Ve válkou proti Evropě zpustošeném post-apokalyptickém společenství budoucnosti zvaném Eurasie je planeta zdevastována účinkem nukleárních, biologických a chemických zbraní. Genetik Dr. Azuma (Akira Terao), který je sponzorován protřelou korporací, vyvine techniku zvanou "neo-buňka", schopnou regenerace těla lidské bytosti. Při snaze oživit svého syna, jenž padl při posledních bojích, nastane nečekaná nehoda v laboratoři, která ho nejen oživí ale navíc z něj udělá bájného bojovníka CASSHERN. Mezitím je na výrobní lince vytvářena nová rasa mutantů zvaných Neo-lidé, kteří se po krátké době rozhodnou vyhladit lidskou rasu a vybudovat svůj nový vlastní svět. Otázkou tak zůstává, ke které straně se CASSHERN rozhodne přidat. (oficiální text distributora)

Gemini

Do hávu hraného, ale přesto nezakrytelného zběsilého megalomanského akčního anime zahalené poselství o lidské přirozenosti, která žene celou civilizaci. Kterým směrem, to je otázka. Nežijeme pro život sám, ale pro to, abychom našli sílu ho s někým sdílet. I když...bylo to opravdu o lidech jací jsou? Nepřemohlo nás už sobectví? Ať jsme takoví nebo bychom takoví být měli, TOHLE je nádhera. Možná trochu moc dlouhá, s pár přebytečnými scénami, ale nevyvratitelná. 80% ()

Marius

Casshern , aj keď sa to z komentárov naokolo môže zdať, nie je vo svojej podstate akčným filmom. Ide skôr o poriadne zamyslenú sci-fi drámu v hyperefektnom vizuále, snažiacu sa nájsť odpovede na základné existenčné otázky človeka - kto som, prečo zabíjam, prečo som zraňovaný a podobne. Casshern je však v niektorých scénach neprimerane natiahnutý a to sa podpísalo na mojom konečnom hodnotení. Byť o dvadsať minút kratší má rovných 10. Takisto mi trochu vadila nevyrovnanosť kvality akčných scén. Niektoré scény pôsobili chvíľami až komicky (hlavne snahou vyzerať ultracool) a niektoré boli natočené výborne. Čo treba pochváliť je hudba. Vidieť besnenie vojny na pozadí Beethovenovej Sonáty mesačného svitu je nápad za milión. Soundtrack je originálnym mixom klavírnych skladieb a kombinácie gitár a elektroniky, ktorú zbožňujem. V príbehu sa nejaponec musí IMHO zákonite strácať ale hlavná dejová línia je naštastie slušne sledovateľná a na konci polopatisticky vysvetlená. Podľa môjho názoru je veľká škoda, že sa Casshern nedostane do našich kín, pretože vidieť toto v multiplexe, asi sa spamätávam niekoľko hodín. Na výtvarnej stránke sa totiž japončíci poriadne vybláznili. Od retrofuturistickej tváre miest, cez kombináciu sôch antiky a renesancie v Eurozóne 7 až po architekturu romantických európskych zámočkov 18-19 storočia. Casshern ale nezaostáva za vizuálom ani v myšlienkovej rovine a máloktorý film sa môže pochváliť myšlienkovo takým silným záverom ako práve Casshern. Pokiaľ máte odvahu pátrať po zákutiach a násilnostiach ľudskej povahy a nepohrdnete geniálnymi obrázkami, je Casshern to pravé orechové. 9/10 ()

petero

Vizuálna stránka je proste naozaj úžasná, akú dokážu vytvoriť iba Ázijci, či už plná farieb v digitálnom podaní, čiernobielom, kreslenom, alebo v podaní bábkového snenia. Proste Sky Captaina alebo Immortel strčí hlboko prehlboko do toho najhlbšieho vačku. Prvá polhodina mi doslova vyrazila dych (totálne precítený, nabušený príbeh + neskutočne dokonalá réžia a štylizácia), ďalších 10 min. vo filme nepadlo ani jedno slovo. Potom prišla prvá akčná scéna a zistenie, že režisér predsa len nieje génius. Ďalšie boje však už boli lepšie. Fantázia scenáristu(ov) sa rozletela do nekonečných diaľok a prišla scéna ako z tej najdivokejšej časti anime Akira. Proste po tomto zhliadnutí mám pocit, že už je možné natočiť hocičo. Jednoducho MUST SEE. No však film má 140 min. Ku koncu je vyplnený nekonečnými žvástmi o živote a smrti. -1*. Prečo Japonci musia stále točiť filmy o tomto? A psychický teror na konci ktorý mi ponúkli ma už úplne dorazil. Niekedy asi nieje dobré že ma film takto vtiahne do deja. ()

Hakha

Vizuálně povedené dílo, které vyžaduje maximální koncentraci, aby se člověk v příběhu neztratil. Já jsem byl mimo už asi od poloviny, kdy jsem pořádně nevěděl proč postavičky říkají to co říkají a sledoval jsem pouze pěkné obrázky. Největší mínus je délka, kdy těch 141 minut je sakra cítit. Tuto vizuální orgii hodnotím 2,5 hvězdičky… ()

Hem.m odpad!

Já si prostě nemohu pomoci, ale toto byla jasná sračka.. Tento skoro nekonečný průjem mi neudělal dobře a hned řeknu proč. To, že obraz vypadal naprosto příšerně bych ještě pominul, ale akce, příšerné herecké výkony, otřesný styl flashbacků, hra na barevnou paletu, kde se objevý normální záběr snad jen jednou a to tak, že se do filmu vůbec nehodí. V závěru výjde nějaký paskvil a nakonec dává korunu tomuto filmu hudba, kde se pořád dokola opakuje Beethovenova Moonlight sonáta. ()

• Překlad německého textu nacházejícího se nad průchodem do domu doktora Kozuki (Fumiyo Kohinata), zní: "Na památku mé zesnulé ženy". (Conspi)
  • Poslední film veterána japonské kinematografie Tatsuya Mihashiho. Ten, ačkoliv všechny herecké scény jeho postavy Dr. Furoie v pořádku dokončil, zemřel v době, kdy se snímek nacházel ve stádiu post-produkce. (Conspi)
  • Stejně jako byl režisér, dle vlastních slov, při tvorbě vizuálního konceptu snímku ovlivněn Shakespearovým Hamletem, dle vlastních slov mu stejně dobře posloužila i ruská avantgarda. To je etapa ve vývoji moderního umění, které je poslední vývojovou fází novodobého umění. (Conspi)