Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer

Obsahy(1)

Mocný bůh Zeus zničí království krále Acrisia jako trest za to, že dal vlastní dceru a jejího právě narozeného syna Persea svrhnout do moře. Zatímco poslední z titánů Kraken ničí království, Perseus, který je ve skutečnosti Diovým potomkem, i jeho matka, jsou bezpečně dopraveni na ostrov Serifos. Kalibos, syn bohyně Thetis, už takové štěstí nemá, protože ho Zeus změní v netvora jako trest za to, že vyhubil Diovo stádo létajících koní. O princeznu Andromedu, kterou si měl vzít za ženu, se tak sice mohl ucházet každý, jenže všichni zatím skončili na hranici, protože nedokázali uhádnout její hádanku a tím zlomit prokletí. Perseus, kterého Thetis z pomsty přenesla do fénického města Džopy, je okouzlen krásou Andromedy a rozhodne se ji získat. Využije magických zbraní, kterými ho vybavili bohové na příkaz Dia, a v nebezpečné noční výpravě se mu podaří odhalit odpověď na novou hádanku. Radost však netrvá dlouho, protože marnivá královna Kasiopeia urazí Thetis a bohyně žádá jako odplatu smrt pro Andromedu. Kasiopeia ji musí za třicet dnů na mořském břehu obětovat Krakenovi. Pouhých třicet dnů má tak Perseus na to, aby své milované zachránil život. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (827)

Vančura 

všechny recenze uživatele

Klasika, která mě minula. Vidět ten film v roce 2016 znamená smát se jeho předpotopním trikům, hereckým výkonům (všechny scény s bohy jsou vyloženě trapas) i celkovému vyznění - slyšet postavy řecké mytologie mluvit anglicky, to prostě nemohlo fungovat nikdy. Nebavilo mě to, přišlo mi to úmorně dlouhé, a jediným povznášejícím momentem tam byl (kromě vrcholné sekvence s Medusou, která mě nadchla) záběr na holou prdelku Judi Bowker - v roli Andromedy je vážně roztomilá. Bavila mě tam jen ta sova Bubo, design Krakena a Medusy, maska Kaliba, a to je asi všechno - osobně jsem zkrátka nikdy tenhle typ rodinných fantasy filmů moc nemusel. Omg, ten film film je strašně hloupý (kromě různých chyb - mj. jasně viditelné zubní výplně v ústech herce v úvodní scéně - mu lze vyčítat i zavádějící název, protože se tam žádní Titáni ve skutečnosti nevyskytují) a poznamenaný dobou svého vzniku, nemůžu si pomoct. ()

Dan9K 

všechny recenze uživatele

Tak nevím. Bylo toho tam strašně moc. Napěchováno legendárními scénami a hláškami. To bylo skvělé, ale celkový dojem, asi i kvůli roztomilým efektům, nepůsobí až tak dobře. Úvodní božská představovačka byla také spíše trapná. Nějak se mi nabízí srovnání s Nekonečným příběhem a ten mi vychází ve všem jako jasný vítěz. Avšak klasika nejklasičtější, vedle Nekonečného příběhu a Barbara Conana mé nejmilejší fantasy. ()

Reklama

Šakal 

všechny recenze uživatele

Nejlepší zpracování řeckých mýtů, co kdy bylo natočeno. Chytře propacovaný scénář ( kam se hrabou seriály typu Xena, Herkules....působící oproti tomuto snímku téměř směšně ). Ano, zapracoval zde ten pověstný zub času ( zejména co se trikové stránky týká jsou dnešní filmy zcela jinde a to ještě tento snímek působí starším dojmem než ve skutečnosti je, nicméně pro tu atmosféru, herecké výkony, krásnou Andromedu, Caliba, bájného Krakena, okřídleného Pegase, Meduzu, obří štíry...si snímek uznání zaslouží. Přidávám se k té menšině z vás, která se hlásí raději ke " staré trikové škole " , která je mi mnohem bližší než nové digitální technologie působící odtažitě, chladně, " neživě"......nicméně milerád se (možná) nechám vyvést z omylu......http://www.csfd.cz/film/236434-souboj-titanu-clash-of-the-titans/videa/ p.s. nemůžu si pomoci, ale z nostalgie ke " starým dobrým ( dětským ) časům " nakonec tu 5-tou * přihazuji :o) Už pouze kvůli faktu, že vždy, když dávají tento snímek v Tv, milerád se opět podívám..... ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

To bol zážitok vidieť tento film v detstve. Videl som ho viac krát. Asi dnes tie efekty vyzerajú pre mladých komicky, ale vidieť vtedy súboj s obrím škorpiónom to bolo teda niečo. Ale asi najlepší a najstrašidelnejší súboj je s gergonou medúzou s hadmi namiesto vlasmi, na ktorú keď sa pozriete tak sa z vás stene kameň. Vtipná a zároveň roztomilá je aj kovová sova. Myslím, že ak je vám dnes (2020) nad 30, tak ste na tento snímok museli naraziť aspoň raz v televízií. Ak mám byť úprimný, aj dnes by som si ho s radosťou pozrel. Pokiaľ ste ho nevideli tak neváhajte, ale nezabudnite ani na sekundu, že je to snímok z roku 1981. Takže prižmúrte pri niektorých veciach aspoň jedno oko. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Ještě mám v živé paměti filmové plakáty zvoucí na tento film. Když jsem v dětských letech četl antické báje a pověsti, příběhy bohů, tolik připomínajících lidi, a lidí, do nichž antičtí lidé vložili tolik božského, vždy jsem toužil po tom, aby to, co slova mohou jenom naznačit, bylo převedeno na stříbrné plátno. Aby zázraky ožily, zpozemštily se, aby antická vize nabyla na předmětnosti a jsoucnosti. Stejně tak si vybavuji pochyby, které mnou procházely, protože řadě filmových tvůrců se zdá, že tyto látky snesou všechno a nejsou dostatečně imunní vůči prvoplánovým komerčním kasovním úspěchům. O to sladší byl rezultující pocit ulehčení, neboť v tomto případě se tvůrci opravdu snažili dodržet půdorys antické báje, tragédii i povznesení protagonistů a někde v pozadí skutečná jádra těchto plnokrevných předchůdců fantastiky. Vykopal-li posléze Schliemann Tróju, protože důsledně, stíhán posměchem tehdejší badatelské komunity, respektoval Homéra a jeho dílo, vykopali jeho nástupci postupně hradiska a města mykénského věku. Doby, která předchází vpádu drsných Dórů, posledního grechického kmene antické doby. Základy Evropy, první krůčky evropského lidstva, chetitské Acchijavy, jsou v každém případě jedinečné. A naivita triků tvůrců filmu, který dokázal tak důsledně přiblížit jednu z klíčových bájí tohoto pozoruhodného kulturního dědictví, tuto fasnicinující krásu obohacuje o další nezapomenutelný rozměr. Skutečná kvalita nestárne. ()

Galerie (95)

Zajímavosti (40)

  • Ve scéně, kdy Perseus (Harry Hamlin) zasadí dvouhlavému psovi smrtelnou ránu a meč z něj vytáhne, je zřetelně vidět, že na něm není ani kapka krve. (Armin82)
  • Podle legendy se po setnutí hlavy Medúzy z jejího krku zrodil okřídlený kůň Pegas a obr Chrýsáór. (HellFire)
  • Natáčení probíhalo ve Španělsku, Anglii, Itálii a na Maltě. (Varan)

Související novinky

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

Zemřel trikový mág Ray Harryhausen

08.05.2013

V požehnaném věku 93 let opustila filmový svět obrovská legenda, trikový průkopník, král stop-motion animace a držitel Oscara Ray Harryhausen. Začínal už ve třicátých letech minulého století na… (více)

Režiséři nestávkují...

Režiséři nestávkují...

09.11.2007

Alespoň prozatím. Ale když si scenáristé, jejichž vzpoura momentálně v Státech probíhá (a už to vážně postihlo několik připravovaných filmů a hlavně televizi, kde je přeci jen výrobní doba pořadů… (více)

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

Souboj Titánů pod Raimiho dohledem?

09.08.2007

Studio Warner Bros. a produkční společnost Legendary Pictures to s remakem fantasy klasiky Souboj Titánů myslí smrtelně vážně. Koncem června Lawrence Kasdan (Dobyvatelé ztracené archy, Impérium vrací… (více)

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)

Reklama

Reklama