Otec Andrew Kiernan je Vatikánem vysílán na místa, kde se údajně stal nějaký zázrak. Andrew není jen kněz, ale i vědec, a zázraky většinou vědecky vysvětlí. Na posledním místě, v Belo Quinto v Brazílii, se Andrewovi nepodařilo vědecky vyvrátit tamní úkaz zázraku. V místním kostele začaly téci krvavé slzy jedné kamenné soše v den, kdy zemřel otec Alameida, a Andrew rozborem potvrdí, že se wkutečně jedná o lidskou krev. Kardinál Daniel Houseman nechce povolit Andrewovi návrat k soše s tím, že tam pošle geologa a ten na místě rozhodne o případném převozu sochy do Vatikánu k podrobnému prozkoumání... Růženec otce Alameidy je na tržišti nabízen malým chlapcem a matka Frankie Paigové ho od něj koupí, aby jej s ostatními dárky poslala své dceři. Frankie otevře balíček od matky až v momentě, kdy jí matka zavolá. Frankie pak začne být špatně a myslí si, že je těhotná. Po návratu z práce ale zažívá divné stavy. Málem se utopí ve vaně a probere se k vědomí až v nemocnici, kam ji nechala odvézt kamarádka. Frankie má na zápěstích bodné rány, ale neví, jak se jí to stalo. Lékařka si myslí, že si rány způsobila sama. Frankie je pak v metru před svědky, mezi nimiž je i otec Durning, bičována neviditelnou silou a Andrew Kirnan je vyslán do Pittsburghu, aby zjistil, oč jde. Ještě před odjezdem se Andrew dozví, že církev nemá v Belo Quinto kostel a žádný otec Alameida v jejich církvi nikdy nebyl... (TV Prima)

lamps

Řemeslně velmi dobře zvládnuté, leč žádné zásadní nebo zapamatování hodné dílo to také určitě není. Formálně odzbrojující - vizuální stránka je nádherná a některé obrázky by se mohly vystřihnout a z fleku vystavit v národní galerii, avšak emocionálně plochý recyklát tisíce a jednoho motivu z řad satanské tématiky, které už mohou výrazněji oslovit pouze v případě bezchybné souhry všech filmařských složek nebo drtivě navozené atmosféry v autenticky synchronizovaném příběhu - ani jedno se zde však nekonalo... 60% ()

Sidonka

Líbila se mi pouze atmosféra 90. let. Jinak mi film přišel bezvýrazný, neoriginální a ničím dalším mě nezaujal. Musím se přiznat, že jsem se nedívala ani zvlášť pozorně, bylo to plné klišé, tak proč vlastně? Ostatně satanismus, vymítání, apod. nejsou témata, které bych měla v oblibě. Mám raději některé horory odehrávající se například v sanatoriích, s větším důrazem na psychologii postav a na tajuplnou atmosféru. Rozhodně raději než krváky, kde se z mého pohledu nic interesantního neděje. ()

darkrobyk

Napínavé drama o církvi a Bohu. Církev si nehodlá jen tak nechávat měnit svá dogmata a udělá vše, byť její moc už naštěstí není dávno to, co bývala, aby všem i jen malým změnám zabránila. Myšlenka, že Ježíš se nachází všude a ve všem, a tudíž netřeba chrámů ni instituce, je přirozeně pro ni kacířská a likvidační. Vizuálně působivý snímek mimo jiné vysvětluje, jak se to mělo ve skutečnosti s přibíjením na kříž. A v určitém okamžiku možná někdo zapochybuje, zda se vůbec jedná o stigmata, zda za krvavými ránami nestojí někdo úplně jiný. Po velmi dlouhé době mne snímek příjemně překvapil a původní hodnocení jsem o jednu hvězdu zvedl. ()

corpsy

Filmu sa darí udržať vás v napätí po celý čas, pomáha si pri tom okázalou formálnou stránkou. Ale paradoxne to je aj jej najväčšia chyba. Režisér to s tou videoklipovitosťou až veľmi preháňa. Napriek tomu vysoký nadpriemer strašidelného žánru s podtextom na zamyslenie a so zopár naozaj silnými scénami. ()

J*A*S*M

Vcelku se potvrdilo to, co jsem si myslel - Stigmata mají pro horor dosti nevděčný námět. Holce se objevují krvavé Kristovy rány ... a co jako, divákovi to může být úplně jedno, strach to v něm určitě nevyvolá. Proto film v druhé polovině použije i nějaké vymítačské a konspirační prvky, což jsem s vděkem kvitoval. Nic extra, ale neurazí. ()

• Uvažovalo se o názvu St. Frances of Pittsburgh (Svatá Františka z Pittsburghu). (HappySmile)
  • Verš "Rozštípni dřevo a já tam budu, nadzvedni kámen a nalezneš mě" pochází z Tomášova evangelia (verš 77). (HappySmile)