Reklama

Reklama

Experiment na válečné lodi Philadelphia odstartuje cestu desetiletími, cestu ze čtyřicet let vzdálené minulosti do rozžhavené současnosti Nevadské pouště. Podaří se ovládnout čas a změnit historii...? (LARS, spol. s.r.o.)

Recenze (58)

dopitak 

všechny recenze uživatele

Nebýt té apokalypsy v současnosti, mohl to být solidní béčkové sci-fi s cestováním časem, armádou a klasickou šablonou "osamělý hrdina získá nečekanou pomoc od buchty, ale pořád po něm všichni jdou, naštěstí se objevují intervalově, takže se stihne zamilovat, spářit a opepřit konec". Kdyby se nevracel zpátky a zase do pohádky, bylo by to na zamyšlení, takhle ale jen zaškrtli kolonku 100% happy end. Film, který vám připomene pár dalších kousků, ačkoliv většinu z nich předstihl (ty blesky a létající noviny mi hodně připomněly Terminátora natočeného shodou okolností ve stejném roce, Michael Paré je zase takový kříženec Hugh Granta a Dolpha Lundgrena. ()

honajz2 

všechny recenze uživatele

Zpočátku těžký průměr až podprůměr, který je tak předvídatelný a nekreativní, že to až bolí, stejně jako béčkové herecké výkony a úmorná americká schématičnost. A ke konci se to sice nezmění, ale aspoň se to dá brát jako vcelku obstojně vystavěná žánrovka na jedno zhlédnutí, naprosté vypnutí (třeba) u televize a rychlé zapomenutí. Na jednu stranu je takových průměrných žánrovek tolik, že je to až strašidelné, na tu druhou je vždycky fajn, když u nich pořád nekoukám na počet minut do konce a bez větších problémů si je přečkám. Jen proto ta slaboučká třetí hvězda, jinak není o co stát, protože to je dost tuctová sci-fi (ve které samozřejmě nechybí překlopení do romantického filmu) o jinak velice zajímavé záhadě, ale když už nějaký film o ní, pořád je lepší Tajemná záře nad Pacifikem, která aspoň v základu umí poctivě zaujmout, ačkoli ani tak mi nepřijde bůhvíjak úžasná. Z té si ale ještě něco pamatuji, zatímco z Filadelfského experimentu si za pár měsíců asi nevzpomenu na nic, snad jen na to, jak dlouho jsem zhlédnutí odkládal. Slabé 3* ()

Reklama

kenkaku 

všechny recenze uživatele

a) nostalgie, b) otření se o "skutečnou událost", c) obsazení. Díky tomuto všemu prostě dávám víc než standard a to bez ohledu, že samotný "Filadelfský exeriemt" je tam vyobrazen jen na začátku a na konci (zbytek je jen vycpávka smyšleného fantasmagorického děje). Na film je tedy se třeba dívat hodně s nadsázkou a nostalgií :). ()

curunir 

všechny recenze uživatele

,,POMÔŽU MI VÔBEC TIE VECI?" ,,NUŽ, POKIAĽ NIE, TAK TO BUDE JEDNO, PRETOŽE NA TEJTO PLANÉTE POTOM NIČ NEZOSTANE." __ O - nikdy neuskutočnenom - Philadelphskom experimente som sa dozvedel iba pár týždňov pred sledovaním tohto filmu, ktorú vzhľadom na obdobie vzniku lákal na pohodové sledovanie. Vyvinul sa však v hromadu klišé a dopredu predvídateľných situácií. Obsahuje síce prepracovanejšiu vizuálnu stránku ako mala ,,Tajomná žiara nad Pacifikom", ale tá je podstatne lepším filmom. Moje nezaujatie potvrdzuje to, že ako inak sústredený divák som sa počas sledovania pristihol pri mimovoľnom listovaní časopisu. Keď už po jednom dni sa na film ťažko spomína, čo bude za týždeň? (785. hodnotenie, 48. komentár k filmu) ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Účastnit se pokusu, který připravily jiní a vy o tom moc nevíte, je vždycky riskantní. Zatajují vědci výsledky svého bádání a pouštějí je jen pro scenáristy, a přitom si jinde vesele užívají nějakých výhod, které si díky svým pracím vytvořily a jsou díky jim šťastnější než běžní smrtelníci? Tyhlety fantazie jsme si jako děti vytvářely a pak vypravovaly, ale dneska už jen málokdo u nich zůstal a dálsi je v sobě udržuje.***(1.10.2010) ()

Galerie (29)

Zajímavosti (9)

  • Vo filme si je možné všimnúť letecká základňu Wendover v Utahu, kde 509. americká letecká divízia vrátane posádky Enola Gay do mája 1945 nacvičovala atómový útok na Japonsko. V máji sa skupina presunula na ostrov Tinian a následne 6. augusta 1945 o 8:15 zhodila svoj smrtonosný náklad na Hirošimu. (beso74)
  • Po úspechu filmov Halloween (1978) a Hmla (1980) ponúkla spoločnosť AVCO Embassay Pictures Johnovi Carpenterovi možnosť napísať scenár k tomuto filmu a režírovať ho, ale John im ukázal scenár k snímke Útek z New Yorku (1981), ktorý spoločnosť natoľko zaujal, že mu dala prednosť. (beso74)

Reklama

Reklama