Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Asociální magor a parta jeho recesistických kamarádíčků navlečených v kůži se vydala do ulic, aby pomocí sprejů dodala městu trochu barvy a vyprázdnila kapsy každému, koho potká. Tahle vlna zločinu vás možná dovede k zamyšlení nad tím, kde selhal vzdělávací systém. Ale na druhé straně – vzpomeňte si na Policejní akademii. Když se v Policejní akademii 2: Jejich prvním nasazení s těmihle pitomými punkery střetnou naši čerstvě dostudovaní smolaři v modrém, výsledkem bude nekomplikovaný případ nepřetržité zábavy. Steve Guttenberg, George Gaynes a další postavičky z Policejní akademie nastupují v plném počtu, aby se postavili impozantnímu Bobcatu Goldthwaitovi, kterému byla role šíleného vůdce gangu šitá přímo na míru. Jsou to bouře – bouře smíchu – v ulicích! (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (257)

Lacike 

všechny recenze uživatele

V dvojke uz nasi hrdinovia z akademie isli prvykrat do akcie. Nejake nezaujimave postavy odpadli ale tie vydarene ostali. Len otravu Harrisa nahradil Mauser a jeho nerozlucny komplic Proctor. A ako zaporak sa uviedol zabavny magor Zed. Skvely bol este Sweetchuck, ktoreho neustale niekto terorizoval. Dvojku by som nenazval slabsou ale inou. Aspon sa dej este nejak zmysluplne vyvíjal a vtipy boli stale zabavne. 8/10. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa voláš?“ – „Rumcajs, Rumcajs!“ Jednotka bola hit a tak do roka a do dňa vznikla dvojka. Vracajú sa všetci starí známi, napr. militantný panic Tackleberry, zakríknutá Hooksová, obrovský Hightower alebo za hlavnú hviezdu série považovaný Mahoney alias Steve Guttenberg alias chvíľková hviezda 80. rokov (Číslo 5 žije, Traja muži a nemluvňa, Zámotok, Okno zo spálne). Prekvapivo však chýba zákerný kpt. Harris (G. W. Bailey), ktorý sa do série znova vrátil až v štvorke. Naopak, objavuje sa viacero nových tvárí, ktoré na seba okamžite strhli pozornosť publika a objavili sa preto aj v ďalších pokračovaniach: majiteľ klenotníctva Sweetchuck alebo legendárne uškriekaný psychomaniak Zed (obaja zatiaľ len v civilných rolách, kadeti sa z nich stali až v ďalších dieloch). Príbeh je znova rovnako riedky a nedôležitý, ako minule, ale nekrivdime mu, je obohatený minimálne o dva zaujímavé témy: jednak tu máme skombinovanie hrdinov jednotky s novými postavami (ktoré sú pochopiteľne absolútne iné, než ony, aby kontrastne vynikla humorná povahová črta) a jednak v tej dobe obľúbené (Ambulancia, Maniac Cop, Prepadnutie 13. okrsku, Stalloneho Cobra atď.) ponuré „apokalyptické“ americké ulice (samozrejme je to komédia, ale aj tak). V dvojke ide predovšetkým o čo najvtipnejšie šťavnaté figúrky, humorné okamihy (dymovnica v aute, zápalka, chaotický gay telefonický rozhovor, lopta, ázijská kuchyňa), hlášky („Mal som jednotku z výtvarnej, tomuto môžem dokresliť uniformu.“) a dialógy („Kto z vás má nejakú špecializáciu?" – „Ja viem vykosťovacím nožom urobiť tracheotómiu." Hrobová chvíľa ticha). Možno trochu sklame, že veliteľ Lassard (George Gaynes) má len malý priestor a prím hrá jeho oveľa „serióznejší“ brat Pete v podaní Howarda Hessemana, ktorý to miestami hrá ako keby bol v realistickej kriminálke. Mnohé momenty v dvojke sú síce trápne (boxujúci tatko, megaotravný a extra nesympatický „zvukár“ Jones), ale inak je to osemdesiatková klasika, ktorá si myslím zaslúži minimálne 3*. Snímka potvrdila obrovský komerčný potenciál série (pri rozpočte ledva 7 miliónov na celom svete zarobila viac ako 40) a tak nečudo, že behom roka vznikla trojka. „Učili nás, že policajt nesmie príliš rozmýšľať a snažiť sa. Myslím, že toto sme dodržali.“ ()

Reklama

rublik05 

všechny recenze uživatele

O něco slabší než jednička, přesto stále solidní podívaná plná humoru, ve které se tentokrát podíváme do rušných ulic Los Angeles, samozřejmě u toho nesmí chybět stará známá garda v čele s Mahoneym, Hightowerem, Tackleberrym atd. Mrzela mě neúčast kapitána Harrise, místo něj zde máme neméně nepříjemného Mausera, který mi však přišel pouze jako taková náhražka, byť víceméně stejně povedená. Humoru se zde opět nešetří, hlavní záporák Zed je opravdu klenot. Oceňuji i inovaci, co se příběhu týče, takže ve všech ohledech příjemná oddechová záležitost. 7/10. ()

MM_Ramone 

všechny recenze uživatele

Druhé pokračovanie "Police Academy" je ešte stále dobrou komédiou. Došlo k zmene režiséra, ale všetko ostatné ostáva rovnaké ako pri jedničke. Ten istý spôsob humoru. Pridaných je pár nových postavičiek, ale zachované je i gros tých, ktoré už divák pozná. Jednoduchý scenár, plný viac či menej podarených gagov, zaručí jednoduchú zábavu. *** ()

fabecc1222 

všechny recenze uživatele

Dvojka je o něco šílenější, než jednička, ale v tom dobrém smyslu, a dost možná je to vlastně i nejlepší díl celé série. Tentokráte už naši "All stars" partičku z prvního dílu vidíme komplet v akci a Hightower tak může házením míče uzemňovat soupeře, Johnson předstírat zvuky vrtulníku a samopalu. Náčelník Lassard si tentokrát bere na většinu času volno a dostaneme místo něj tak jeho bratra, ačkoliv jejich společná scéna v restauraci je dost možná nejlepší z celého filmu "Ta ryba se vaří - Chcete jí smaženou?". Nedorazil ani poručík Harris a místo něj dostaneme podobně laděného Mausera, kterému Mahonney pořádně zatopí. Hofně povedenej je přihrátej poskok Proctor, kterej teda splňuje všechna možná klišé dané postavy, ale pobaví dobře. "Až budu kapitán, budu potřebovat asistenta. A víš koho? - Ne - Tebe, ty vole". Záporák Zed je totálně přestřelenej, nejvíc by obstál jako dvojník Slávka Boury, ale do kontextu filmu skvěle zapadá. Celkově hodně dobré pokračování, které dokázalo využít silných stránek jedničky, vytáhnout do dalšího dílu většinu nejlepších postav a zbavit se některých s menším potenciálem. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (15)

  • G. W. Bailey (kapitán Harris z prvního dílu) se objeví na svatbě jako jeden z hostů, i když ho uvidíme jen zezadu. Je to host, kterého fotí fotograf. (HellFire)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 7 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Reklama

Reklama