Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na fotbalovém zápase mezi Francií a Čínou byl zavražděn francouzský trenér Yves Gluant. V krku měl šipku s jedem. Gluant na zápase požádal o ruku svou přítelkyni, zpěvačku Xanii. Po vraždě bylo zjištěno, že mu z ruky zmizel prsten s obrovským diamantem zvaným Růžový panter. Šéfinspektor Dreyfus musí vraždu vyšetřit, ale zároveň by se na tomto případu chtěl ještě více zviditelnit. Již několikrát byl nominován na Řád čestné legie a vždycky vyšel naprázdno. Doufá, že když na tento případ nasadí nějakého neschopného vyšetřovatele a později sám případ bravurně vyřeší, konečně se dočká. A netrvá dlouho a jednoho takového najde. Je to policista z malého města Jacques Clouseau, který je považován za, mírně řečeno, pitomce, který zkazí vše, na co sáhne. A tak povolá Clouseaua a povýší ho na inspektora. K ruce mu dá řidiče Pontona, který má Clouseaua sledovat a podávat Dreyfusovi hlášení o každém jeho kroku. Clouseau se s nadšením pustí do vyšetřování. Případ se však poněkud komplikuje, je zavražděn jeden z hráčů – Bizu, který měl dříve poměr se zpěvačkou Xanií. Xania je poněkud podezřelá a Clouseau ji sleduje do New Yorku, kde má práci, a navíc se staví u známého klenotníka. Clouseau však zjišťuje, že je nevinná. Klenotníka vyhledala, aby jí osadil vzácnou kabelku po Josephině Bakerové diamanty. Ale nejedná se o Růžového pantera. Clouseauovy vyšetřovací metody a talent na vyvolávání bizarních situací mu nakonec srazí vaz. Dreyfus ho z případu odvolává a hodlá sám zatknout vraha, o kterém se domnívá, že je to Číňan jménem doktor Pang. Zatčení hodlá provést na významné společenské události – prezidentském plese... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (532)

Zodd 

všechny recenze uživatele

Rovnou se přiznám, že kopání do klasik nemám rád a nikdy tomu moc nevěřím. Zvlášť pokud jde o britskou komedii a revival v USA. Přestože mi budou příznivci původní série potichu nadávat, protože se Sellersovým talentem je to nesrovnatelné, rovnou vypálím, že se mi to líbilo. I když budu znít zvláštně, má smysl to srovnávat? Měl jsem pocit, že se v tom skrývá bondovská parodie, která je říznutá držkopády z Johnnyho Englishe a infantilitou Austina Powerse. A hlavně cameo Cliva Owena jako Agenta 006, neříká vám to něco? :D Je to tak trapné, až je to vlastně na mnoha místech velmi vtipné. A ta recese funguje narozdíl od Teda Wasse (ten se na roli packala fakt nehodil) nebo Roberta Benigniho, Roger Moore přeci jen neměl tenkrát příliš velký screentime :). Beyoncé - super výběr. Martinovi a Renovi se nedá nic než smát, ale přirozeně, ne křečovitě. Oproti tomu mi druhý díl Martinova Pantera přišel bez nadsázky a s infantilním humorem na úrovni filmového Garfielda. A to je Steve Martin ve skutečnosti velmi inteligentní, divím se, že vůbec vzal roli Clouseaua, která se na něm může u různých mas lidí podepsat pozitivně i negativně do konce života. ()

bloom 

všechny recenze uživatele

Naprostý souhlas s Macikem a tak trochu i s monologem. Dneska se tomu divím, ale samotný nápad na nový díl ve mě zpočátku obavy nevyvolával, protože s ním byla zveřejněna 4 jména: Steve Martin, Kevin Kline, Jackie Chan jako Cato a Ivan Reitman jako režisér. Jenže ve scénáři se Cato neobjevil (byl nahrazen Pontonem v podání Jeana Rena, jehož komický potenciál tu tvůrci nevyužili ještě míň než Francis Veber v Drž hubu - to asi dokáže jen Christian Clavier) a Steve Martin si přivedl svého režiséra, který moc ty komedie točit neumí... Martina si jako komika vážím, ale myslím, že jeho komika byla vždy spíš trochu někde jinde. (Mimomchodem před ním byli kandidáty na roli Kevin Spacey, Mike Myers, Chris Tucker a Kevin Kline než dostal roli Dreyfuse.) Ale roli zvládl lépe než Alan Arkin. Oproti tomu Kevin Kline je sice výborný jako vždy, jenže Dreyfuse mám spojeného s představou šíleného maniaka a ne ironického ješity. Beyoncé je naprosto zbytečná, stejně jako celý příběh, který se kolem ní točí. Scénář je špatný, zápletka i některé vtipy (obvzlášť ty s pšouky jsou naprosto zbytečné). Jiné vizuální gagy se oproti tomu můžou rovnat s originálem. Vyhněte se dabingu, kde je sice Jiří Prágr dobrý, ale překladatel (nebo to bylo už ve scénáři?) nepochopil, že Closeau má sice komolit slova, ale ne v takové kadenci, kterou Sellers neměl. Celkový film ve ně budí dojem jako Inspektor Closeau z r. 1968: proč to nemohl být pouze nešikovný detektiv a nejmenoval by se Closeau? Kdyby se radši natočila dvojka Johnyho Englishe. ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Určitě to není taková katastrofa, jakou bych podle dosavadního ohlasu čekal a to přesto, že řada forků byla trapných, řada jich nefungovala a některé byly poněkud přetažené nebo naopak nedotažené. Dokonce i přesto, že Steve Martin není Peter Sellers. Mělo to švih, několik vydařených momentů, několik výborných hlášek, a Martinova variace Clouseaua byla přes na první pohled shodné pojetí překvapivě odlišná a v některým momentecvh se mi dokonce zamlouvala víc než originál. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Nemůžu přijít na kloub tomu, jak to režisér Shawn Levy dělá.. Jeho „komediální“ snímky jsou pravidelnými diváckými hity (jeho Noc v muzeu dosáhla takřka hranice 600 milionů dolarů, Dvanáct do tuctu, Líbánky i Panter překročily s přehledem 100 milionovou hranici), kvalitativně však stojí na pomezí trapného výplachu, bez špetky invence (snad jen převleková scéna maskovacího „trikotu“), kdy značně předvídatelný humor spočívá v kopancích, absurdních pádech a narážení do předmětů. Nabízený prostor ke komickým situacím je ve scénáři zašlapán do nepříjemné pachuti, zužitkováno je jen několik málo momentů, které zase naopak postrádají pevnější uchopení a disponují špatným načasováním. Stevea Martina mám rád, ale do této role se trestuhodně nehodí!! ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Steve Martin není Clouseau. Steve Martin je NIKDO, který se snaží být vtipný, svým odporným obličejem zajímavý a svými trapnostmi zábavný. S ním nemohl Inspektor Clouseau vstoupit do nového tisíciletí jinak nežli špatně. Jean Reno se na postavu poskoka vůbec nehodí a je tam jen pro francouzskou verzi plakátu, kde e jeho jméno bude krásně vyjímat. Kevin Kline býval solidní herec, který upadá do průměru a podobnými slátaninami ztrácí nejednoho zastánce jeho herectví. Camea Clive Owena a Jasona Stathama jsou fajn, ale to je asi všechno. Beyonce Knowles se chce dostat díky svým prsům a postavě skrz slátaniny do áčkové produkce, ale ona má štěstí, že její jméno něco znamená aspoň ve světě hudebním. Růžový panter je moc špatný film, v kterém se nepovedlo zhola nic a příště všechny ty peníze dejte sirotkům, uděláte krásný skutek a lidé vám budou děkovat. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (12)

  • Původně měla být animace v úvodních titulcích vytvořena pomocí CGI, ale tvůrci se rozhodli zůstat u tradiční, ručně kreslené animace. Tu režíroval Bob Kurtz, který pracoval na některých krátkých filmech o Růžovém panterovi. CGI animace se objevuje jako bonus na DVD. (Cheeker)

Související novinky

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (více)

Růžová pohroma se spoustou hvězd

Růžová pohroma se spoustou hvězd

15.08.2007

Sotva který filmový kritik se o remaku Růžového pantera se Stevem Martinem, zoufale se pokoušejícím dostihnout nedostižného Petra Sellersa, vyjádřil pozitivně. Jenomže šéfové Sony Pictures nečtou… (více)

Pod křídly lva

Pod křídly lva

17.11.2006

Harry Sloan, výkonný ředitel Metro-Goldwyn-Mayer, prozradil, v jakém stádiu se nachází čtveřice očekávaných projektů vycházející pod hlavičkou jeho studia. Jak uvidíte, i následující rok se ponese ve… (více)

Noc oživlých exponátů

Noc oživlých exponátů

22.04.2006

Jeden z členů všude dobře známé sebranky Frat Pack, Owen Wilson, už po několikáté podpoří svého kolegu Bena Stillera v novém filmu, jehož režie se ujal tvůrce Růžového pantera Shawn Levy. Dobrodružná… (více)

Reklama

Reklama