Batman

• USA Batman: The Animated Series (více)
USA, (1992–1995), 31 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks), Jerry Robinson (komiks) (více)

Kevin Conroy, Efrem Zimbalist Jr., Loren Lester, Robert Costanzo, Mark Hamill, Richard Moll, Lloyd Bochner, John Vernon, Adrienne Barbeau, Brock Peters (více)

Bruce Wayne přísahá, že pomstí vraždu svých rodičů, a celý život bojuje proti zločincům v Gotham City. (HBO Max)

Ezekiel1

Jak už tak trochu u seriálu bývá zvykem vynikající díly se střídají se slabšími. Rozhodně se, ale v tomto případě jedná o špičku komiksového žánru. Po Spidermanovi (1994) druhé nejlepší animované ztvárnění, na které se vyplatilo si každou sobotu ráno přivstat. Navíc nostalgie hraje hodně silnou roli...85% ()

MikeZ

Nejlepší animák, který kdy spatřil světlo světa. S chytrými a dospělými příběhy, stylovou animací, skvělou hudbou a naprosto famózním hlasovým obsazením. Prostě jeden ze seriálů, který se rozhodl brát své publikum vážně a za to jsem ho zbožňoval jako malý a zbožňuji ho doteď. "I am vengeance! I am the night! I AM BATMAN!" 10/10 ()

Welington

Tenhle Batman je dnes již klasickou záležitostí a jako takový je prostě mojí nejoblíbenější vzpomínkou na dětská léta. Seriál, který to u mě vše vlastně započal, má za následek i můj převeliký zájem o podobná díla a komiksy. A doteď je to u mé maličkosti ten nejoblíbenější Batman, jaký se kdy objevil v kreslené podobě. ()

LeitoSE

Je to jeden z najlepšie hodnotených animákov vôbec, preto som očakával do istej miery menšiu epizodionálnosť a komplikovanejší dej, postavy a problémy. Je to však len veľmi dobre, podľa predlôh spracovaný animák pre deti, ktorý má pre ľudí skôr pridanú veľkú nostalgickú hodnotu. Pre dospelého človeka, pokiaľ nie je naozaj fanúšik DC, to však v súčasnosti už nemá veľa, čo ponúknuť pri konkurencii detských seriálov ako sú Avatar alebo Trollhunters. Drop 23/85 - 60% ()

JohnnyD

Najkultovejší seriál môjho detstva, aj na smrteľnej posteli budem schopný vyhmkať hlavnú tému. Po rokoch som si to pozrel kompletne celé a som z toho stále unesený. Vizuálne podmanivé a prepracované, má to najlepšiu úvodnú zvučku všetkých čias a štylizácia do noiroviek je využitá na 100% (uhly kamery, hra so svetlom a tieňom, dobové kostými, farby zaváňajúce technicolorom, architektúra mesta, čiernobiela televízia, či drobnosti ako font a pozadie názvu epizódy). Nie je to len nostalgia a vizuál, príbehy na detský komiks mimoriadne originálne, akcia je často druhoradá a najdôležitejšie je pátranie po tajomstve a seriál stvoril (Harley Quinn) alebo dal hĺbku (Mr. Freeze) nejednej postave. ()

• Po 11. září 2001 pomáhal Kevin Conroy coby dobrovolný kuchař s přípravou jídla pro policisty a hasiče v New Yorku. Jeden z kuchařů zjistil, že je Batman a zeptal se ho, zda to smí říct ostatním. Conroy souhlasil, protože si myslel, že ho nikdo nebude znát. Na naléhání jiného kuchaře začal Conroy vykřikovat: "I am Vengeance! I am the night! I... am... Batman!" ("Jsem pomsta! Jsem noc! Jsem ... Batman!") a sklidil tak od těch, kteří zrovna v pomocném centru jedli, úspěch. Začali mu říkat, jaké jsou jejich oblíbené epizody a jak se na seriál dívají se s vými dětmi. Conroy později řekl, že to bylo poprvé, co viděl někoho z nich se od 11. září týden předtím zasmát. (liquido26)
  • Policejní důstojnice Renee Montoay a Jokerova přítelkyně a pomocnice Harley Quinnová byly vytvořeny speciálně pro tento seriál a později začleněny do komiksových knih. (liquido26)

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

Tvůrce The Haunting má nápad na komiksovku

14.01.2021

Režisér a scenárista Mike Flanagan (The Haunting, Doktor Spánek) se až doteď soustředil převážně na horory, když se ho ale jeden z fanoušků nedávno zeptal, jestli by nechtěl natočit taky nějaký film… (více)