Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V dobách vlády Mandžů bylo v Číně hodně pracujících lidí ve svízelné pracovní situaci. Jejich podmínky vůči pracujícím byly zdrcující, zaměstnanci odváděli velmi vysoké procento z platu přímo vlastníkovi továrny, ten tak chtěl zvýšit jejich výkonnost. V jednom městě v továrně na barvení se dělníci dohodli, že těchto ústrků již bylo dost. Najali si tedy jednoho mladého herce, aby zosobnil duchovního a experta na kung-fu z chrámu Shaolinu. Majitelé továrny však podvod odhalili a přislíbili trest každému, kdo s tím měl co do činění. Mladý herec cítí zodpovědnost za problémy, které nastanou dělníkům a přislíbí odvetu. Vydá se tedy do chrámu Shaolinu, aby mohl být přijat jako žák mezi elitní bojovníky... (Intersonic)

(více)

Recenze (61)

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Podobne ako v sérií Shaolin Temple je aj tu každý diel diametrálne odlišný, hoci má rovnakú štruktúru. Oproti prvej časti, ktorá kládla väčší dôraz na cestu za nadobudnutím schopností, je jej pokračovanie akčnejšie, vtipnejšie a nápaditejšie. Čo veľmi poteší. Znova sa vracia Gordon Liu tentoraz ako herec, ktorý sa rozhodne naučiť kung - fu a podarí sa mu to celkom netradičným spôsobom. Nachádzame sa v rovnakej mytológií ako v prvom dieli, ale Lau Kar Leung posúva koncept bližšie k zábave. Je to svieže, dynamické a plné zapamätateľných postáv. Plus to má 20 minútové finále, ktoré v boji využíva svoje prostredie na maximum. Pre mňa pokračovanie ktoré je na rovnakej úrovni s prvým dielom. Tým sa táto dvojica pre mňa stáva prvotriednou ukážkou kung- fu žánru. ()

fmash 

všechny recenze uživatele

„Jednou je všechny zavřeme“, povídá jeden dělník v závěru, což jsou rádobyprorocká slova. Tak trochu komedie, která se ke konci celkem i rozjede (pokud se na to člověk dívá s cílem užít si trochu přemrštěné béčkové kung-fu klasiky). Rozhodně nuda a teatrální Číňani, ale se světlejšími body. ()

Reklama

stub 

všechny recenze uživatele

Podle mě zbytečně podhodnocená "dvojka". Past, do které se tvůrci vždy dostávají při pokusech o navázání na hyperúspěšného předchůdce, se zde podařilo překonat nad očekávání úspěšně. Základní esence zůstala zachována, zároveň však nedošlo k přešlapování ve vlastních stopách a objevilo se množství originálních, inovativních prvků. Celkové vyznění je tak (s přehledem) dostatečně jiné a člověk nemá pocit, že konzumuje 2x totéž. Akce je opět vynikající a přibyl také obstojný humor. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Druhej dil je krapet jinej, ale presto de v podstate o to same jako v prvnim dilu. Jenze tady si uz tvurci nehrajou na nejakej extra vaznej film a od zacatku je jasny, ze pujde o komedii. Navic cela rezie pusobi znacne profesionalnejc nez v prvnim dile, pribeh uz neni zmatenej, hudba se mi taky libila daleko vic a choreografie je docela originalni, "lesenarske kung fu" rulez. Navic i hlavni hrdina tu je sympatictejsi nez ten v prvnim dile, i kdyz se misty tvari az zbytecne moc jako idiot. Skoda, ze tu neni vic bojovejch scen a prakticky tu ani neni moc z treninku, ale i tak jsem se tady bavil o dost vic nez u prvniho dilu, ale presto to na lepsi hodnoceni nebude. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první, jen je jiný. Místo supertalentovaného odhodlaného bijce tu máme ztřeštěného podvodníčka, který se snaží podvody dostat do Shaolinu. Vtip filmu je postaven na tom, že herec, který umí skvěle kung-fu, dělá, jakoby ho vůbec neovládal, což vede k dost krkolomným výstupům, jež jsou vlastně vrcholem umění (mistr svého oboru dělá, že nic neumí). Dále tu místo obvyklého motivu pomsty máme sociální nespravedlnost, což ubírá filmu na krvavosti (a to je plus), aniž by to zabraňovalo závěrečné bitce. A tady je opravdu excelentní. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (4)

  • Při tréninku boje s bambusovými tyčemi se Chia Hui Liu (Chao Jen-Cheh) vážně zranil na pravé paži. (dinamit_1)
  • Při natáčení jedné ze závěrečných scén, kdy se bojuje na lešení, dostal Chia Hui Liu (Chao Jen-Cheh) závrať, ačkoliv všechny předchozí scény natočil bez problémů. (dinamit_1)
  • "Lešenářské kung-gu" je skutečnou kung-fu technikou, která vychází ze stavby lešení. V současné době jezdí do Hongkongu především cizinci, aby se této technice přiučili. (dinamit_1)

Reklama

Reklama