Reklama

Reklama

Šimocuma monogatari

  • Japonsko 下妻物語 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Momoko je slaďoučká lolita vyžívající se v krajkových šatečkách a dekadenci rokoka. Koupit si vytoužený outfit ale něco stojí, a tak Momoko prodává oblečení značky Versach, které zbylo v domě z gangsterských dnů jejího otce. Pro oblečení si na vyšperkovaném mopedu přispěchá přidrzlá Ichiko a zvláštní, vynucené přátelství může začít. Momoko, zakládající si na své samostatnosti, je Ichiko zpočátku na obtíž, cesta k vysněné výšivce na motorkářském kabátě, ale obě dívky stmelí dohromady… (Natascha)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (39)

Mikah 

všechny recenze uživatele

Hlavní postavou je půvabná Momoko, co má své vlastní názory na svět a především slušnou zásobu rozkošných šatů a její největší zálibou je mimo nakupování ve stylovém obchodě tvoření vlastního oděvu. Ta se seznamuje se svým opakem, drsnou Ičiko, zdráhající se projevit své city, pro niž je motorka celým životem. Nemají na sebe nejlepší názor, ale když se jejich síly spojí, mohou to dotáhnout daleko. Film vlastně není o ničem, odehrává se v roztomilém šíleném a vtipném stylu. Vizuální stránka je úchvatná, všude plno barviček, něžných krajek a také dobré hudby v kontrastu se surovostí a divokostí života motorkářského gangu, který se řídí zásadou, že ženy nikdy nesmí brečet na veřejnosti. Děj hraje až druhou roli. A to je právě to, co mi tam chybělo. ()

Tsuki 

všechny recenze uživatele

Příjemný a zajímavě pojatý film o podivném přátelství mezi roztomilou lolitou a yankeeovskou drsňačkou. Už delší dobu jsem tento Nakashimův film chtěla vidět a teď, když jsem ho konečně zhlédla, musím říct, že mi dokázal vykouzlit úsměv na rtech. Anna Tsuchiya byla v roli yankee Ichigo skutečně povedená a s Kyouko Fukadou tvořily dobrou dvojku. Škoda je jen to, že i když jsem se u filmu bavila, nezasáhl mě nijak hlouběji, jako se mi to stalo u Kiraware Matsuko no Isshô, což je jiný film Tetsuyi Nakashimy. Přes tento nedostatek jsem však více než spokojená a dobrou náladu z tohoto filmu mi asi jen tak něco nepokazí. ~(4,2)~ ()

Reklama

tombac 

všechny recenze uživatele

Při sledování Shimotsuma monogotari se skutečně nelze ubránit byť jen sebemenšímu srovnání s francouzskou Amálkou. Barvitý kýčovitý svět zabydlený svéráznými postavičkami viděný očima neodolatelně dětinské a naivní hlavní hrdinky, která disponuje slušnou vyřídilkou, obléká se do netradičních šatiček inspirovaných historickou érou rokoka a má až čarovné schopnosti, moderní vizuální styl vyprávění plný neotřelých nápadů, spousta humorných situací, vtipná představovačka rodičů, hrdinčino glosování děje.. Jenže! Shimotsuanský příběh je mnohem, ale mnohem šílenější, ještě více, než si snad dokážete představit. A je svým způsobem obscénní. Pokud by se šarmantní a rázná Pařížanka Amélie ocitla v Shimotsumě a stanula tváří v tvář oprsklé Ichiko, tak trochu vynucené kamarádky hlavní hrdinky jménem Momoko, a měla tu čest s jejím slovníkem, okamžitě by s děsem v očích utíkala z Shimotsumy, až by se jí za botkama prášilo.. A co teprve, kdyby potkala toho zjeva, který se pohybuje v místní herně.. :-) Prostě ujetí Japonci se zase jednou předvedli a natočili fantasticky zábavnou komedii, u které když se nebudete smíchy válet na podlaze, tak budete mít poťouchlý úsměv na tváři. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá komédia. Má veľmi dobrý príbeh o veľmi zvláštnom dievčati, ktoré miluje obdobie rokoka, kvôli čomu nosí krajkové šaty a pôsobí úplne nevinne a zraniteľne a to aj napriek tomu, že jej otec si zarába nelegálnym spôsobom. No raz sa zoznámi so svojim úplným protikladom, členke motorkárskeho gangu, ktorá je drsná a vulgárna a aj napriek ich odlišnosti sa stávajú priateľkami. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať ešte o niečo viac. Už od začiatku to pôsobí skutočne perfektne, skvelá hlavná postava, množstvo perfektných nápadov, výborná atmosféra a celé je to tak vynikajúco uletené, že som bol prakticky nadšený. Ale po tej úvodnej dvadsaťminútovke to už trochu upadne, stratí to ten počiatočný náboj a začne to pôsobiť tak trochu stereotypnejšie, pričom nové nápady už neprichádzajú v takých rýchlych intervaloch, ale našťastie ani toto nie je zlé, stále je to slušne nadpriemerná úroveň, takže aj toto ma dosť bavilo, len ten úvod predsa len nastavil úroveň veľmi vysoko. A poteší aj záverečná fáza, ktorá síce na úvod nemá, ale je lepšia, než hlavná časť filmu. Trochu ma sklamalo nevyrovnané hlavné duo, zatiaľ čo postava nevinného dievčaťa je perfektná a bavila ma vo všetkých ohľadoch, jej priateľka, drsná motorkárka sa jej nemá šancu vyrovnať, ale tiež má svoje vydarené scény. A tak ma to po celý čas dostatočne bavilo, len to neudržanie počiatočných kvalít ma trochu sklamalo. Samozrejme musím pochváliť celú tú uletenosť, takýto netradičný štýl ma vždy poteší, viacero nápadov je skvelých a pri mnohých scénach som sa výborne bavil. Herecké obsadenie je celkom slušné, síce okrem hlavnej hrdinky mi už nikto neprišiel až tak výrazný, aby sa s ňou mohol porovnávať, ale aj tak ma jednotlivé vedľajšie postavy dostatočne bavili a aj sami sa dokázali postarať o pár dobrých scén. Réžia a technická stránka sú výborné, množstvo skvelých vizuálnych nápadov, páči sa mi zvolený filter a samozrejme aj tá spomínaná miera uletenosti. Už som videl aj lepšie japonské filmy tohto typu, ale aj toto ma dosť bavilo a nemám dôvod dávať horšie hodnotenie. 74% ()

Marius 

všechny recenze uživatele

Prirovnávanie k Amélii má zmysel len potiaľ, ak ste schopní predstaviť si, že Améliu prekreslia do mangy, následne pretavia do anime a potom natočia japonsky uleteným štýlom celovečerný film. Ak je vaša predstavivosť na takejto úrovni, potom máte hmlistú predstavu ako asi Shimotsuma Monogatari vyzerá. Momoko je zástancom štýlu Lolita a zásadne sa oblieka do kostýmčekov šmrcnutých rokokom. Celým filmom nás sprevádza jej komentár, pričom začíname "koncom". Postupne sa cez opis života Momoko dočkáme humornej kritiky konzumného štýlu života (Obchodný dom "Jusco") , histórie skvelej značky "Versach" a jej "únie" , gangsterskej dedinky teplákovo a nebezpečnej mopedárky Ichi(g)ko. Príbeh je preplnený bizarnými postavami ako Jednorožec (ktorého "nástup" na scénu nezabudne žiadna panna :-) ), "Rokoko no Kami sama", vražedná babička, či smoliarsky otec. Napriek tomu, že dilema hlavnej hrdinky či radšej šaty nosí alebo ich pre druhých šije môže pôsobiť povrchne, pokiaľ nazriete hlbšie, je to problém podobný tomu Améliinmu - uplatnenie v živote, hľadanie vlastnej cesty životom a pomoc iným. Akurát je to natočené tak úchylne a zábavne, že na konci nebudete mať na ústach onen hrejivý úsmev, ale úškľabok od ucha k uchu . A najlepšia hláška ? Lolita gets berserk. 10/10 ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama