Reklama

Reklama

Soumrak nad Jižní Afrikou

  • Velká Británie Wah-Wah
všechny plakáty
Trailer

Obsahy(1)

Dramatický příběh odehrávající se na konci 60. let ve Svahilsku v jihovýchodní Africe, kde končí koloniální nadvláda britské říše, sledujeme očima dospívajícího Ralpha Comptona. Bylo mu jedenáct, když se jeho rodiče rozvedli kvůli matčině nevěře s otcovým nejlepším přítelem. Ralpha poté poslali do školy a jeho otec ztratil pozici ministra školství. Když se čtrnáctiletý mladík vrací domů, zjišťuje, že otec se oženil s bývalou americkou letuškou Ruby a že pije. A přestože s macechou zpočátku vede válku, musí se s ní spojit, když se otcův alkoholismus vymkne veškeré kontrole. Britská komunita horečně připravuje amatérské představení Camelot, aby udělala dojem na britskou princeznu Margaretu, která se sem chystá na návštěvu. Ralph v něm dostane roli, zamiluje se a nachází cestu, jak uniknout z rodinného pekla. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

emma53 

všechny recenze uživatele

Takové skoro sentimentálně laděné drama, na které se přes moje počáteční zdrženlivé dojmy dívalo nakonec moc hezky. Atmosféra Afriky 60 let byla dokonale vystižená a určitě k tomu velkým dílem přispěl i můj oblíbený, šaramantní Gabriel Byrne, který Ralphova otce, zmítaného nejen alkoholem zahrál skvěle. Takový opravdu milý filmek, ve kterém se mladý Ralph seznamuje se světem dospělých a snaží se svým způsobem orientovat v jejich tolik komplikovaném světě. A přidám se k těm, kterým se líbila hudba Patricka Doyla, která byla fakt krásná. 75% ()

Kryšpín 

všechny recenze uživatele

Další film o milostném trojúhelníku... nebo spíše mnohoúhelníku zasazený do Afriky. I když těchto příběhů je zfilmováno požehnaně, tak mi to vůbec nevadilo. Protože tento příběh je točen z jiného úhlu pohledu. Pohledu mladého chlapce, který stojí uprostřed a snaží se s tím vyrovnat po svém. Jenže Afrika nabízí málo způsobů, jak se tím vyrovnat. A o to je to "exotičtější". ()

Reklama

Misabarry 

všechny recenze uživatele

Barevné retro o ang. komunitě v Africe, které není tak easy jak se může zdát. Rodinné nefunkčnosti, osamělost syna, otec řešící trable alkoholem, všichni něvěrní se všemi, upjatost a dekorum spol. řádu. Do toho odlehčenost, láska a sexualita, tiky manifestující uzamčená traumata. Docela moc toho režisér/autor scénáře nacpal do hodiny a půl. ()

Radyo 

všechny recenze uživatele

Nadčasový civilně zpracovaný příběh dramatického vývoje vztahů jedné rodiny. Richard E. Grant zpracoval své autobiografické zážitky do filmu, který zobrazuje tehdejší svazijskou bělošskou komunitu, do určité míry stále svázanou anglickými konvencemi, ale současně též "utajeně" svobodomyslnou, alespoň co se monogamie týče. Do mírného kontrastu vůči komunitě je pak postavena letuška Ruby, Američanka, zvyklá žít podle jiných pravidel. Herci jsou výborní, příběh určitě není extra originální, ale jeho zasazení do afrických scenérií mu přidává mírný punc exotiky. Za mě poctivých 85%. ()

Martin741 

všechny recenze uživatele

Jediny film rezisera Richarda E. Granta , a pozeram, ze po roku 2005 uz nic nenatocil. Ono i film brutalne zhroel, jak udava kolega T2. Britska komunita v Juznej Afrike , vyzera to byt miestami pekna romantika, dokonca reziser a herci riesia i vaznejsie problemy - otcov alkoholizmus. Jediny, kto mi bol znamejsi bol Gabriel Byrne /End of Days 1999/ a vsimol som si aj postarsiu Emily Watsonovu. Siel so do toho s velkymi ocakavaniami, co mi ponukne zivot britskej rodiny v Juznej Afrike - a dostal som podpriemernu dramu, ktora financne uplne zhorela. Takze budem nemilosrdny k filmu adam slabych 20 % ()

Galerie (8)

Zajímavosti (5)

  • Podle deníků Richard E. Granta byla jako první obsazena Julie Walters. (Cheeker)
  • Tento film zahájil Edinburgh Film Festival v srpnu 2005 a dále měl speciální promítání na Toronto Film Festival v září 2005. (Cheeker)

Reklama

Reklama