Před pěti lety prováděl jaderný fyzik Bruce Banner společně se svou přítelkyní a kolegyní Betty Rossovou výzkum pro americkou armádu. Její otec, generál Ross, jim řekl, že jde o experiment, jehož výsledkem bude odolnost člověka vůči záření gama. Bruce si byl výsledky svého výzkumu tak jistý, že sérum aplikoval sám sobě. Látka však zapříčinila, že se změnil v obrovské zelené monstrum, zničil laboratoř a zranil několik lidí. Po návratu do lidské podoby uprchl a generál Ross po něm začal všemi možnými prostředky pátrat. V současnosti se Bruce ukrývá v Brazílii. V Hulka se změní vždy, když jeho srdeční tep překročí hranici 200 úderů, proto se snaží rozvíjet sebeovládání. Zatímco se Bruce snaží vyléčit svůj stav, na obzoru se objeví nepřítel s podobnými schopnostmi, který naopak nevynechá jedinou příležitost k tomu, aby se z člověka přeměnil v monstrum Abomination. (TV Nova)

Ripley

Nemohu se vyhnout srovnáním s o dost lepším Hulkem režiséra Anga Lee.Oproti staršímu bratříčku tento volně navazující Hulk je velice průměrné dílko ve kterém chybí emocionální stránka a prakticky i děj.Těšil jsem se na Liv Tyler a těžce zklamala.Je ve filmu nevýrazná a zbytečná,protože tu jde od začátku do konce jen a jen o náhánění Bruce Bannera/Hulka armádou a trapným generálem.Akce není špatná...Louis Letterier předvedl už v Kurýrovi,že mu akce jde,ale oslněn jsem nebyl.Zkrátka průměr.Obvzláště finálový monster souboj byl podobně jako u Iron mana nudný,klišovitý a vypadal jako z videohry.Nezbývá než zavzpomínat či shlédnout o mnoho lepšího,kritikou kdoví proč strhaného např.Spidermana 3 či Xmen 3.Šlo sice o nejslabší kousky serií,ale i přesto byli o mnoho lepší než Iron mani a Neuvěřitelní Hulkové.SPOILER!:Málem bych zapoměl na závěrečné cameo Roberta Downeye jr.I přesto že mě Iron man moc neoslnil,konečná scéna kde se objeví Stark mě potěšila. ()

1860

Asi je to dneska móda ukazovat i odvrácenou tvář hrdinského života, jenže rozdíl mezi Hulkem a Temným rytířem je v tom, že to prostě tomuhle filmu neuvěříte.. film není ničím vyjímečným, snad jen překvapí Norton v hlavní roli, nic zajímavého však nenabízí.. ()

dopita

Možná o fous lepší, než film Anga Lee. Ten se půl filmu motal v psychologii; teprv pak přišla akce a celkem slušná akce. Tentokrát se akce dočkáme o dost dříve. To je fajn, protože nic jinýho si od filmu s Hulkem nepředstavuju. Ale... tak nějak mě to všechno připadá neslaný, nemastný. Film má prostě slabej tah na bránu, tempo vyprávění není nijak závratný a tak mě závěrečný destruktivní orgie už víceméně nudily. Připadá mi, že si Louis Leterrier ukousl příliš velký sousto. Přitom samotný akční scény jsou v podstatě OK, (režisér neskládá akční scény z pikosekundových záběrů jako ti méně schopní...) ale film jako celek není tak soudržnej, jak by si zasloužil. Vzít něco takovýho do ruky třeba James Cameron, Paul Verhoeven nebo třeba Jonathan Mostow, to by byla bašta. ()

POciSEM

Souboj Hulk vs Abomination je hodne slusnej ale ta hodina a pul pred tim je nuda k uzoufani. Potesilo me opet cameo Lou Ferrigna. Ten chlapek je porad hrozny zvire ()

Rapikk

První dvě třetiny filmu mě neskutečně bavily. Rio, honičky, hledání léku a ztracená láska. Ano, bylo to skvělé a tato role byla pro Edwarda Nortona jako ušitá. Bohužel pak se to zvrtlo v typickou komiksovskou podívanou - superhrdina versus superpadouch a teď si dají do tlamy. Toužil jsem po jakýmsi originálnějším zakončení, ale i tak si z tohoto filmu odnáším dobré pocity. ()

Mičl

"Normální chlápek", kterého když naserete zezelená a zničí půlku budovy včetně vás. Americká komiksová, teď už klasa, to se musí líbit. Pro mě ne však v podání dvojce Leterrier + Norton, od kterých jsem čekal víc než 100 minut nevýrazné efektové zábavy a trapných dialogů. Existuje jediný "skutečný hulk" Lou Ferrigno, ať se jdou bodnout s těmi počítačovými Hulky, stejně toho původního nikdo nepřekoná. Tohle je jen plýtvání hereckého času a penězi. ()

conejo

Dlouhé, nudné a hlavně hloupé. Spousta naznačených nápadů (Hele, všichni to v těch filmech dělaj nějak takhle, uděláme to podobně), které jsou absolutně nevyužité (Honička a v cestě bude hřiště s klukama hrajícíma basket - a už jsou za nimi). Hulk má mnohem větší potenciál. Díky tomuhle zpracování ale zase vyniká verze od Anga Lee. Druhá hvězdička za Nortona, pípající měřič tlaku a Bannera rozmáznutého v asfaltu. ()

Paity

Nemám příliš námět s Hulkem rád, ale musím říct, že mi Neuvěřitelný Hulk s Edwardem Nortonem připadá jako to nejlepší, co bylo o tomhle zeleném mamuťákovi kdy natočeno. ()

Hanys_

Konečně jsem se dokopal k některému z Hulků (na Leeho verzi se zatím necítím) a až na fakt, že mi tady Norton moc neseděl, to vlastně bylo dost v pohodě. Je to taková monster variace na Uprchlíka, kdy akce začne hrát prim spíš až v závěru, ale stojí to za to. ()

Pat.Ko

Oveľa príjemnejšie ako film z roku 2003. Film „The Incredible Hulk“ je nezabudnuteľný. Je to iba koniec, ktorý som pocítil ako vláčený, napriek tomu má stále pozitívne momenty. Väčšinou sa mi páčilo vystúpenie Edwarda Nortona, hlavne na začiatku v Južnej Amerike. Tim Roth je tiež dobrý, aj keď niekoľko jeho scén ma mierne podráždilo - možno skôr to, ako ho film používa, ako to, čo robí Roth sám. Existuje niekoľko ďalších, ale títo dvaja vynikajú najviac. ()

Káronoš

V první řadě, je novodobý Hulk přehlídkou akčních triků a monstrózních obrazových efektů, které nemají sebemenší chybičku (filmové triky už jsou v takovém stádiu vývoje, že snad ani být špatné nemůžou a když vezmete v potaz hodně tučný rozpočet, jaký zelená stvůra dostala, je akční koncert a gigantická mela v centru města bez jakéhokoli omezení v rámci očekávaná a předpovídatelná). Leterrier tedy lekci z dobré akce nepotřebuje, avšak hlubší stránka filmu a nějaké citové jiskření tu náležitě chybělo. Norton a Tyler jsou nadmíru skušení herci a o jejich kvalitách snad není sporu, ale alchymie lásky jim zde vyšuměla hned v prvním společném záběru. Přišlo mi to celé takové "otupělé" a bez jiskry či špetky citu. Věci, které na mě měli emotivně zapůsobit, naprosto selhali a já se POUZE kochal drahými akčními sekvencemi, což je (nezlobte se na mě) dost málo od nesmírně očekávaného komiksového blockbusteru. Nicméně Ang Leeho katastrofa byla napravena a nová verze je zdaleka vyspělejší a povedenější. Nemůžu si pomoci, musím srovnat našeho "zelenáčem" z letošním hodně porovnávaným soupeřem -Iron Manem: Robert Downey Jr. se svým egem a Jonem Favreauem za zády připravil mnohem lepší "popcorňák", záživněji představil člena týmovky The Avengers a hlavně spnil všechna moje očekávání, v čemž Hulk výrazně pokulhával. The Incredible Hulk je "obrovský" filmový počin odpovídající všem nárokům zaujatého diváka na dobrý film, ale chybí mu filmová duše, což je dost podstatný prvek a snímek bez něj nemůže na poli dnešních blockbusterů s 9-ti cifernými rozpočty dostatečně fungovat. Hodnocení: 6.5/10. ()

_ksilt

Zklamani, ktere jsem vubec necekal a ktere nezachranil ani Edward Norton, jak taky, kdyz nebylo v podstate co hrat. Skoda, preskoda, jednicku stale povazuji za nejlepsi komiksovou adaptaci vubec. ()

Cassandra

Komiksové filmy patří mezi mé oblíbené a kupodivu i tenhle film s příliš lineárním dějem a závěrem, který je naprosto o ničem a dodává filmu příchuť seriálové epizody, mě bavil a vtáhl víc než Iron man se svým relativně propracovaným scénářem. Asi je to díky hercům a adrenalinové režii. Klidně bych brala druhý díl. ()

slouy

Skvělý film. Asi nejvíc se mi na tom filmy líbilo, jak si hulk s policejního auta udělal boxerky. Ale to je jen jedna zcéna z mnoha, která se mi líbila. :-) ()

Haymar

Nečekal jsem, že pokračování Mr. Zelenýho bude srovnatelné s předchůdcem (či dokonce lepší), nečekal jsem žádnou bombu a už vůbec jsem nečekal nějaké překvapení... Bana byl lepší než Norton, Ang Lee byl lepší než Leterrier, Connelyová byla lepší než Tylerová... zkrátka Hulk byl ve všech směrech lepší než Neuvěřitelný Hulk... Tak co nám vlastně zbývá? Skvělý záporák s tváří (jako vždy výborného) Tima Rotha a všehovšudy 3 dobré scény: A/ úvodní "naháněčka" a fight v továrně na limču... B/ bitka na univerzitní půdě... C/ úplný závěr se Starkem. Úmyslně neuvádím finální souboj Hulk vs. Abominator, protože ten byl paradoxně jedním z těch slabších pasáží filmu (prostě to nemělo koule - byla to nuda)... Nebýt zmíněného závěru, s cameem R. Downeyho Jr., šel bych s hodnocením ještě o 1* níže! Sorry, Hulku! ()

Angelino

Padnutá helikoptéra, ktorá práve tu kazí priemer a nevybuchne, dážď, ktorý príde náhodou, keď treba hasiť (a dovtedy bolo pekne), scéna na skale ako keby vystrihnutá z "King Konga" a "Hulk požiarnikom" tlesknutím rúk (čo už hraničí s nápadom s ukrytia sa pred atómovým výbuchom v chladničke pri poslednom Indiana Jones). Ale keďže je to komixovina, tak sem to asi patri... ()

LxLuthor

Bez nejakej hlbšej pointy.. Celkom slušný výkon Tima Rotha, no naopak Liv mi prišla neskutočne umelá.. A pán Boh zaplať za záverečnú scénu s Robertom.! ()

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

Jak dlouhé bude pokračování Captain Marvel?

30.08.2023

Liv Tyler se vrací do MCU

Liv Tyler se vrací do MCU

28.03.2023

Vzhledem k blížícímu se datu začátku produkce na čtvrtém Captainovi Americe s podtitulem New World Order začínají přicházet zprávy nejen o možném příběhu, ale i nových příchozích. V následujícím… (více)

Zemřel herec William Hurt

Zemřel herec William Hurt