Medvěd

salahadin

"Medvědi nevědí, že túúristi nemaj zbraně.." jenže Tchéky Karyo není turista. A tohle není veselý film pro děti plný slintajících dobrmanů, žádný sto plus jeden dalmatin, žádný tlustoprasekocour Garfield. Tohle je film o přírodě v zorném úhlu jejích vlastních pravidel, krutá i nežná, krásná i zrádná, silnější přežije. Ne našich komerčních pravidel. Zápas o svůj holý život, po němž jde nůž lidské chamtivosti. Jako malý jsem měl z tohoto filmu traumata. Annaud se snaží řídit heslem, co film, to jiný přístup. A tohle je po čertech neuvěřitelně dojemný film, výborně natočený, s minimen dialogů, ale o to působivější. O silný zážitek se hlavně starají zvířecí "herci", kteří zvládli role na jedničku. Nádhera! Závěrečné poselství si zapamatujme všichni! "Největším vzrušením není zabíjet, ale nechat žít." ()

brit84

Pro lidi, kteří se rádi dojímají u filmů i ty, kteří mají vztah ke zvířatům je tento film nutností. Krásný příběh o soužití dvou medvědů a lovcích, kteří se toho strašího pokoušejí ulovit. Nejvíce mě zaujalo, že lovci nejsou vykreslení jen jako slaboduší magoři, kteří si přišli zastřílet na zvířata, ale i jako lidé, kteří mají soucit a umějí odpouštět. ()

MM_Ramone

Skúsený francúzsky režisér Jean-Jacques Annaud sa dva roky potom, čo natočil perfektnú, dychberúcu filmovú adaptáciu románu Umberta Eca "Meno ruže" (Le Nom de la rose), rozhodol, že si zapláva v úplne iných vodách. V roku 1988 sa pustil do projektu s názvom "Medveď" (L´Ours). Tento dobrodružný dramatický snímok sa odohráva v roku 1885 v Britskej Columbii a v hlavných úlohách sú medvede. Fakt, naozaj, hlavné úlohy si zahrali dvaja medvedi (Bart a Youk). Človek by tomu ani neveril, ale boli omnoho lepší herci ako mnohí ich ľudskí kolegovia. Je to niečo vskutku netradičné, no podarilo sa to natočiť naozaj bravúrne. Keď sa zaujímavého, kvalitného scenára chopí talentovaný režisér, tak aj z medveďov dokáže urobiť herecké hviezdy. **** ()

Rimsy

Nádherný příběh o pár medvědech, dvou lovcích, smečce špatně dopadnuvších psů a ošklivé šelmě:) Jakkoli absurdně to zní, tak se jedná o hluboce lidský příběh. Film je místy velmi dojemný, jindy zase veselý (holt hravé mládě, no:)), ale nikdy nesklouzl do patosu. Myslím, že by pro mě byl zážitek ještě lepší, kdyby ani lovci vůbec nemluvili. Ale to je jen detail. Skvělé dílo. 95%. ()

Djkoma

Působivé. Oba medvědi předvádí nejlepší výkon a jednoznačně přejíždí jedinou konkurenci a to 6 medvědů od Cibulky. Annaud musel mít úžasnou trpělivost, kterou mu závidím a cit pro vytvoření citlivého díla. Tak jako tak jsou Medvědi výjimečným dílem nad kterým hodně lidí bude ronit slzy, ale mě se to nestalo, takže jednu maličkou hvězdičku uberu. ()

• Ve filmu se objevilo na 100 žab a 900 000 včel. (M.B)
  • Film je natočen na motivy knihy Jamese Olivera Curwooda „Král šedých medvědů“, známé také pod názvem „Medvědi“. Tato kniha je inspirovaná skutečnými událostmi, které autor, coby mladý lovec, sám zažil. (Prochy38)
  • V průběhu natáčení se žádné zvíře nezranilo. (contrastic)