění v happyendovou frašku. Takže holky dají přednost dvěma ,,uchům", což by nevadilo, ale jejich počínání je mimo. Nakonec tedy ***, protože tady jde kromě primárního úkolu teen komedie taky i okrajově o sport (na rozdíl od Rafťáků, kde je jenom rekvizitou). To že sportovní téma ústředně souvisí s hlavní zápletkou radši nechme stranou. ()

Stealth2

...bože, jedna hvězda za L.Vondráčkovou s dredama, protože tuhle kombinaci nemůže jen tak někdo vymyslet, na to se musíte jmenovat Karel Janák. ()

Standey

Průměrný český film, který ani z daleka nedosahuje kvalit komedií z předrevolučního období, ale zase na druhou stranu slušný výkon ve srovnání s těmi sračkami, kterými nás zásobuje dnešní česká produkce. ()

mine.slayer

Vtipný, trapný, nadžený, pamatuju jak sem jeden čas odevšad slýchal mazliku!! Pro mě nezapomenutelná záležitost pořád se zasměji když si vzpomenu jaké nezkutečné hovadiny se dají zažít na lyžáku, možná se mi to líbilo i z nostalgie, jo lyžáky. ()

teseth

No na český poměry vcelku koukatelná komedie, která nenadchne ale ani neurazí. Celkově sice hromada hloupostí a berliček, které dovedou k vyumělkovanému finále ale za přispění gegů to zas tak nevadí. Místy by stačilo netlačit tak na pilu! ()

iwee23

Mádl super, Kotek ujde, ale nechápu co tak žrali na divný Vondráčkový s ještě divnějšíma dredama? Film pro teenagery na způsob amerických předchůdců, pár vtipných dialogů, dobrá hudba, ale nějak tomu cosi chybí.... ()

Chlo0opek

Tož bavil jsem se. Taková puberťácká komedie, která se dá dobře snést. A holkám to při ochlazování se ze sauny slušelo:) Maličko slabší 4*. ()

Hrobař

Český prcičky. Není to propadák, není to senzace. Vtipy jsou někde lehoulince nad průměrem u podobnejch komedií. ()

2sistem

Jestli si mám vybrat mezi tisícem amerických teenagerovských filmů nebo Snowboarďáky, pak volím Kotka s Mádlem. ()

maara666

Vzhledem k tomu, že mám rád hory, tak jsem se bavil dobře. Klasická bláznivá teen komedie, kterou nezmaří ani tragický výkon a vzhled protekční neumětelky Vondráčkové. ()

Gluminator

Na českou tvorbu pro tento styl docela povedený snímek, vzpomínka na mojí pubertu, kdy jsme po sjezdovkách jezdili a řvali "stříkéééj". 60% ()

Lady Marcy

Povedená zimní komedie o dvou mladých klucích, kteří si chtěj užít. Kotek a Mádl je fajn komediální dvojce. A skvělej byl Jiří Langmajer, kterej tam pořád ničil ty sněhuláky :D ()

Bathory – velkofilm po Československu

Bathory – velkofilm po Československu

25.02.2007

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

Stane se český Podfu(c)k (s)hitem?

05.04.2006

Český lev je za námi