Million Dollar Baby

• USA Million Dollar Baby (více)

Mladá žena Maggie Fitzgeraldová osloví trenéra boxu Frankieho, aby ji trénoval. Když jí odmítne s tím, že holky netrénuje, tak začne chodit do jeho boxovací tělocvičny, o kterou se stará bývalý boxer Eddie. Maggie je velmi chudá a pokorná, každé ráno chodí běhat, celý den pracuje jako servírka a večer chodí boxovat do tělocvičny, kde jí Eddie občas poradí, jak se zlepšit. Frankie je naštvaný, nic se mu nedaří, žije sám, jeho dcera s ním nemluví a tělocvična je prodělečná. Když od něho odejde nadaný boxer, tak se rozhodne dát vytrvalé Maggie pár tréninků. Maggie poslouchá všechny rady a hodně se zlepší. Když je připravená na zápas, tak jí Frankie přehodí manažerovi. Frankie sleduje zápas Maggie se zkušenou boxerkou, a když vidí, že jí manažer neporadí, tak si přetáhne Maggie k sobě a slíbí jí, že už jí neopustí. Frankie je bručoun, ale ve své práci patří k nejlepším a dovede tvrdohlavou Maggie k vítězství. Maggie nepřestává dřít, začnou chodit na zápasy, ve kterých knokautuje všechny soupeřky v prvním kole. Když už nemá s kým soupeřit, tak ji Frankie posune o váhovou třídu výš. V boxu je velmi dobrá, ale neumí si chránit obličej. Frankie má o ni strach, a tak odmítá nabídky na box se silnými soupeřkami, aby nepřišla k úrazu... Frankie se rozhodne vzít Maggie na zápas do Anglie, kde vyhraje. Po zápasech v Paříži, Bruselu aAmsterdamu se vrátí do USA jako slavná boxerka. Maggie dostává další nabídku na zápas o titul, Maggie za vydělané peníze koupí dům své matce, která se o ní nezajímá. Matka je naštvaná, že jí kvůli domu přestane sociálka posílat dávky, a tak jí Maggie bude muset začít posílat víc peněz. Matka ji neocení, stydí se za její práci a Maggie to moc mrzí... (TV Prima)

PetiRe

Nikdy jsem nepotřebovala více kapesníků a neprolila více slz než u tohoto filmu. Dojemná, srdce drásající láska, bezmocnost a lítost. Lítost nad tím co mohlo být uskutečněno, nadějně vyhlížející budoucnost přeťatá jedním nešťastným momentem. Příběh o přátelství, které se vyvinulo mezi mladou dívkou, která svým snem naplňovala život jednoho stařičkého, vysloužilého trenéra. O to horší byla pak ztráta mladičkého života. Clint Eastwood býval a stále je pan herec, po tomhle počinu však i PAN REŽISÉR! ()

holec2

myslel jsem, že to bude zase ten typ filmu, kdy trenér z neznámé dívky udělá šampionku a tím film skončí, ale kupodivu ne a příjemně mě to překvapilo..pět hvězciček ()

Chasida

Bleach smells like bleach. Hodně srdce beroucí záležitost. V podstatě není nic, co bych tomuto filmu mohl vytknout. Clint Eastwood mě naprosto uchvátil - jako režisér, jako herec, jako tvůrce hudby. Velice atmosférická záležitost (tělocvična, samotné zápasy, úžasná hudba), navíc v druhé půli rešící zásadní etické dilema. Při prvním sledování mě to celé dostalo a zavalilo, při druhém jsem uronil nějakou tu slzu, při třetím jsem ocenil i humor (dialogy Morgana Freemana a Clinta Eastwooda jsou opravdu perlami). (90%) ()

iKosser

Krutost a realita, to je hlavní zbraní Eastwoodových filmů. A tady zas zabodoval, a když prostě po dvou hodinách jeho kyselých ksichtů v nemocnici políbí ženského kvadruplegika, myslíte si, že jste nic emotivnějšího v životě neviděli. Tenhle film je samozřejmě víc než jen Eastwood a Swanková, je to i fajnová kamera a sakra dobrej nápad. Na co si ale vzpomenete za týden, za měsíc - zas jen na Eastwooda. Je to prostě klasa. Je mi však zárověň Clinta líto, protože takovýhle masterpiece si střihnout v 74 letech, kdy většina důchodců radši sedí doma u televize...Takový Jaromír Jágr mezi filmaři. ()

xenopus

Tenhle film má v sobě snad všechno. O režisérských kvalitách C.E. netřeba polemizovat, navíc zde zvěčnil příběh, který je inspirující, motivující, dojímající i varující zároveň; ale především neuvěřitelně silný. Poslední třetina filmu mě mě vždycky spolehlivě rozbrečela. Spolu s tímhle mám ve své TOP10 ještě Gran Torino. To jsem znovu zkouknul někdy před měsícem. Po opětovném zkouknutí MDB předevčírem (asi po 7 letech) jsem musel změnit pořadí... Málokdy se sejde, aby ve filmu bylo drama, napětí, širokánské spektrum emocí, láska i smrt, poselství, která jsou nesmrtelná, a to všechno a ještě mnohem víc bylo řemeslně naprosto výjimečně zvládnuto. Jak říkal jeden můj kamarád: "One mistake - and you can lose evertything you've dreamed about." ()

Kinpr

Wow! Tak tohle je veliká paráda. Nejdříve jsem nevěřil, že film o odstrkované a opovrhované holčině, která chce boxovat, může dopadnout tak dobře, o to víc jsem byl po skončení filmu překvapen. Jeden z nejlepších filmů. ()

Zl0

Super film, ALE! Parádny príbeh sa vyvíja svižným tempom a zrazu praaaaask. Namakaný dej dostane jednu do zubov od pána Eastwooda tak ako to vie doprasiť len on. Presne ako aj Flags of Our Fathers. Prepne sa to do módu pátosu, sĺz, Pošty pre teba a čakám kedy vyskočí Rozboril. Naštastie som si tu nemusel utrieť slzy americkou vlajkou lebo to bol fakt dobrý film, ale tieto jeho konce ktoré sa ťahajú snáď tretinou filmu ma zabíjajú. Asi vec vkusu - v tomto som sedlák ale páčilo by sa mi to aj ako ženský Rocky. Na druhú stranu pripúšťam, asi by som si to potom tak nezapamätal. ()

darthvader77

První část filmu je s perfektní pohodovou atmosférou. Clint Eeastwood zde opět hraje starého trenéra (staré chlapy on umí přímo výborně), jehož opustil boxer, u kterého se mu nepodařilo s ním jít až k titulu. A právě tehdy mu jeho kámoš Scrap dá tip na nadějnou boxerku Maggie Fitzgerald. Celá první polovina o tom jak se starouš Eastwood snaž trénovat tvrdohlavou Swank. Dialogy mezi nimi jsou dobře udělané, ale hlavně se v nich spolu podělí o své osobní démony. Navíc je to proloženo skvělými hláškami(Scrappovi ponožky, Bouchačova láhev jak se ten led tam dostane, zametám s pytlem ne ten pytel zametá s tebou). Spolu s hlavními protagonisty si užijete její cestu na vrchol. Konečně jdou bojovat o titul a o výhru 1 000 000 dolarů. Ale pak nastane ten dramatický a osudový zvrat u kterého mé oko nezůstalo suché. Cítíte společné s nimi to překvapení a ten údiv, když si Maggie zlomí krční obratel, kvůli falešné hře protivníka(tu berlínskou kurvu jsem v tu chvíli fakt nenáviděl). Tenhle film je výjimečný tím, že nemá Happy End a že ukazuje drsnou realitu světa boxu, že i tohle se stává a mnohem častěji, než se vítězí. Na konci jsem plakal dojetím. Morganovo vyprávění formou dopisu jenom završovalo celkovou atmosféru. ()

kuro

Pre mna osobne najlepsi drama z prostredia boxu...pri porovnani so zuriacim bykom ci alim som sa akosi viac vcitil s hlavnou hrdinkou ktoru Hilarry Swank zahrala famozne.Clint Eastwood je jednoduch Pan režiser...5* ()

Oudee33

Úplně na prdel mě to neposadilo, ovšem tento drsný realistický příběh má své velké kouzlo a nese to sebou velkou životní pravdu. Jistý si člověk opravdu nemůže být ničím. Jednou nahoře, pak zase dole a některé osudy jsou opravdu hodně smutné. Výborná Clintova režie typická právě pro něj, vymakané charaktery a související výkony především ústřední trojice plus kouzelně zabejčená Hilary. Úctyhodných 85% ()

Mabe22

Jeden z mých nejsilnějších filmových záčitků posledních několika měsíců. Herecky a režisérky famózně zvládnuto - viva la náš "děda" Eastwood! Tenhle film bych velmi nerad popisoval, protože to již udělalo spoustu lidí nademnou i podemnou a navíc nechci připravit nikoho o naprosto geniální srdcervoucí zážitek. Jediné takové /Summary/ by jsem nadhodil přirovnáním první poloviny, k WARRIOR a druhé poloviny ke GRAN TORINO. ()

AshT

Může někdo překonat něco tak geniálního? Prvotřídní Eastwoodovo drama o boxerské tématice. Film o stoupání na vrchol a následném pádu dolů. Jeden z mála snímků, který mě dojal. Se Zuřícím býkem nejlepší filmy o boxerské tématice. ()

strom-z

Sorry jako, ale za mě je tohle hodně přehodnocenej klišoidní a předvídatelnej kýč.. Ještě tomu asi dám jednu šanci, neb už je pár let, co jsem to viděl, ale i tak - na Zuřícího býka (viděl jsem nedlouho po sobě) to nemá ani omylem. ()

Mkartaylas56

Clinta Eastwooda jsem dlouho považoval za dobrého režiséra. Jenomže Million Dollar Baby mě přesvědčilo, že Clint není jen dobrý režisér, on je génius. Řekl bych, že jsem právě viděl jedno z nejlepších dramat vůbec a rozhodně nejlepší sportovní film vůbec. Herecký trojlístek Eastwood, Freeman, Swank předváděl herecký koncert, jaký se jen tak nevidí, obvzlášť Hilary mě obrovsky překvapila, jelikož jsem ji viděl hrát teprve poprvé a dost mě její výkon namotivoval ke zhlédnutí dalších filmů, kde figuruje. Navíc díky skvěle vybroušené emoční stránce se jedná o mimořádně silný zážitek a tak po celkem dlouhé době mohu opět s chutí hodnotit nejvyšším číslem. 100% ()

Sammy.Boy

Tolik jsem toho o tomto filmu za těch 14 let od natočení slyšel. Ale ani to mě nepřipravilo na ten konec. . .bez komentáře! Clint Eastwood je opravdu PAN REŽISÉR! ()

Knor

Asi zatím nejemocionálnější film od mistra Eastwooda, co jsem zatím viděl. Clint je prostě bůh, dokáže ohromit pestrou škálu emocí a vrýt se hluboko pod kůži dokonale vyprávěným příběhem. Těch několik postav je skvěle napsaných a skvěle zahraných takže jsem byl vtáhnutej okamžitě. Nádhernej film, který opět dokazuje, že Clint je prostě jeden z nejlepších. ()

Ex_Machina

"Niektoré rany sú hlboké a na zlom mieste a nech spravíte čokoľvek, krvácajú stále ďalej". Jeden z najemotívnejších a najsilnejších športových osudov na bielom plátne. Na čo je dobrá cesta nevýrazného, chudobného dievčaťa, ktoré ide za svojím snom a vďaka tvrdej drine, talentu a pokore ho dosiahne, aby vzápätí za to zaplatila príliš vysokú cenu?  Maggie nám na to dá jasnú odpoveď. Je to dobré na to, aby sme objavili v sebe nezlomného ducha, ktorý dokáže čokoľvek, aby sme sa radovali z maličkostí a šli si za svojím snom. Ale hlavne kvôli tomu, že ľudské šťastie sa meria počtom dní, ktoré nás nápĺňajú a robia šťastnými. A pokiaľ sú spojené s tým, že vďaka týmto dňom sa približujeme svojmu snu, tak ten život stojí za to žiť nech skonči akokoľvek. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

26.05.2006

Eastwood dobyje japonský ostrov

Eastwood dobyje japonský ostrov

07.07.2005

Po komornej, Oscarmi ovešanej boxérskej dráme Million Dollar Baby sa Clint Eastwood vrhne na nakrúcanie snímky FLAGS OF OUR FATHERS. Pôjde o vojnovú drámu podľa knihy Jamesa Bradleyho, ktorú pre… (více)