Od tragických událostí ve Woodsboro uplynuly dva roky. Sidney Prescottová a Randy Meeks, nyní studenti Windsor College, se pokoušejí dát si své životy do pořádku. Cotton Weary je na svobodě a snaží se ze svého nešťastného uvěznění profitovat. Gale Weathersová napsala bestseller Woodsborské vraždy, který se stal předlohou pro film Bodnutí s Tori Spellingovou v hlavní roli Sidney. S blížící se premiérou filmu začíná koloběh smrti nanovo. Dewey Riley okamžitě přilétá z městečka Woodsboro, aby se pokusil ochránit Sidney, svou "náhradní sestru". V tomto pokračování slavného hororu z roku 1997 se však zužuje okruh podezřelých pouze s narůstajícím počtem mrtvol! (HBO Europe)

RodUsher

Dvojku jsem viděl poprvé v kině. Nastavovaná kaše po úspěchu jedničky? Ale kdeže. Na to, že film šel do kin přesně rok po jedničce, v něm všechno drží pohromadě, a jak říká Randy, je víc mrtvých, víc krve a víc akce. I přesto je to ale zábava po celou dvouhodinovou stopáž. Nejlepší scéna: Dewey a Gale ve filmové škole (vyvrcholení ve mně probudilo až slzy). Naopak ale taky obsahuje některé scény, které jsou zbytečné a když se na film dívám teď, přeskakuju je (scéna v divadle při zkoušce hry a hlavně ta příšerná scéna z kantýny, kdy Derek zpívá píseň z Top Gunu). ()

gggggg

Po obrovskom úspechu Vreskotu prišlo logicky pokračovanie. Samozrejme, vieme čo bolo v jednotke, akým smerom rozmýšľajú tvorcovia a tak odhaliť vraha bola priorita, ktorú doma skúšal asi každý. Aj tentokrát dokázal Craven šokovať a pripravil nám zaujímavé divadlo ďalšej vlny psychopatov. Dokázal natočiť viac ako obstojné pokračovanie nielen na papieri, ale aj po dejovej stránke. Z Vreskotu sa stáva kultový horor 90-tych rokov. ()

jirikzaboj

Velká škoda, že se tohle pokračování satiristické kultovní hororovky nepovedlo a stává se takovou slátaninou, na kterou v prvním díle tak zábavně film poukazoval. Možná by to bylo i úctyhodné pokračování, kdyby se film nenafoukl o tak nesmyslnou stopáž, která je naprosto nekonzistentní. Potěší Courteney Cox a David Arquette. Zbytek je tady naprosto marný a to i s hlavní hvězdou Neve. ()

Kelinej

Baví mě celá série, protože tento popkulturní hit si prakticky po celou stopáž všech Vřískotů z popkultury a médií utahuje, na to byl Wes Craven machr. Taky se mi líbí, jak i zde připomíná Noční můru, přinejmenším scénou ze sprchy. Rozuzlení je ale ubohé. Žádný div, když na původní scénář se po jeho provalení museli tvůrci vybodnout a nezbylo než vymyslet konec jiný. Důvěru už nemám k samotné struktuře, kdy lze na jakýkoli příběh naroubovat jakékoli zakončení. Víc fandím snímkům, kde si scénárista chystá půdu pro pointu od samého začátku. ()

Keks

Zatimco Vřískot 1 je vlastně dost dobrej film, dvojka pro mě spadá tak jako do "Guilty pleasure" kategorie...je to někde kdesi na pomezí sebeparodie a vykrádání sebesama, že tomu prostě víc než 3,5 dát nemůžu, protože všechno co tu bylo jsme víceméně v původním filmu viděli lépe...SPOILER - co musím říct teda je, že jsem podezříval pouze Mickeyho, Billyho máma mě vůbec nenapadla, což je taky samo o sobě pozitivum! - KONEC SPOILERU 3,5/5 a rozhodně to není moje poslední setkání s tímto kultem protože ono to jako film na letní večer zkratka funguje :D ()

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner