Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rambův bývalý velitel z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman, vede misi na pomoc mudžahedínským vzbouřencům v Afghánistánu, kteří bojují proti sovětské invazi do Afghánistánu. Je tam ale zajat, uvězněn a krutě mučen ruským plukovníkem Zajcenem. Ze zajetí by ho mohl dostat jediný muž – a tím je právě Rambo… Seržant americké armády John J. Rambo se po prožitých dobrodružstvích ve vietnamské válce uchyluje do ústraní thajského kláštera. Věnuje se meditacím a jen občas si odskočí do boxerského ringu. Tam ho vyhledá jeho bývalý velící důstojník z Vietnamu, plukovník Samuel Trautman. Přemlouvá jej k účasti na válečné misi, která má za cíl dopravit americké rakety Stinger statečným mudžáhedínům v Sověty okupovaném Afghánistánu. Rambo odmítá, nechce již bojovat... Po čase jej navštíví důstojník Griggs a sděluje mu, že plukovník Trautman byl při akci zajat Sověty a je držen v pevnosti poblíž pákistánských hranic jako rukojmí. To Ramba přesvědčí a vydává se na záchranu svého druha. V pákistánském Pešáváru se vyzbrojí municí a zkontaktuje se s mudžahedíny vedenými Masoudem. Na sovětské základně je Samuel Trautman podrobován krutému mučení brutálním sovětským plukovníkem Zaysenem, aby vyzradil místo dodání raket. Rambo se sbližuje s mudžahedíny a obdivuje jejich statečný boj proti okupantům. Když Zaysen nechá z vrtulníků zmasakrovat vesnici, vrhá se Rambo do boje s plným nasazením a pevným přesvědčením o spravedlivosti svého boje... Ihned zlikviduje pomocí těžkého kulometu jeden z útočících vrtulníků a ještě té noci se obtěžkán municí vydává v doprovodu Masouda a malého chlapce Hamida na záchrannou akci do pevnosti... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (614)

jojinecko 

všechny recenze uživatele

3,5*/5...Napichany svalnaty Sly spolu s chrabrých afgánskym ľudom proti ruských zverom- krása! Kultové dielko, ktoré je bohužiaľ v prvej polovici viac nudné ako by sa patrilo... Ale druhá polovica servíruje všetko čo od Ramba človek očakáva- bezmozgová zábava, kultové smrtiace šípy, hlášky, tupé ksichty, výbuchy. akcia...Film, ktorého opätovné pozretie po rokoch neľutujem:) ()

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

V mnoha ohledech je tenhle počin podobný dvojce, jen těch zparodovaných scén si Žhavé výstřely vypůjčily asi více. (Upozornění, následující text může obsahovat ironii…) A díky tomuhle dílu jsem začal pohlížet na Ramba jako na čistě renesančního člověka, přece jenom je to schopný voják, bitkař v aréně, stavitel chrámů, zručný „zahradník“ (možná nestříhá živé ploty, ale se svým nožem se zvládne prořezat čímkoliv), nemýlící se lučištník, dobrodinec přispívající na mnichy, běžec na krátké i dlouhé tratě, trénovaný horolezec, jeskyňář, lékař samouk, jezdec na koni, příležitostný tankista, pilot helikoptéry s oblibou ve zkoušení nových typů, obstojný řečník, hloubavý filosof („Na co je tohle?“ – „To je modrý světlo.“ – „Co to dělá?“ – „Modře svítí.“), hodný americký strýček od vedle…ke štěstí mi chybělo snad jenom to, aby popadl plátno, štětec a začal malovat afghánské hory či vytasil loutnu a zahrál nějakou zdejší lidovou píseň. A těch nezapomenutelných scén tu bylo daleko více, jako třeba tank, který ještě nikdy nebyl tak moc prostorný a odolný vůči explodující helikoptéře jako právě tady, či granát, který jako jediný vybuchuje až podle potřeby toho, kdo ho použil, opravná připomínka pro antisportovce, kteří si snad pořád naivně myslí, že slovo „football“ vzniklo ve spojitosti s nohou (foot), nechybí trochu autentičnosti v podobě stříkající „krve“ na kameru či dezinfekce rány pomocí střelného prachu (vůbec jedna z nejlepších scén filmu) anebo třeba bojující Afghánci žijící na otevřeném a tudíž dobře napadnutelném prostoru. Snímek má navíc historicko-politický přesah; kromě toho, že by si měl divák už podruhé a definitivně zapamatovat, že naši ruští bratranci se s tím neštvou a své rukojmí mučí zásadně pomocí elektřiny, je tady to vykreslení jinak nadmíru přátelských Afghánců, cituji plukovníka:“ Měl byste vědět, že se tihle lidé nikdy nikomu nevzdali. Radši zemřou, než by byli otroky okupujících vojsk. Takový lid nemůžete porazit.“ No, historie a americká vláda mu dává za pravdu… S čímž souvisí i takřka geniální dovětek v podobě věnování tohoto filmu hrdinnému národu Afgánců a jako edukační film bych Ramba III nechal pouštět americkým školákům, kteří mají možná z dnešní doby trochu pomotanou hlavu a neví, kdo je vlastně nepřítel a kdo spojenec. (…konec možné ironie) Hodnotím 2*, moc jsem se (nechtěně) bavil na to, abych dal méně. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, trochu vděku do toho hodnocení! Nebýt tohohle, nebyly by Žhavé Výstřely II skoro o ničem:) Je pravda, že od prvních dvou dílů jsme se přesunuli na žebříčku kvality ještě níž...nicméně v kontextu dlouhodobějšího pohledu na historii a různé cizozemské intervence v Afghánistánu (a jiných zemích nevyznávajících západní životní "filozofii") dostal třetí Rambo trochu jiný rozměr. Ohledně filmu samotného - zbéčkovatěli jsme až hanba, osamělý hrdina zachraňující svého mentora a "celý svět" před "těmi zlými Rusy" je tak, jak je tenhle spektákl pro dvanáctileté natočený, prvoplánový a prokouknutelný stejně tak jako těžce nereálný. PS: Do třetice muzicíruje Jerry Goldsmith, a ani tentokrát se nemá zač stydět. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Z dnešního pohledu (12 2010) až úsměvný děj (možná spíše pokus o něj) - rok ´88, Amíci se se Sověty pořád nemají moc rádi. Proč tedy nenatočit film stavějící Sověty do role zlých okupantů (že to nenatočili o nás, že) a okupované Afghánce neukázat ve světle dobrém. Až vyloženě komickou se v dnešní době, kdy se Západ s Amíky v čele snaží srovnat Afgánce do latě, jeví scéna s Trautmanem, kterak zlému sovětskému důstojníkovi vysvětluje, že Afghánci se nikdy nenechají podrobit okupanty a že raději zemřou. Spojenci angažující se v této oblasti by se možná na Ramba mohli kouknout. Zjistili by to, co se vědělo už před dvaadvaceti lety... Jinak není dohromady o co stát. Rambova muskulatura nabývá s každým novým dílem série stále obludnějších rozměrů. Až se začínám bát čtvrtého pokračování. Z původního Ramba nezůstalo vůbec nic krom ústředního hereckého dua, a to je zatraceně málo... 50% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Škoda. Tenhle díl nemá s předchozími už skoro nic společného. Atmosféra se vytratila a místo toho tam Stallone rajtuje na koni se statečnými svatými afghánskými bojovníky LOL. Obměkčil mě ale fakt, že v závěrečné akční scéně postřílí Sly snad celou ruskou armádu. A navíc třeba "pěstní" bitka mezi nim a tlustym Rusákem je hodně dobrá. ()

Galerie (122)

Zajímavosti (44)

  • Film vydělal v USA necelých 54 milionů amerických dolarů. Jen samotné natáčení bylo přitom o 11 milionů dražší. Celosvětové tržby nicméně přesáhly 189 milionů amerických dolarů. (curfew77)
  • Natáčení probíhalo na třech kontinentech s tří set členným štábem a tisíci herci. Záběry představující afghánskou krajinu byly pořízeny během tříměsíčního natáčení v Izraeli u Mrtvého moře. Závěrečná scéna pak v arizonské poušti. (Jizni Tlapa)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno