Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Problémový mladík, který nikdy nepoznal rodinu, přichází do chlapecké internátní školy, brané spíše jako polepšovna. Tam se setkává s učitelem hudby Johnem Travoltou, který ho zasvětí do nového hudebního stylu – rock´n´rollu...  Po dalším ze svých kousků, kdy probudí celé městečko zuřivým zvoněním kostelního zvonu, je Jesse Tucker, nenapravitelný uličník, který nikdy nepoznal rodinu, převezen do Benediktovy chlapecké internátní školy, která je ale spíš jakousi polepšovnou. Surový a omezený Eugene Benedict, přesvědčený rasista, se k chlapcům chová jako k vězňům a beze zbytku se řídí nápisem nad vraty ústavu: „Tvrdá práce šlechtí“... Zanedlouho přijíždí na prázdniny jeho krásná dcera Sara, která mladé chovance velice zaujme. Jesse má tu „čest“ jí donést do domu kufry, přičemž Benedict s ním jedná jako s posledním sluhou. V téže době přichází do školy učitel hudby, mladý muž jménem Jack Cabe. Benedict potřebuje, aby chlapecký orchestr nacvičil skladbu pro slavnostní večer. Jack se už před příchodem do školy v baru seznámil s Molly a zjistil, že si na ni dělá nároky místní šerif Travis Parker. I nadále se ale hodlá s dívkou stýkat... Kluci nehrají s valným nadšením a jejich produkce je bídná. Jack nabízí i Jessemu, aby se k nim přidal. Ten nejprve odmítá, vzteklý Benedict mu za to ale uloží ještě tvrdší práci než obvykle. Nakonec se tedy přidá. Když jednoho dne kluci zaslechnou z Jackova pokoje jim dosud neznámou hudbu, Cabe jim prozradí, že je to rock´n´roll. Kluci se do něj okamžitě zamilují a chtějí ho hrát. Cabe slíbí, že pokud se naučí povinnou skladbu, budou pak hrát i rock´n´roll... Jesse, kterému se Sara od začátku líbí, se jednoho dne s kamarády vsadí, že ji dostane. Pokouší se jí přiblížit a ukazuje jí fotku, na které jsou údajně rodiče, kteří se zabili při autonehodě. I Saře matka zemřela, když byla malá dívenka. Jesse ji přitahuje a brzy se oba mladí lidé poprvé políbí... Benedict mezitím zjistí, jakou „odpornou černou hudbu“ Cabe s kluky provozuje, a zakáže jim to. Jack se ptá, jestli má někdo z hochů rádio. Pak by mohli poslouchat nejlepšího dýdžeje, který si říká „Půlnoční jezdec“. Jeden z chlapců, Brad, se rozhodne radio sestrojit. I jemu se líbí Sara, a když vidí, jak ji Jesse učí hrát na kytaru, začne žárlit a řekne jí o sázce i o tom, že na fotce vůbec nejsou Jesseho rodiče. Sara se zlobí... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (11)

jprmusic 

všechny recenze uživatele

Jamie Walters se jmenuje jako idiot, vypadá jako idiot, chová se jako idiot a hraje jako idiot - což je jediná věc, za kterou možná nemůže ..... teda možná. spíš ale ne. Film je zoufale nudnej, nezajímavej - takovej typicky americkej. Skousnout ho můžou snad jen skalní fandové Johnyho Travolty, kterej je na rozdíl od představitele hlavního hrdiny jako vždy vynikající. ()

Reklama

dobytek 

všechny recenze uživatele

Do pasťáku (nebo co to je) nastoupí novej nekonformní učitel hudby (Travolta) a chovanci ho začnou hrozně obdivovat. Na pozadí toho se odehrává takovej podivnej románek mezi Heather Graham a nejvíc rebelujícim chovancem, kterýho si pamatuju z BH 90210. Jinak se tam celkem nic moc neděje a nakonec z toho vyleze takový rádoby moudro o tom, že nemá cenu utíkat. Holt zase jeden film, co vysílaj v neděli odpoledne na Primě... ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

A opäť ďalší z rady málo známych filmov. A to aj cez ten fakt, že v ňom hrá hlavnú úlohu výborný John Travolta. Tentokrát sa zhostil úlohy učiteľa hudby, ktorý vyučuje neprispôsobivých žiakov niečo o Rock´n´rolle. Travoltovi proste ten drsňácky cool outfit vždy pristal. Outfit "rebela" s hrubými kotletami a nagelovaným účesom. Často krát som si počas filmu predstavoval, že je to akési voľné pokračovanie jeho role z Pomády (1978). No a nieje žiadnym prekvapením, že je to práve Travolta, ktorý vyzdvihuje celú snímku o niekoľko levelov vyššie. V ďalšom rade je to skvelá dobová hudba, kedže je to práve o rock´n´rolle. V neposlednom rade to celkom funguje aj ako romantický film a samotná dráma. Rozhodne môžem odporučiť všetkým obľúbencom ako Travoltu, tak aj rock´n´rollu. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Gwyneth Paltrow v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)

Reklama

Reklama