Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Richard Tyler (M. Culkin) je malý hoch, co pro strach nemá zrovna uděláno a existuje-li byť jen nepatrná šance, že se může něco stát, snaží se jakémukoliv nebezpečí všemožně předejít. Jednoho dne jej otec požádá, aby se vydal do obchodu, ale během cesty se strhne průtrž a schová se v knihovně. Chce odsud zavolat domů, ale neznámo jak se ocitá v kouzelném světa literatury. Setkává se s Vládcem knih, který mu poví, že aby se dostal zpátky, bude muset přestát několik zkoušek. V tom mu však budou pomáhat jeho noví přátele – přesněji řečeno mluvící knihy – Dobrodružství, Fantazie a Horor. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (73)

Bauer 

všechny recenze uživatele

Dneska byl den, kdy jsem se extrémně nudil a tak jsem si vzal televizní program, jenže jak už bývá zvykem, tak v televizi vysílají samé kraviny, jenž jsme měli možnost na televizních obrazovkách vidět nejméně 10 krát. Tudíž, tudy cesta nevedla. A tak jsem zamířil k filmům, které mám nahrané z televize. No a objevil jsem tam z listopadu tento film. Rodinou komedii Vládce knih. Myslel jsem, že tím zaženu nudu. Částečně jsem jí zahnal, ale ne tak, jak by si představoval. Být mi o 10 let méně, tak bych ji 100% zahnal. Neříkám, že to bylo tak špatné. Ta část, která je normálně hraná mně velice bavila. Pak bohužel přišla ta část animovaná a já se začal trošku opět nudit. Nemluvím ani radši o hrozné animaci, avšak co bych taky chtěl od animace z roku 1994?! Takže bych měl být rád alespoň za toto. Macaulay Culkin byl v dětství nadaný herec. Ve vládci knih se dá hovořit o jeho výkonu snad jen pouhých 15 minut, což je právě ta hraná část. Ta animovaná se nemůže ani počítat. Příště, až se budu nudit, tak po tomhle určitě nešahnu. ()

Echelon1 

všechny recenze uživatele

Ďalší film, ktorý som videl v detstve kedysi hoooodne dávno a na ktorý som úplne zabudol. Pamätám si len pár zábleskov, a že som to pozeral za skorého rána, keď slnečné lúče len pretínali koruny stromov. Ak ma pamäť neklame, ešte som vtedy nechodil ani na ZŠ. Síce si pamätám z toho len na pár zábleskov, ale moje pocity/predstava dnes/ po rokoch sú zhruba ako moje hodnotenie. ()

Reklama

Prochy38 

všechny recenze uživatele

Lehký nadprůměr v rámci dětského, rodinného filmu. Do toho vlastně je 80% filmu animováno ve stylu W. Disneyho. Nebylo to zlé, ale taky žádná vělká pecka. Sotva to někdo může těžce odsoudit, zároveň je těžké to vynášet do nebes. Pohodové, lehce motivační pro čtenáře, M. Culkin v klídku. Toť asi vše. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Hvězda Macaulay Culkina pomalu pohasínala a není divu, že se v rámci jeho záchrany dětské filmové kariéry přistoupilo i na horší varianty jeho účinkování v dalším filmu. Tím je právě postava chlapce ocitajícího se v tajemném světě knižní fantazie jako kreslená postava. Ano, film je kombinací hraného a animovaného filmu. Skloubení těchto dvou složek se mu ale nedaří a děj není schopen diváka vtáhnout. Na rok 1994 bych však vyzdvihl technickou stránku filmu, která tu dějovou jednoznačně předčí. Film se jevil jako velmi ambiciozní už podle jmen, které na něm dělaly, např. hudební skladatel James Horner i snaživý režijní řemeslník Joe Johnston. Film však velký rozruch nenadělal, jeho návštěvnost byla slabá a po nějakém čase, nevhodném a hlavně nedostatečném výběru rolí, definitivně pohasla i Culkinova kariéra. Z piety dávám 60% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Ako znie dávna, pirátskym prachom zapadaná pravda, fantasy je drahé nakrúcať a preto ich máme tak málo. Tvorcovia tohto filmu na to išli rafinovane: „civilné“ scény nakrútili so „živými“ hercami (Christopher Lloyd, Macaulay Culkin), kým tie fantasy... v kreslenej, s prepáčením LACNEJ podobe. Výsledok je, samozrejme, riadne rozpačitý. Rok 1994 znamenal úpadok v Culkinovej kariére. Po trhákoch Sám doma 1 a 2 sa upísal prepadákom, v lepšom prípade priemerným záležitostiam á la Sám doma a bohatý alebo Kšefty s otcom (alebo Vládca kníh, ehm) a to bol začiatok konca najpopulárnejšej hollywoodskej detskej tváre 90-tych rokov. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (10)

  • Ústrednú melódiu filmu "Dream away" naspievala Lisa Stansfield. (Greenpeacak)
  • V roce 1994 vyšla v souvislosti s filmem hra „The Pagemaster“ pro konzole Sega Games. (Dlee)

Reklama

Reklama