Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

fojtas

nebyl jsem zasazen timhle dramatem...vsechno bylo takove jak clovek cekal....osklive kacatko vyrostlo v mistra a dopadlo spatne...herecke vykony povedene, ale moji averzi eastwood neprekonal ()

MManual

Eastwoodov pomaly rozbeh dejovej linie je zaroven aj zhlukom nejedneho cliche z boxerskeho prostredia. Dokaze vsak odputat pozornost od tychto nedostatkov a zameriava sa na bohatost jednotlivych scen a ich rozvojom. Million Dollar Baby sa dotyka nasich pocitov, bez toho ze by sa ich snazil manipulovat a vytvoril peknu sceneriu plnu melancholickych farieb a pochmurnych odtienov. ()

john.h

Filmum se smutnym koncem uz mam chut davat z principu o hvezdicku min. Pro me rozhodne neplati rovnice cim smutnejsi konec tim lepsi film, ale tady zase musim udelat vyjimku a dat plny hodnoceni po chvili uvahy. Jelikoz jsem dal plne hodnoceni novemu Rockymu a tento film videl az potom, tak mu plne hodnoceni musim dat taky. Oba jsou sice uplne o necem jinem. Rocky je proste ikona a koukat na novej dil bylo jako potkat kamarada po letech. Tento film si me ziskal unikatnimi postavami, hereckymi vykony, boxerskou pasazi, kde hrdinka vyhravala jeden zapas za druhym a i tim smutnym koncem. Je to film o silne osobnosti, ktera si tvrde sla za svym cilem a nic ji pri tom nezastavilo. Dokonce ta silna osobnost dokazala prijimat rany nejen v ringu, ale i v zivote, jako napriklad naprosto zkazena rodina, kterou bych nepral nikomu, ale hlavni hrdinka ji prijima jako vlastni a jeste se o ni snazi postarat pomalu vic nez o sebe, mrzi me jen ze tu nejvetsi ranu prijmout nedokazala. Ale presto pet hvezdicek, ale chvili jsem se rozhodoval. ()

JamesLeon

Eastwood natočil hluboký dojemný film. Dlouho jsem při sledování filmu neprožíval takové emoce. Úžasní herci, skvěle natočené scény v ringu a tělocvičně a emocionální smršť v závěru. Krásné... ()

KdG

Na úvod nemám v lásce tyhle dramata, a už vůbec ne z boxerského prostředí. Mylím že herci odvedli dobrou práci ale ten závěrečnej doják teda nemusím. Pro mě jasnej průměr. ()

Kathien°

Maggie Fitzgerald byla na vrcholu... a já jsem z toho filmu byla úplně v prdeli... Jestli si tenhle film nezaslouží 5* tak už nic ()

Taffey

Myslel jsem si, že jsem větší drsňák. Nezadržitelně jsem se rozplakal v momentě, kdy Hilary ležela ve špitále a Morgan ji "pomohl". Že jsem se rozbrečel u filmu se mi stalo třikrát v životě. U tohoto, pak u Vykoupení z věznice Shawshank v momentě, kdy Freeman na konci filmu přichází na pláž za Timem Robbinsem. a ve Vzkazu v lahvi, Kdy Costner píše své mrtvé ženě dopis. Zajímavé, že u toho byl dvakrát Freeman. MDB je asi nejlepší film za posledních 5 let. Castiing se povedl dokonale. ()

Arequipa

Eastwoodova režie a herectví Swankové mi vyrazilo dech. Úchvatné a šíleně smutné. Těžko bylo zadržovat slzy... Kdo by si vsadil, že z toho kovboje - v dobrém slova smyslu (!) - vyroste takový režisér? Já rozhodně ne. ()

Tamdydam

Ten film, krom toho, že je neskutečně nudnej, je hlavně hrozně tupej. A to ho činí pro mě nekoukatelným. Clint nám tu svým standartním černobílým pohledem líčí svou nezpochybnitelnou pravdu. Nedělá si hlavu se zajímavým příběhem, dialogy, postavami,... Hlavním cílem tohoto filmu je zdeptat diváka, získat Oscara a vysvětlit dostatečně brutálním způsobem (aby to konečně došlo skutečně každému), že eutanázie je v některých případech jediné řešení. Nejsem v krajních případech odpůrcem eutanázie, ale tahle stupidní ubíjející agitace ho ze mě skoro udělala. ()

Tiiso

Film jsem pustil a bez jakéhokoliv vnějšího vyrušení jsem ho doslova zhltal. Famózní drama, které umí jít hodně pod kůži a hodně do srdce. Clint stárne a zraje a umí točit skvělé snímky. Neuvěřitelná gradace dramatu a napětí. ()

wOOzIe

No na tohle sem šel do kina nedobrovolně, a nevěděl sem ani o čem to bude, ale já nvím, prostě mě to celý strašně pohltilo, svou atmosferou?.. nevim těžko říct... Každopádně z počátečního zklamání, že půjde o příběh o boxerce, sem pak celkem rychle změnil názor... Clinta sem nikdy moc nemusel ale poslednbi dobou mi děla docela ¨radost, není mi sympatický jako clověk, spíš jen jako herec... Ale jako režisér je jeden z mych nejoblibenejsich mreziseru vubec, je to proste mistr..... Co se týce Hilary, tak nemám vubec žadne namitky, hrala skvěle, clint jak uz sem rikal, ten nemuze zahrat spatne, a freeman? No to je Pan herec... Ve¨lmi silný příběh, zakončený velmi, velmi pěkně, ne že bych ji to pral, ale z konce pak člověk dostane do hlavy spousty pocitu, ktere jen tak nezmizi.... Myslím že pět je av¨bsolutne na miste ....... ()

ZdenC

Nemůžu tenhle film řádně okomentovat, protože nevím, co říct... To se mi dlouho nestalo. Jednoznačně nejsilnější příběh, co jsem v poslední době viděl. Taky jeden z mála filmů, u kterého jsem shlédl celé titulky. A když už jsme u titulků, došlo mi, že bych je asi nemohl pro tenhle film přeložit, načasovat, prostě nic. Přestože nemám rád boxerskou tématiku, přestože se cítím zvláštně, když u filmu zamáčknu slzu... I přesto se mi nechce zvedat ze židle. Nemám slov ()

Dantte..

To snad není možné, Clint Eastwood točí na stará kolena nejlepší film své kariéry, který táhne dopředu zajímaný vztah dvou lidí, kteří si chtějí splnit svůj sen. Do toho si přípočtěte dobrý scnénář a perfekní dvojici Swank - Eastwood a k tomu jim sekunduje skvělí Freeman. 85 % ()

Alojs

Do té doby jsem Clinta moc nemusel. Pak jsem si pustil Million Dollar Baby, uronil slzu a několik týdnů přemýšlel. Každopádně pozor (pro všechny, co mají předsudky vůči boxérskému žánru), tenhle film není o boxu, ale o nečekaných a přesně mířených ranách osudu. Boxerské prostředí zde sehrává druhotnou roli a samotný ring představuje jen jakési odrazové prkno vstříc zlomovému momentu, potažmo hlavní myšlence. Eastwoodova pozornost se primárně soustředí na postupně se utužující vztah učitele a jeho žákyně - mimo hlavní reflektory se však neocitají ani další postavy. Morgan Freeman je (jak jinak) skvělý, Hilary jakbysmet a Clint... ten si tu hraje "svou klasiku". ()

stiewe

Clint Eastwood opět předvedl něco ze svého mistrovstí a tentokrát opravdu skvěle skvěle skvěle. Z počátku jsem sice neměl chuť film zapínat ani nevím proč, ale jako obvykle jsem litoval že jsem ho neivděl už dávno. Hillary Swank byla taky úžasná. Jen oskar pro Morgana Freemana mě celkem překvapil, jeho výkon zde nebyl tak oslnující jak ostatních herců. To už spíš ho dát Clintovi:) Jinak sice nemám moc rád námět boxerských ringů (až na Rockyho), ale zřejmě mám další výjimku. Závěrečná pasáž filmu mi chvílema vháněla slzy do očí jak jsem byl dojat. Ještě jednou gratulace:) ()

TSZ

V průběhu filmu jsem čekal klasický příběh o outsiderovi, který se vyškrábal na boxerský vrchol (takový Rocky v sukních) a díky silnému hereckému obsazení to vypadalo na slušný filmařský zážitek. Když se přiblížil očekávaný závěr (který však dopadl naprosto nečekaně a navíc to ani nebyl závěr:-)), zjistil jsem, že "nejaktivnější dědek Hollywoodu" si dovolil docela luxus a protáhl celý film o část, která Million Dollar Baby hodila úplně někam jinam. Skutečný konec byl nečekaný a poměrně dost drsný, i díky tomu má Clint Eastwood můj bezmezný obdiv, protože ve svém věku suveréně drtí veškerou konkurenci.Respect! ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)