Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

Cashville

Unikátne spracovanie, herecká elita a to všetko majú pod palcom Rodriguez, Tarantino a comicsový veterán Frank Miller. Bez debaty... plusom a zároveň aj mínusom tohto filmu je, že Marv strčil do vrecka všetkých frajerov Sin City a jeho príbeh ma zaujal viac ako všetky ostatné. Tým však nechcem povedať, že pri ostatných príbehoch som sa nudil, ale jednoznačne Marv je pre mňa kráľom Sin City. ()

srncek

Horké ako čierna káva,surové ako tatarák,chladné ako Ruská zima a vizuálne vyšperkované orgazmické gejzíry čírich pôžitkov z filmu ako takého. Gulervúce dielo.97% ()

kirmakX6on

Sin City je jeden z mála "pravých filmů", tedy nepatří do množiny filmů posluhujících masám k tu více, tu méně pokleslé zábavě, jde o umělecké dílo. Hlavním motivem je kontrast. Děj a obsah filmu je jen materiál, pomocí něhož tvůrci tento kontrast ztvárnili...asi stejně jako jsou barvy taky jen materiál, kterým malíř ztvárňuje to, co chce. Kontrastuje zde uplně všechno - pár příkladů: moderní zbraně se starými automobily, absolutní zkaženost s hrdinností, barvy s černobílostí, symboličnost s naturaličností... Stále třeba nevím, co si mám myslet o tom posledním příběhu -- ozbrojené prostitutky ovládají část města jak nějaký gang mafiánů. Prostěěě...tak kdyby měly takovou moc a sílu, takové peníze, aby mohly vládnout a uzavírat "příměří" s policisty...fakt by byly prostitutkami? :-D Uplně to vidím, jak prostě je prostitutka, má na kontě pár milionů, ale než aby se svým řemeslem švihla a zbytek života si užívala, tak raděj nakoupí nejmodernější zbraně a vybuduje si svou malou prostitutčí armádu, která ji bude chránit proti hrubiánům i policistům. V podstatě je to ale jen další kupa kontrastů -- kontrast mezi absurdním vtipem a vážnou věcí, mezi submisivitou a dominancí, mezi fantaskním sci-fi a realitou. Geniální. Na druhé straně...pět hvězdiček může dosta jen film, kterému nemůžu vytknout nic..a tomuto jednu věc vyktnout můžu - chybělo mi tam nějaké poselství, nějaká pointa. A tak nakonec dávám "jen" 89%. ()

anyonecek

Slušná řežba s velice zajímavým zpracováním. Příběhy se sice tolik nedotýkají člověka, ale dá se to zkousnout. Přecházení z barevné na černobílou je originální. Stříkání "bílé krve" se již osvědčilo v Kill Billovi tak proč né tu. Náramná podívaná, vůbec jsem se nenudil a u mě plný počet. ()

J*A*M*B*O

Sin city mi priniesol obrovský filmový zážitok z dielne Rodrigueza a Tarantina. Najprv mladý režisér sa stáva svetovým esom a týmto filmom to len potvrďuje. Zbožňujem krimi filmy a Sin City je ďalší skvelý z nich. Príbeh ma dostal na plnej čiare a už sa neviem dočkať kedy príde pokračovanie. Samozrejme však musím dodať, že som spočiatku od Rorigueza veľa nečakal ale keď dal hlavu dokopy s Tarantinom, podarilo sa neuveriteľné. Dávam 10/10 bodov. ()

radys.v

Když jsem si Sin City stahoval, nedělal jsem si naděje, že by to byl nějaký hoch nobl film. Nakonec jsem byl ale velmi překvapen - celkový ,,černobílý,, efekt s kousky animace + vyprávění příběhu v podobě komentáře děje bylo jednoduše boží! ()

mikhail

Vééééľmi nedocený akčný film prvej dekády nového tisícročia! Komiksové spracovanie mu dodáva zvláštne čaro. Presne takto si predstavujem výbornú adaptáciu komiksu. ()

iz67

Takový dvakrát přeexponovaný film noir. A ti patetičtí (vlastně ledově drsní) vyprávěči jsou dost k smíchu. ()

AnVu

Velmi originální formou natočený film, který dokázal uchovat dost comicsových prvků své předlohy. Ukazuje, že i spravedlnost může mít, a často i mívá, svou "hříšnou" stránku. Mix absurdity a surovosti tomu navíc dodává svou osobitou surrealistickou atmosféru. ()

DoNotCross

Černobílá, kýčovitá slátanina. Filmy "noir" jsou moje srdcová záležitost, Franka Millera považuji za génia, ale tohle Rodriguezovi jednoduše nebaštím. Možná mi nesedla celková stylizace města prohnilých a prohnilejších, která sice v komiksu funguje na výbornou, ale na plátně působí směšně. Občas se postava utopí ve vnitřním monologu a tak se stále mračí, čumí do blba a ultra drsným hlasem odříkává ultra drsné moudro. Pecka. Výsledek je tak statický, jako by šlo opravdu o komiks. O zdařilé adaptaci však nemůže být ani řeči. ()

hepi_

Neskutočne vizuálne pútavá onania na zelenom plátne - asi tak by som charakterizoval mesto hriechu. Charaktery nie sú prepracované do takej hĺbky akú by si zaslúžili i keď na tom vôbec nezáleží. Dejové línie jednotlivých povedok sú priamočiare a divák dostane to čo očakáva. Spoluúčasť Quentina je na filme silno cítiť_Vizuálnosť, ikonickosť, akcia 75% ()

PAVLIS

Moc mi to sice nedalo, klasická jednohubka, ale bavilo mě pohybovat se nějaký čas ve světě Sin City. Drsné a krásné ženy, drsní zlí a polozlí chlapáci, kterým stačí šlápnout na palec u nohy a hned se jdou rvát, atmosférický vizuál... Ale chápu tady ta rozporuplná hodnocení. Není to svět pro každého a pro každou náladu. ()

marek29

Jasně originální zpracování a tématika noir komiksu. Ale co dál? Podle mě nic dál. Až na pár scén normální vyvražďovačka bez hlubšího smyslu nebo příběhu. A vyvrcholení? Příběhy pár postav se prolnou v baru? WOW tak to teda čumím.. Za dvoje slušný kozy (jedny té lesby a druhý jak říká ten týpek "pevný prsa jeho Goldie") jsou to 2 hvězdy a to jen proto, že bych se cítil divně s odpadem ve společnosti samé čtyřhvězdnaté oblohy na místním CSFD vysvědčení.. ()

brzozin

Podle mě neskutečně zajímavý filmařský počin, který staví především na dokonalém vizuálu, což je u zfilmovaného komiksu naprosto logické. A myslím, že tady se to dokonale povedlo. Herecké výkony, režie a střih odpovídají charakteru filmu, prostě komixové přehrávání, skečovitost, zkratkovité dialogy. Další, co se bezesporu povedlo, je casting. Bruce Willis v kombinaci s Jessicou Albou je doslova vražedný. Dokonalejší karikatury zlého svalnatého drsňáka a andělsky krásné dívky si snad nedovedu představit. ()

SmoldaMara

Hodnotím takto, asi proto, že jsem nečetl komiksovou předlohu - jednoduše oddechová záležitost, která svoji roli splňuje do posledních detailů. PS: V pokračování z loňského roku nevidím nějaké rasantní zhoršení ()

Jehan

Příjemné překvapení, ve kterém se sešli nejpřeceňovanější matlalové současného filmu s géniem komiksu a úžasnou hereckou sestavou. Vynikající a stylový výsledek! ()

bohhous22

Film postrádá nesmrtelnost,feeling,který se neztratí s ubíhajícím časem z mojí paměti.Rodriguez je tragickej,stejně jako povrchní scénář.Vadí mi,jak se trivialita,prostoduchost a nulová živočišnost všech vražd počínaje a umělých přehnaně karikaturních postav konče,skrývá za vážně neuvěřitelně našlapané vizuelní zpracování a sází na něj veškeré trumfy.Promrhanej potenciál.Ne,že bych kálel z Tarantina,ale pod jeho taktovkou by film určitě jel jiným směrem a tempem jak po stránce psychologie,tak po stránce vtipu a nadsázky!Měl dostat větší prostor a věřím,že by tento vizuelní klenot byl klenotem nenahraditelným!!!Věřím,že Tarantino rozdýchá jakoukoliv karikaturu. ()

PeterJon

Rušia ma tie titulky, ktoré idú dokola snáď 4x...Trocha úlet, ale komixový štýl sa podarilo zachytiť bravúrne Príbeh s Marvom v zobrazení Mickey Rourka je mega, ostatné nestoja za nič... ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let