Masakr na holčičím večírku

(neoficiální název)
  • USA The Slumber Party Massacre (více)

Osmnáctiletá Trish je sama doma, a tak se rozhodne pozvat holky na mejdan. Jedna z nich je nová a lepší než ostatní v basketu, takže ji tam holky logicky nechtějí, a než aby se nechala prosit, rozhodne se zůstat doma (což je náhodou hned přes ulici) se sestrou. Mezitím se ale uprchlý vrah pěti lidí rozhodne zúročit svojí náklonnost k vrtačkám a s jednou vyrazí přímo za holkami. A kdo jim pomůže než právě jejich vyvržená kamarádka... (ČSFD.cz)

PetrPan

To špatné z 80. let. Slumber Party Massacre selhává téměř ve všech směrech. Tam kde klasická žánrovka obvykle buduje atmosféru, stupňuje napětí nebo odkrývá mystérium tajemného maniaka, je tady divákovi pouze suše oznámeno, že odkudsi kdosi utekl a je to vrah. A je vymalováno. Místo vraždícího monstra pak na scénu přichází jen vykulený ňouma v riflové soupravě, který toho, ač vybaven vrtačkou s dlouhým vrtákem, moc nepředvede. Nějaké té krve se sice dočkáme, nejvíc asi v závěru, ovšem ten je kapitolou sám pro sebe. Odhadnout, zda to Amy Holden Jones skutečně myslela vážně nebo se pokusila hrát na parodickou strunu, se mi nedařilo. Ale ať tak či tak, nebylo to děsivé ani vtipné, jen blbé. A tak se dá jen trochu pochválit tradiční ozdoba slasheru, tedy kozy zúčastněných hereček, které sem tam bez většího studu odhalovaly. Vzhledem k tomu, že však zůstalo jen u několika málo záběrů a kamera se jinak netoulala v zakázaných oblastech ani voyersky nesledovala žádné pořádné mechtle, není ta pochvala zas bůhvíjaká. Vyjádřeno hvězdami, za dvě. ()

Gilmour93

Takhle to dopadne, milé vnadné studentky, když se necháte uvrtat do pyžamové párty.. Nemluvný vrahoun s vizáží revizora z tramvaje to na omladinu zkouší s opravdu dlouhým vrtákem a jak poznáme v jednom ze záběrů (nepatrně rozdílném od posteru), supluje mu penis. Jakmile mu jej zlomí, nejede do Hornbachu pro nový, ale už je prostě impotentní.. Celé je to jako jedna z úvodních scén, kdy děvčata hrají v tělocviku basket. Možná oceníte ženské křivky, ale co se týká technických dovedností a kvality provedení (jako třeba driblink s gore, výběr místa na palubovce lekaček nebo zakončení), nedá se na to dívat.. ()

oli.G

Prototyp filmu, aké ma hrozne iritujú, no pri svojej láske k horroru sa ich sledovaniu bohužiaľ nevyhnem. Spoluscenáristka Beethovena nás 70 minút trápi nudnými babskými kecami a vraždy, ktoré im občas skočia do reči, bohužiaľ ubíja ich nenápaditosť (o smiešnom katovi ani nehovoriac). Posledná 7-minútovka je síce uchádzajúca (a tiež je jediným dôvodom, prečo som sa priklonil k tej vyhasínajúcej jednej hviezdičke), no nedáva zabudnúť na hodinu aj niečo ukrutnej nudy. Aj na "the first horror film written and directed by women" je to neuveriteľne špatné, a ak obitusovi vychádza hodně slušná záležitost, zrejme jednoducho nevie počítať. ;) ()

JohnnyD

Plusy: skromná minutáž, priamočiarosť (už v prvej minúte hlavná hrdinka vytasí svoje prednosti, v piatej prichádza prvá akcia vŕtačky a v 8. sa dievčatá sprchujú), skvelý záverečný súboj. Mínusy: necharizmatický otravný vrah (aspoň maskou mu bolo treba zakryť ten jeho hnusný ksicht), chýbajúca mytológia okolo vraha, nudná vata cca medzi 15. a 45. minútou. Priemerný dobový slasher. ()

Kusko.t2

Jeden z tých klasickejších a otrepanejších amerických teen slasherov, pri ktorom nie je moc namieste sa zamýšľať nad reálnosťou spracovania, ale proste si ho užívať a pobaviť sa, čo bol aj pôvodný zámer filmu. Výsledný zostrih ma však ani v tomto smere nedokázal dostatočne naplniť. Ťažko zastaviteľný vrah s minulosťou maniaka a s obrovským vrtákom, po úteku z väzenia začína terorizovať skupinku mladých dievčat v opustenom dome bez rodičov. Študentská párty sa nestihne ani poriadne začať a už dievčatá musia brať do rúk nože. Klasická klasika svojho druhu s množstvom (na môj vkus) klasických lakačiek typu baf! (ruka kamaráta zozadu) a s vrahom, ktorému nevadí ani nôž zabodnutý v chrbte v tom, aby ďalej pokračoval vo svojej práci. ()

• Scenár, podľa ktorého sa natáčal film, sa pôvodne volal Don't Open The Door (Neotvárajte dvere). (beso74)
  • Keď si Trish (Michelle Michaels) spomenie, že nechala zapnutý horák, vezme z neho kanvicu s kávou holými rukami, akoby ani nebola horúca. (Arsenal83)
  • Robin Stille v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)