Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (695)

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od uvědomělejší jedničky je tohle už spíš výplachová akční jízda. Stallone zpátky ve Vietnamu kde masakruje Rusáky! Můj druhý nejoblíbenější díl. No a možná i ta myšlenka by se tu našla minimálně něco ve směru toho jak si USA neváží svých válečných veteránů co za ně bojovali... Každopádně klasika.95% ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Rambo ničící kompjútry sprškou olova, toť jedno z nejkrásnějších mement 80. let, jakoby se Stallone dopředu mstil tomu, co zničí jeho milovaný žánr. Ačkoli to zní paradoxně, po stránce psychologie a idejí mi dvojka nepřijde o tolik pozadu vůči (už tak dost retardované) jedničce, byť se tu místo subjektivních stesků derou na konci z Rambových úst vskutku programové agitace. Cosmatosův film mnohem více zapadá do archetypů akčních 80. let a v nejvyhrocenějších momentech je neodolatelně prkenný a teatrální (čili zábavný). Počet explozí je enormní, pilot největšího možného sovětského vrtulníku nemá na přilbě jednu rudou hvězdu, ale hned dvě (aby se to nespletlo) a kurdějemi upravený POW s kulometem v ruce jakoby chtěl divákovi připomenout ten krásný ideologický mišmaš, který tehdy vládl akčním Hollywoodem. Lze takový film alespoň trochu nemilovat? ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Všeho, tedy akce, mrtvol, kamenných Rambových ksichtů a krve, je mnohem víc než v jedničce, bohužel o poznání míň je kvalitního filmového řemesla. Producenti si jedničkou otestovali reakce publika a zjistili, že značná část návštěvníků kin spadá do kategorie kluků puberťáků, kterým tohle podání zkrátka stačí. Snímek měl navíc v polovině 80. let silně propagandistický rozměr, který už dnes může vyvolávat už jen shovívaný úsměv. Celkový dojem: 20 %. ()

Legas 

všechny recenze uživatele

Buď si někdo dá tu práci a druhého Ramba zde, na CSFD, nemilosrdně zadupe svým textem do země (ovšem většinou bez pádných argumentů), nebo se jej snaží ohodnotit jako školák v první třídě (rozhodně horší než jednička, ale lepší než trojka a bla bla bla). A ještě existuje třetí případ, že se uživatel ohání tím, jaký je to kult a že to viděl na VHS s rychlodabingem. Většina komentářů k tomuto filmu mi přijde jako plýtvání slovy. Pokusím se tedy obhájit mých 5 hvězdiček. Ve dvojce nevidím nic psychologicky jednoduššího. Rambo stále zápasí s tím, že je pro svou zemi postradatelný, k tomu se ještě připojuje boj proti byrokracii. Dívat se na film stejným způsobem, jakým vidí Johnny svět okolo, je zřejmě tím nejlepším návodem, jak si jej užít. Buď můžu machrovat, jak je ten film ubohý, nebo si jej beze studu prožít, vychutnat si napjaté svalstvo, pot a vůni střelného prachu. Mě se Rambo, který s tváří nasraného prosťáčka zachraňuje své spolubojovníky, líbí. Ta chvíle, kdy sice velice krátce, ale o to upřímněji, najde osobu, která jej chápe (a ještě je to dokonce žena!!), je pro mě všeříkající a nepotřebuji žádné psychologické rozbory, abych toho chlapíka pochopil. A ten proslov o opětování lásky své vlasti je moc pěkný. Vůbec se mi to nezdá směšné. Já té postavě věřím, že to myslí upřímně, a proto se mi druhý Rambo líbí víc, než jen jako pouhý akční nářez (protože potom bych musel psát, že ty hlavice na šípy jsou asi opravdu jaderné, jak zde někdo píše). ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Ten film je jedno velké klišé, ale můžu se za to na něj zlobit? Vždyť to je symbol osmdesátých let :-) / / 2018 Edit: JOHN "one-man-fuckin-army" RAMBO! On je bůh kterého jsme uctívali... když nám bylo dvanáct, naši otcovští vzorové selhávali, a všichni jsme věděli že M60 se nosí výhradně jednoruč. V roce Komanda se vrátil Rambo, aby ukázal že není jen citlivý vyměkloň pro inteligenty jak ho ukazovala jednička, ale drsný kydlič co když se nasere, tak se s ničím nesere. Level nadsázky nula, a to je přesně to proč nad Slyem hraje Arnie výraznou přesilovku, ale jako akční pecka bez nudných momentů to šlape výborně i po třiceti dekádách, a skutečně otravné cheezy pitomosti expertů Lundgrena, Seagala a Chucka Norrise se to taky obloukem vyhýbá. Aby taky ne, když scénář čerstvě po Terminátorovi psal i samotný Cameron. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (75)

  • Příběh filmu se odehrává v roce 1985. Tedy rovných 10 let po pádu Saigonu a skončení války ve Vietnamu. (Žralok)
  • V Adelaide v Austrálii se u mládeže objevila tak silná identifikace s filmovou postavou, že začali střílet zvěř a terorizovat obyvatelstvo. (McLushi)
  • Při plavbě lodí do zajateckého tábora, se John Rambo (Sylvester Stallone) zmíní o tom, že byl pro tuto misi vybrán proto, že je zřejmě postradatelný. Stallone o 25 let později sám režíroval a hrál hlavní roli ve filmu Expendables: Postradatelní (2010) a jeho pokračováních. (lskala)

Reklama

Reklama