Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

teutates

Mladý Matt ještě za něco stojí, je vidět tu jiskru v oku a tu vervu s kterou se vrhá do dalšího případu a snaží se uspět ve světě finančních žraloků a velkých korporací... kdo by to byl do něj řekl. Dneska? Jen starý páprda, co skáče ze střechy na střechu a nosí příčesek... jo a taky má doma 3 holky, omg. Jako čaroděj mě dejme tomu chvílemi zaujal. 7/10 ()

Chrysopras

Tyhle právnický story mám docela rád ( zvlášt z americkýho prostředí ) a když jsou ještě tak dobře obsazený a pod taktovkou mistra Coppoly ... hmmmm. Sekáč Mickey, parták Danny, had Voight, sympatická Claire, správňák Matt - každej tu má svý místo a sedí to. K maximu mi chybí takový ten těžko uchopitelný aspekt vytrhující atmosféry nebo nečekané gradace příběhu - jinak řečeno to neni Apokalypsa :-) ()

lamps

Filmy z právnického prostředí mě vždycky přitahovaly. Už jen proto, jakou práci musí dát je natočit a oslovit diváka především dlouhými výslechy a rozhovory v tiché soudní síni. S tím ale Coppola neměl absolutní problém, protože se mu dostal do ruky opravdu skvělý materiál o jednom začínajícím právníkovi a mladém chlapci, jemuž odmítla pojišťovna zaplatit za léčbu leukémie. A navíc se mu dostala pod ruku sebranka výborných herců v čele s Damonem, DeVitem, Voightem a také Mickey Rourkem, který opět potěší i v menší roli. A především je Coppola prvotřídní režisér, rozsáhlou právnickou bitvu rozehrává nejprve v pomalém tempu, načež v samotném závěru tvrdě sešlápne plyn a za pomoci všech hereckých exhibicí dofinišuje jen těsně za hranicí světového rekordu. Ten totiž pořád nesporně náleží Demmeho Philadephii a Schumacherovu Času zabíjet, kteří ve mně zanechali vzpomínky přeci jen trvalejšího rázu.. ()

Phobia

Je libo kvalitní právnické drama? Pak doporučuji nechat si vyvolat déšť - nenabídne sice nic nového, než milionkrát přežvýkané téma o tom, kterak začínající právník a jeho chudý klient nakopou prdel zazobané megakorporaci s její flotilou právníků, ale stejně se to pro diváka podařilo naservírovat perfektně: sežrala jsem tenhle film do posledního drobečku, olízala talíř a velmi si duševně pochutnala. Dobří herci, správně dávkované emoce, napětí i navzdory předvídatelnosti a hlavně permanentně sevřené palce na všech čtyřech končetinách, aby zvítězila spravedlnost a ne pokřivené právo. Coppola pořád ještě umí! 85% ()

Roman.Ticka

Je to jako řetízkový kolotoč. Těšíš se jak malé dítě na super jízdu, ale málokdy předvídáš vedlejší účinky. Kolotoč se rozjede šílenou rychlostí a pak záleží na tom či máš kachní žaludek nebo jsi slabá nátura. Buď si jízdu skvěle užíváš, nebo zvrátíš dnešní polední jídlo i každé další .... Všichni tři právníci zaujali, Matt samozřejmě nejvíc! ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005