Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

K.B.L.

Jedním slovem - nádhera! Mám na mysli hlavně zrakový vjem, protože neznám film, který by byl zajímavější stylem natočení. Celkově jednotlivé příběhy taková bomba nejsou, ale to mi nebrání si tento film zařadit mezi topku a dát mu s čistým svědomím *****! ()

Aleee89

Tenhle film mě překvapil. Pěkně vystihli korupci a všechny hnusy dnešního světa, je to takové ponuré, ale skvělé. Byla jsem na tom v kině a pamatuji si, jaký to byl pro mě zážitek. I formální stránka mě docela nadchla. ()

sofiapetra

Jako oživlý komiks to bylo příkladně dokonalé. Ale za srdce mě to nijak zvlášť nechytlo, takže zůstanu u tří hvězd; i když jako zajímavý počin by si to asi zasloužilo víc. ()

Malkel

Jestli nemůžeme filmu Sin City Robert Rodrigueze, adaptující kultovní komiks od Franka Millera, něco upřít, je to naprosto perfektní vizuál a práce s barvami. Ano, je to perfektní. No, tak už tu největší a nejvíce očividnou přednost máme za sebou, pojďme dále. Jednotlivé povídky jsou sakra dobře napsané, (kvalita předlohy jde určitě znát), postavy v pořádku zahrané (nikdo příliš nevybočuje, ale nikdo ani nekazí) a atmosféra města...je prostě dechberoucí.  Jestli máte náladu na akční biják plného drsných monologů, násilí a velkého noirového nádechu, Sin City bude to pravý ořechový. Ačkoliv přiznávám, teda taková nálada zní až příliš konkrétně...  **** ()

Fanucci

Začátek byl skvělý a člověk se u tohoto snímku i dobře zasmál, ale postupem času se z filmu stala stereotypní zabijačka, která - kromě skvělé komiksové atmosféry a kamery - moc nenabízela. Filmu by také rozhodně prospěla kratší stopáž. Kdybych měl podle hvězdiček zhodnotit 3 příběhy, které ve filmu jsou, tak první (vražda Goldie) by byl na 5 hvězdiček, druhý (kurvy ve Starém městě) - 2 hvězdičky a třetí (Hartigan a Junior) - 3 hvězdičky. Celkově tedy Sin City dávám 3 hvězdičky. P.S Alba vypadá úžasně:-) ()

Tygrys

Takhle by měl být podle mě vizuálně převeden na plátno komiks. Poměrně dlouho jsem se tomuhle snímku bezdůvodně vyhýbal. Možná bylo tím důvodem velké zklamání ze Spidermana 2. Ovšem Sin City nemůžu a ani nechci vytknout nic. Je tady perfektní atmosféra, hudba, hlášky, postavy (drsňáci, ženské, klaďasi, záporáci) Mohu jen doporučit. ()

Mickalle

Tak s odstupem času po druhém shédnutí musím film značně přehodnotit, brutalitu a krev neobdivuji a tenhle film jí přímo praská. Kdyby film pod zástěrkou nebyl jen o tom kdo koho víc zmasakruje, bylo by to výborný, takhle slabý tři. Tj jak brilatně natočit jak násilím mladík obere důchodkyni. ()

dee-key

Rozhodně zajímavé vizuální zpracování. A co se děje týče, já jsem fanda do komixů... Navíc Frank Miller je klasika, takže jsem si to nemohl nechat ujít. Ve filmu je průřez několika díly Sin City, samozný Drsný sbohem (to je ta pasáž s Marvem) by vydal na samotný film. A pěkně krvavý. Neříkám že tam o tom ošlivym obrovi nebylo všechno, ale kdyby se udělal samotný film, byla by to špica. Těším se na dvojku a trojku. ()

fmash

Hlavní slabinou tohoto jinak nadprůměrného filmu je, že kdo nezná originální komiks, s největší pravděpodobností nebude spokojen. Po prvním zhlédnutí jsem nevěděl, co si mám myslet. Skvělá témata (v rámci žánru), skvělá výtvarná stránka a přitom jsem si nemohl pomoci, cítil jsem značné zklamání. Po přečtení Millerovy série jsem si film pustil znovu. A pak ještě jednou. Rourke, Owen, Del Toro a další najednou jakoby ožívali úplně jiným způsobem. Vím, je to velká slabina, protože film by měl obstát i bez divákovy znalosti předlohy - já už ale předlohu znám. 80 %.                          Edit: ten film zraje s každým dalším zhlédnutím. Jestli se tu časem objeví pětka, tak se nedá nic dělat. ()

Lauri

Sin City je vynikající film. Velice oceňuji vytvořenou atmosféru filmu, kterou umí opravdu jen Rodriguez/Tarantino. Naprosto geniální jsou 3 příběhy, které se proplétají v jednom "zaplivaném baru". Veškeré postavy se k sobě až nadpozemsky hodí, po vizuální stránce je film skvěle udělaný. Nejvíc se mi ve filmu líbil Bruce Willis a Mickey Rourke. Také mě překvapil scénář v přítomném čase, což mi bylo sympatické. Hudba skvělá a ten konec!.. Bože, to si vždycky vracím, protože ta poslední věta mě vždycky dostane. Miluju tenhle film! ()

kapsomut

Takovýhle filmy se nezapomínají. Jedna velká krása se skvělými herci, výbornýma hláškama, neuvěřitelnou kamerou a výbornýma rejžama! Kloubouk dolů! Víc takových filmečků! Za mě jasných 5* a 95%! ()

GILLWANDER

Tak veľmi som si prial aby sa mi tento film páčil. Pred projekciou som počítal z jasnými piatimi hviezdami. Ale výsledok. Totálna hatlanina bez hlavy a päty. Človek by čakal niečo viac, niečo, čo vyvolá uňho nevídaný pocit, niečo, čo prelomí jeho očakávania. Veľa divákov sa aj dočkalo, ale ja nie. Nedostal som to v čom som od samého začiatku pevne dúfal. Skvelý film, ktorý prekoná moje doterajšie očakávania. Dostal som iba vizuálnu pecku bez vloženého filmového srdca... ()

William_

9/10. Neuvěřitelně působivý snímek, který se mi už od mého dětství zapsal do paměti. Násilný, ošklivý, sprostý a hlavně originální podívaná, která nikdy nezklame. ()

d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2005 - Cena poroty CST (Commission Supérieure Technique de l’Image et du Son) (vizuálne efekty Robert Rodriguez) ()

Kosmik

"Pulp Fiction" v komiksovém kabátě. Brilantní výtvarná i zvuková podívaná, kde výtvarná a herecká složka spolu zcela splynula. Často kritizované slabší herecké výkony nebo naopak přehrávání a volnější provázanost příběhů mezi sebou považuji za záměr tvůrců, nikoliv za nedostatek. Zatím podle mne asi nejlépe napodobený styl komiksu ve filmu. ()

BoredSeal

V extended verzi, kde jsou všechny epizody odvyprávěny pěkně souvisle je to citelně fungující film než původní kinoverze. Potěší i nápadité obsazení menších rolí, takovej Frodo Pytlík by měl děkovat Rodriguezovi, že z něho aspoň na chvíli smyl auru ultra gaye Froda Pytlíka. ()

Katarine

Teda...nemůžu uvěřit. Ani jsem nečekala, že si tenhle film tak užiju. Ona je to v podstatě kravina, jenže tak skvěle natočená s tak napínavým dějem (vždycky když už to vypadá, že se všechno podělalo, tak najednou vše dopadne dobře a naopak - když všechno vypadá dobře, vždycky se něco podělá), úžasnou a netradiční animací a perfektními herci, že jsem z obrazovky prostě nedokázala spustit oči. Nejlépe bych hodnotila postavy Bruce Willise, Clive Owena a Rosario Dawson (těmhle jsem fakt všechno věřila a navíc celému příběhu dodávali šmrnc a šťávu), naopak např. Alexis Bledel, nebo Josh Hartnett mi celkem vadili, ale to byly jen malinké vady na geniálním počinu Millera a Rodrigueze. ()

BitlDjus

Naprosto skvěle vymyšlená a nadupaná jízda! Willis tady září a to samé Rourke, do toho ta parádní atmosféra celého města, tma, déšť, strach ... Sin City mě už zaujalo jako comics ale tenhle film tomu nasadil korunu, Sin City považuji a řadím do filmů, které jsou na těch nejvyšších příčkách v historii filmografie ! ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let