Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

Sašenka165

Úžasný a velmi vtipný seriál ve stylu Dannyho parťáků 1, který určitě stojí za to. Strašně mě baví soukromá "válka" mezi Dannym a Mickeym, strašně mě baví, jak se Danny snaží uhnat Stacey, jak to Albert jen z povzdálí sleduje. Někdy lituji barmana Eddieho a jindy Ashe, který musí všechno zařídit... Je to prostě velká dávka vtipu, akce a dokonale promyšlených nápadů zabalená do rozumného času jedné hodiny. ()

Gemini

Jojo, dobrého pomálu, jak se říká. Skoro by se chtělo říct, že je to jako s Vengeance Unlimited nebo Robbery Homicide Division, jenže u téhle partičky je nízký počet epizod zcela v souladu s plánem. A že plánování tu hraje důležitou roli, to snad není třeba říkat. Seriál sršící stylem a elegancí, v hlavní roli se sympatickými mizery a v rolích vedlejších se spoustou pěkných Britek:) Budit tímhle způsobem zdání, že je Shakespearova země plná okouzlujících bytostí, to zavání těžkým podvodem. Ale nakonec, o tom přece tohle celé je;) PS: po díle, ve kterém sympaťačka s úchvatnýma jantarovýma očima z Červených Baretů vystupuje jako pěkná mrcha, a který je mistrovskou ukázkou toho jak lze diváka tahat za nohu od úvodních titulků až po ty závěrečné, zvedám definitivně hodnocení na 100% a dodávám - Mickey, není se za co stydět;) PS2: Bollywood byla naprostá genialita:))) ()

Disease

První série občas trochu za vlasy přitažená. Druhá místy na hranici geniality. Od třetí trochu kolísavá (ale nijak zásadně) kvalita, občas trochu křečovitá snaha o únik ze schématičnosti. Od sedmé série trochu dojem snahy o oslovení amerického diváka, taková trochu vycoolovanost ala Guy Ritchie, dá se na to zvyknout, ale kabaretně-operetní projev záporáků, pardon - cílů, mi trochu vadil. Nicméně celkově je to natolik zábavné, že těch 5* v pohodě dám. ()

kujon

Seriálová perlička, která mi unikala dlouhé roky a narazil jsem na ní prakticky náhodou. V záplavě dnešních "seriálů" nevalné kvality bych si tento dovolil označit jako masterpiece. Zřejmě mám ale jiný vkus než velná většina diváků, kteří se spokojí s Béčky (v tomto případě spíše Žtky) typu Ulice, Nemocnice kdesi po několika letech, atp., zatímto tento skvělý seriál se krčí v ústraní. Každopádně ale všichni, kdož čtou tyto moje řádky a mají pocit, že by jim Hustle "seděl", nechť neváhají a okamžitě se vrhnou do jeho sledování, litovat určitě nebudou. ()

Pan Filuta

9/10 Moje hodnocení je založené na jednom předpokladu. Musíte přistoupit na jejich hru. Potom vám zaručuji, že se budete královsky bavit. Tou jejich hrou míním to, že nebudete brát v potaz celkovou vykonstruovanost a líbivý styl pro oko diváka. Rozhodně to potěší ty, kteří nemají rádi neuzavřené epizody a nadávají nad Lost, BSG nebo PB. Pro mě takřka dokonalý seriál. Podotýkám ovšem, že se na něho musí dívat z nepatrně jiného úhlu, než na seriály, které teď hýbou světem. ()

• Vymyšlená jména hlavních postav používaná pro podfuk ve druhém díle začínají na písmeno "J". Danny je Jason, Mickey je Jeff, Ash je Joe a Stacie se vydává za Jenny. (Had6)
  • Scéna v 1. epizodě 4. série, kdy Danny (Marc Warren) a Ash (Robert Glenister) sedí v dodávce a baví se o "čtvrtlibráku se sýrem", odkazuje na snímek Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994). (Lorge)

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)