Medvěd

Jordan

Toto je prvý film, aký som v živote videl - môj tato ma naň vzal keď som mal asi tri roky a je to zároveň prvý film, aký som videl v kine, ale aj všobecne úplne prvý snímok v mojom živote, takže má pre mňa špeciálny význam - nehľadiac na to, že so si ho pozrel samozrejme aj neskôr a je to nádherný, dojímavý a dobrodružný SKVELÝ film ()

lamps

I v případě většiny mých úplně nejoblíbenějších snímků, které mám za geniální, chápu a respektuji jejich kritiku. Ale tento film je tak neuvěřitelně krásný, roztomilý a dojemný, že jakékoliv nižší hodnocení považuji tak trochu za osobní urážku. Výkony medvědů jsou naprosto fantastické a dokonalé, záběry na přírodu si v ničem nezadají s dokumenty BBC a herci nedostanou tolik prostoru, aby stihli něco pokazit. Bezchybné a památné finále pak vše korunuje. Takových filmů by se mělo točit více. 100% ()

Anderton

Aj napriek všetkým nesporným kladom tohto krásneho filmu si stále myslím, že filmy o roztomilých zvieratkách by mali byť buď animované, alebo krátkometrážne dokumentárne. Počas prvej hodiny som sa aj napriek niekoľkým geniálnym scénam trochu nudil. Nie je jednoduché natčať film, kde režisér musí režírovať medveďov a nútiť ich do akcie, ktorú si vyžaduje scenár. Ale napriek tomu nie je až taká veľká zábava tieto scény sledovať. Medveďa vyzdvihuje jeho až metafyzické posolstvo a zmierlivý záver, vďaka ktorým ho nikto nemôže považovať za čo i len priemerný film. Premisa je rozprávková: Ľudia sú zlí, musia počas filmu prezrieť, ryby, jelene a kone sa neriešia, pretože im medvede buď ubližujú, alebo ich priamo jedia, mačkovité šelmy a psy sú zlé, pretože napádajú medvede. Nie je to našťastie príliš okaté a udržať rovnováhu medzi rozprávkovosťou a realitou bolo pre Annauda prvoradé. Macko je ale zlatý, tak buďme všetci radi, že sme film videli. ()

Gilmour93

Dolomity vydávané za Britskou Kolumbii, trocha Čajkovského, psychedelické Pojarovy sny a prostý příběh o krutosti i kráse uprostřed nespoutané přírody. Annaudovi by se dal vytknout kalkul s dojemností a postsynchrony medvíděte ve stylu Milerova Krtečka, ale proč to dělat, když mnohem vzrušující je nechat žít.. Styďte se, pane Bloome a pane Cagi! Berete miliony dolarů a přehraje vás chlupáč za pár lososů, borůvky a sklenici medu.. ()

genetique

Najkrajší animal-movie, pokiaľ nepočítam iné animované filmíky. Ako sa podarilo sfilmovať toto, nechápem. Pritom v žiadnom prípade nejde o dokument. Nádherne spracovaný srdečný príbeh zraneného medveďa-samotára, ktorému sa do cesty pripletie malé medvieďa, ktoré tragicky stratilo matku. Malé medvieďa si postupom času získa náklonnosť a lásku samotára a spolu tvoria neoddeliteľnú dvojicu, ktorú nezastaví ani partia pytliakov. Navyše srdcervúci záver, ktorý nenechá len tak oči bez kvapky slzy. Nikoho oči. 100%. ()

• Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)
  • Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, známé také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)
  • Ve filmu je jak velký samec, tak mládě medvěda grizzly (Ursus artcos horribilis). V knize tomu bylo ovšem jinak. Samec grizzlyho se zde setkal s mládětem medvěda černého - baribala (Ursus americanus). (Prochy38)