Ayla z kmene medvědů

• USA The Clan of the Cave Bear (více)

Skupina kočujících neandrtálců, která si říká Klan jeskynního medvěda, na jedné ze svých výprav potká zvláštní stvoření - krásnou cromagnonskou dívku, která nejen, že už nepřipomíná opici, ale navíc je mnohem chytřejší než oni všichni dohromady. Pravěká žena se stane členkou smečky, odmítá se ale smířit s tradičním ženským údělem té doby - rolí pasivní hračky v mužských rukou. Dojde k revoluci nebo zvítězí hrubá síla lovců mamutů? (oficiální text distributora)

Mr.Roman

Film so zaujímavým a originálnym príbehom, no akoby tradičným hollywoodskym poňatím (ľahko predvídateľný dej, mierna naivita hlavne na záver). Škoda nevyužitého potenciálu, ktorý ponúkal príbeh jedného z prvých ľudí dnešného typu, prijatého (aj keď nie tak úplne) a vyrastajúceho v titulnom kmene neandrtálcov, dievčatka, ktoré predčilo rozum všetkých súkmeňovcov a to muselo celý život svoje schopnosti skrývať. Pri behu filmu som sa však len málokedy nudil a to sa väčšina scén skladá z negramotných rozhovorov a rôznych primitívnych posunkov.. ()

xxlch

Zajímavý filmík,který dává každému koukateli velký prostor k úvahám.Líbit či nelíbit,dokoukat či nedokoukat.Kontrast vymydlené D.Hannah a postav neandrtálců je šokující a vcelku nehezký.Já dokoukala ale neuchvátilo mně vcelku nic. ()

sharka.68

Jak natočit a popsat svou představu na základě poznatků o putování tlup a jejich zvycích a rozvoji inteligence? Nehodnotila bych to jako odpad... ()

jopal

Taketo filmy mam velmi rad, ale tento z nich bol jednoznacne najslabsi. Ludia mi pripadali strasne civilizovane a "vyholena" Hannah pod pazuchami to uplne zabila. Este bolo par veci, co sa nikdy nemohli stat, ale skoda to rozpytvavat. ()

charles3

Americká variace na Annaudův Boj o oheň s "ošklivou" Hannahovou, medvědí hvězdou Bartem a tehdy ještě nerežírujícím de Bontem za kamerou. Solidní příběh, masky, zvířata, herecké výkony a hlavně kamera, ale přece jenom tomu cosi chybělo. 70 %, ale tady zaokrouhlím dolů. ()

VMa

Musím souhlasit s Houdinim, že masky se tvůrcům opravdu povedly. Dokonce i chodí všichni v jen kůži - a ne jako v jiných "prehistorických" filmech, kde chodí v tkaných látkách - což by byla blbost. Dialogy jsou sice trochu divné (ne co do obsahu, ale co do formy), ale protože jich je velmi málo, tak celkem ujdou. Ale jestli tedy s něčím ujeli, tak je to barva vlasů Ayly - v té době totiž ještě blond barva vlasů opravdu nebyla. ()

Hanecek

V zajímavostech (Hans) je napsáno, že: "Film byl natočen na motivy stejnojmenného bestselleru Jeana M. Auela z roku 1984". To je mnoho chyb najednou, protože: 1. a 2. díl se jmenují:"The Clan of the Cave Bear" - v češtině přejmenováno na "Klan velkého medvěda" a napsala (!) to Jean M. Auel v roce 1980! ()

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman