Medvěd

swamp

Kde se na tohle hrabe Vydrýsek. :) Opravdu nádherný (ano, to slovo je vážně, bohužel či bohudík, vystihující) snímek znázorňující život mladého a naivního medvíděte od chvíle, kdy ztratí svou maminku. Následně se dostává do blízkosti postřeleného medvěda, načež je vzápětí lapen lovci..klasické schéma, ale výjimečné zpracování. A navíc, kdo by nechtěl vidět malé medvíďátko fičící si na houbách. :) ()

Matty

Napínavý souboj dvou medvědů s jejich lovci, na kterém jsou nejvíc udivující medvědí herecké výkony (nehledě na počet medvědů a jejich trenérů). Inu, Francouzi vždycky uměli "zvířecí" dokumenty. Je člověk sám součástí přírody, anebo s ní nikdy nemůže koexistovat? A jaký je rozdíl mezi člověkem zabíjejícím medvěda a medvědem zabíjejícím třeba koně? Kdo to dělá pro přežití, kdo pro zábavu a kdo ze zlosti? Máme důvod litovat roztomilého medvíděte rozsápaného hladovou kočkovitou šelmou? Nebo je správné brát to jako přirozenou součást potravinového řetězce? Těžko hledat jasné odpovědi, nicméně podobně nadějný závěr jako má Medvěd přináší život jen velmi zřídka. 80% Zajímavé komentáře: berg.12, genetique, Decker, Jordan ()

Lima

Skoro se mi nechce věřit, že nejde o dokument natočený skrytou kamerou, ale hraný film podle scenáře. "Herecké" výkony medvědů v něm jsou tak přesvědčivé, že by to lépe nesvedli ani vycepování míšové z ruské cirkusové školy. A podívaná je to vážně nádherná. Za zmínku stojí také, že méďovy animované sny jou z dílny českého klasika Břetislava Pojara. ()

kitano

Annaudov "experiment" u mna uspel tak na 50%. Ako dobrodruzny pribeh v ktorom hraju hlavne postavy dva medvede (a prenadherna priroda) je do istej miery fascinujuci a divak nemoze nezasnut, co reziser (a cely stab samozrejme) dokazal. Na druhej strane sa reziser az nasilu snazil "hrdinom" vtlacat emocie, co posobilo obcas dost prehnane (hlavne one neustale fnukave zvuky mi fakt liezli na nervy). Nic to vsak nemeni na tom, ze je to naozaj vynimocny a ojedinely film a jeho umiestneni v top 200 sa necudujem. (7/10) ()

kleopatra

Nemám ráda filmy s dětmi nebo zvířaty ( nebo s dětmi A zvířaty), protože to je ať už úmyslný nebo neúmyslný zkrátka nátlak na diváka, zvlášť - a to je téměř pravidlo- když se jedněm nebo druhým ubližuje. Jenže tenhle film je tak strašně milý, že jsem se tomu úplně poddala a nechala se dobrovolně emocionálně ždímat od začátku do konce. ()

• Medvěd Bart snědl denně 6 kuřat a půl pytle kombinovaného žrádla. (M.B)
  • Natáčelo se v italských Dolomitech v nadmořské výšce 2500 metrů. (contrastic)
  • Během natáčení se na place vystřídalo 14 medvíďat. (contrastic)