Reklama

Reklama

Rambo II

  • USA Rambo: First Blood Part II (více)
Trailer

Obsahy(1)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (695)

castor 

všechny recenze uživatele

Jeden ze symbolů 80. let je zpátky!! Naštěstí vyměnil krumpáč za kulomet a napnul svaly pro dobrou věc. Mnohdy nespravedlivě za absenci hlubší filmařiny kritizovaný druhý díl je podán v podobně syrové atmosféře jako jednička (1982). Technicky dokonalé pokračování, které v lecčems převyšuje První krev, ale naopak jej místy sráží přímočará kosa bezejmenných stereotypních nepřátel ve vietnamské džungli, kam se traumatizovaný veterán John J. Rambo vrací, aby zachránil tamní americké zajatce. Opět jsou tu lehce naznačené politické motivy (na scénáři se podílel kromě Stallona i samotný James Cameron), opět atmosféra bezvýchodnosti, opět příjemná naivita, opět bezchybná akce, co se musí líbit i po letech!! A věřte, že líbí.. ()

HAL 

všechny recenze uživatele

Ten film je jedno velké klišé, ale můžu se za to na něj zlobit? Vždyť to je symbol osmdesátých let :-) / / 2018 Edit: JOHN "one-man-fuckin-army" RAMBO! On je bůh kterého jsme uctívali... když nám bylo dvanáct, naši otcovští vzorové selhávali, a všichni jsme věděli že M60 se nosí výhradně jednoruč. V roce Komanda se vrátil Rambo, aby ukázal že není jen citlivý vyměkloň pro inteligenty jak ho ukazovala jednička, ale drsný kydlič co když se nasere, tak se s ničím nesere. Level nadsázky nula, a to je přesně to proč nad Slyem hraje Arnie výraznou přesilovku, ale jako akční pecka bez nudných momentů to šlape výborně i po třiceti dekádách, a skutečně otravné cheezy pitomosti expertů Lundgrena, Seagala a Chucka Norrise se to taky obloukem vyhýbá. Aby taky ne, když scénář čerstvě po Terminátorovi psal i samotný Cameron. ()

Reklama

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Totálně přímočarý film s naprosto jasným sdělením: "Vytáhněte M.I.A. z Vietnamu i kdyby přitom měli chcípnout všichni Vietnamci a Rusové." Rambo ukazuje, že vojensky Američané měli navrch a válku prohráli jen proto, že ti nahoře se chtěli zalíbit svým voličům a světové veřejnosti, tedy mediálně. Rambo přichází, aby napravil historický omyl. Opět jsou mu házeny klacky pod nohy, opět je opuštěn, opět mu zakazují střílet. Ale tentokrát neposlechne. Rambo tiší vietnamskou frustraci jako masturbace chuť na sex. Je to svalnaté, má to drsné hlášky a osud nedovolí, aby to milovalo. Nebýt na správňácké straně, mohlo by to být nezničitelné hororové monstrum. Osvalené, ozbrojené a prakticky nezranitelné. Rambo. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

Ačkoli z dnešního pohledu "Rambo 2", se svou misí na záchranu sebevědomí USA po vietnamském debaklu, vyznívá značně úsměvně, nelze mu upřít dvě přednosti. První spočívá v nehorázně poctivé řemeslné práci na akčních sekvencích. Ačkoli zdejší anti-choreografie a naplnění konceptu guerillového scpec-ops boje vyznívají spíše úsměvně, všechny výhrady smazává precizní topografie akce, dynamický střih a hlavně vynikající kamera, která neustále zdůrazňuje reálný fyzický rozměr každého záběru (zdejší kompozice zevnitř kabiny helikoptéry na hrdinu s krajinou v pohybu v druhém plánu za sklem zajisté opisoval i tým Toma Cruise pro "M:I Fallout"). Druhou zásluhu představuje nezpochybnitelný statut "Ramba II" coby popkulturního fenoménu, který vychází ze vzácného neopakovatelného sladění étosu díla s dobovými náladami jeho publika. Byť kritika na obou stranách Železné opony film cupovala, stal se z něj na Západě kasovní rekordman (a to v USA, i v Evropě) a finančně sice menší, ale kulturně ještě zásadnější úspěch slavil ve východním bloku skrze nelegální distribuci. Hulákající hromotluk s cárem látky kolem hlavy, ozbrojený lukem s výbušnými šípy či kuláskem a likvidující karikaturně vykreslené komouše se stal zosobněním ideálu Ameriky na samém vrcholu Studené války. "Rambo II" ale nebyl Supermanem nebo jiným konkrétním hrdinou se specifickými vlastnostmi a ctnostmi, nýbrž v sobě stejně jako Berlínská zeď koncentroval náladu drolícího se sovětského systému a společnosti otrávené patovou situací i statem quo. Zatímco v Americe drnkal na ego konzervativcům a lízal jim rány z prohrané války, v západní i východní Evropě představoval rozjařile fantazijní ventil pro frustrovanou společnost. "Rambo II" se stal ikonou i synonymem své doby a ještě do nového tisíciletí zůstává součástí společenské paměti. Jenže vše řečené zůstává vázané právě a pouze na tento konkrétní film. Právě proto a navzdory všem Stallonovým nechápavým snahám nedokáže žádné pokračování nejen že navázat na toto dědictví se všemi jeho významy, ale ani nemůže zopakovat jeho kasovní úspěch. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od uvědomělejší jedničky je tohle už spíš výplachová akční jízda. Stallone zpátky ve Vietnamu kde masakruje Rusáky! Můj druhý nejoblíbenější díl. No a možná i ta myšlenka by se tu našla minimálně něco ve směru toho jak si USA neváží svých válečných veteránů co za ně bojovali... Každopádně klasika.95% ()

Galerie (145)

Zajímavosti (75)

  • Sylvester Stallone (Rambo) se musel kvůli roli naučit střílet z luku. Střed terče pak trefoval ze 40 metrů. (Kuny27)
  • Sylvester Stallone (Rambo) si nechal od známého kulturisty Franca Columba sestavit speciální šestitýdenní tréninkový plán. Na konci tréninku měl herec o 6 palců větší obvod hrudníku a o 2 palce větší biceps a dosáhl hmotnosti 88–89 kilogramů. Columbu je v závěrečných titulcích uveden jako "body building couch". (McLushi)

Reklama

Reklama