Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V roce 1938 ukradnou dva gangsteři raketový motor, který patří vynálezci Howardu Hughesovi. Na útěku ho schovají na letišti, kde ho najde mladý pilot Cliff Secord. Gangstery si najal slavný herec Neville Sinclair, se kterým hraje ve filmu Cliffova přítelkyně Jenny. Další den se koná na letišti letecká show, kde Cliff díky raketovému motoru připnutému na zádech zachrání opilého pilota. Po motoru se však shání nejen jeho majitel, ale i spousta dalších lidí, kteří s ním mají obrovské plány. Jenny zjistí, že je Sinclair tajným agentem nacistického Německa, které má v plánu postavit z raketových mužů superarmádu, která po dobytí Evropy zaútočí i na Ameriku. Sinclair ji přinutí, aby Cliffovi napsala vzkaz, že má přivézt motor, jinak Jenny zemře. Podaří se mu ubránit raketový motor a zachránit přítelkyni? (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

joehot 

všechny recenze uživatele

Pulpové dobrodrůžo pro celé rodinky. Náckové v Hollywoodu, dobývání nebes, Howard Hughes v době, kdy mu ještě nestrašilo ve věži, Hooverova rozjíždějící se FBI, velesympatický hlavní hrdina a pořádně lotrovský záporák Timothy Dalton. Škoda jen toho zkostnatělého, triviálního a naivního příběhu a nenápadité režie. P.S. Z toho výstřihu Jennifer Connelly se jeden doslova potil. ()

choze 

všechny recenze uživatele

"Je to raketa. Jako v komiksu." Komiksový (ret)Rocketeer se poprvé objevil až v první polovině osmdesátek a v té druhé se pak u Disneyho, který v něm viděl svou potenciální vlajkovou sérii a la Indiana Jones, donekonečna přepisoval scénář. Až po úspěchu Batmana a disneyovského Dicka Tracyho se konečně daly věci do pohybu. Bohužel, pětatřicetimilionový film specialisty na dobrodružnou rodinnou zábavu Joe Johnstona (Jumanji), s výdělky 47 milionů představoval celkem průšvih, stejně jako o tři roky později další ambiciózní retrokomiksárna z téže doby Muž stínů. Co si budeme povídat, jakkoli je Rocketeer fajn, Indy ani Batman to není (chybí tu výraznější režisér i hlavní hrdina) a v tržbách mu rozhodně nepomohlo, že šel do kin o stejném víkendu jako TERMINÁTOR 2. A tak byly stornovány jak plány na pokračování, tak na vybudování disneyovské atrakce. Jako puberťáka mě film nadchnul, obzvlášť scéna prvního použití jet packu při záchraně pilota porouchaného letadla na letecké exhibici a závěr se zepelínem, dnes sice vidím disneyovsky čistý a naivní scénář, ale užívám si zasazení do 30. let (Howard Hughes, Eroll Flynn) a sympatické obsazení. Zejména Dalton si vychutnal svého flynnovského záporáka a Jennifer je tradičně pastvou pro oko. Hudba James Horner. ()

Reklama

sskrblik 

všechny recenze uživatele

Ať už je to béčkové jaké chce, spojení letájícího muže, 40. let, mafie, nácků a FBI prostě zaručuje kvalitní zábavu. Jasně voléééé, není to kdovíjaký film, ale na dnešní večer mě pobavil velmi dobře. Až jsem se divil, že jsem nebyl po půlce otrávenej "co jsem si to zase jenom pustil za zhovadilost". Ba naopak druhá půlka filmu krásně vygradovala onen pochybný mix pospaný ve větě prvé. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Překvapivě zábavný film, který mě okamžitě vtáhnul svou neodolatelnou kombinací lásky k letectví a k filmům. Co se týče letadel, tak se zde objeví docela slušná řádka zajímavých typů, už v 10. minutě je například k vidění rychlostní speciál Hughes H-1 Racer, se kterým jeho konstruktér vytvořil v roce 1935 rychlostní rekord 566 km/h (rekord hydroplánů držel letoun Macchi MC-72 s rychlostí 709 km/h). Sám Howard Hughes má ve filmu docela dost prostoru. Komické bylo, jak se při dabování dabéři nějak nemohli rozhodnout, jak jeho jméno číst, takže opakovaně zazní jak [hjůdž], tak [hjůs]. No takže dál se objeví i model tehdy (v roce 1938 kdy se děj odehrává) ještě nepostaveného obřího letadla Hughes H-4 Hercules známého jako The Spruce Goose, velkou roli má další rychlostní speciál Gee Bee, svého času také nejrychlejší letadlo světa. Dále se objeví na chvíli Ford Tri-motor a krásná raritka, Autogyro Pitcairn PCA-2. Co se týče filmu, tak je zde několik scén natáčení, postava Timothy Daltona má zjevně odkazovat na Errola Flynna, v jednu chvíli pozdraví nějakého jiného herce Clarku, což je zase asi odkaz na Clarka Gablea. Celkově se mi film fakt líbil, ale je fakt, že byl trochu moc dlouhý a ke konci se tempo vytrácelo. Prostě taková krásná nostalgie po době, kterou jsem neprožil. Pokračování bych uvítal, ale toho už se nedočkám. To spíš remaku.. Jo a s Kapitánem Amerikou tohle nemá nic společnýho. Je to spíš jako Iron Man bez ironu. Zajímavost: Poslední čtyři písmena z nápisu Hollywoodland zmizela až v roce 1945. Ohledně komiksové předlohy: V roce 1985 napsal a nakreslil ve svých 30 letech Dave Stevens 70-stránkovou grafickou novelu The Rocketeer. Kniha byla dobře přijatá. Osobně jsem komiks četl a je až překvapivé, jak moc se film předlohy drží. Dokonce mám dojem, že určité změny oproti komiksu jsou jen k dobru! Filmový scénář mi přijde snad ještě propracovanější, ale stále velmi věrný. Po třech letech začal Stevens vydávat pokračování: Cliff's New York Adventure. To si přečtu v nejbližší době. Inspirací pro vznik Rocketeera byl seriál King of the Rocket Men a jeho následník Commando Cody - Sky Marshal of the Universe. Aby toho nebylo málo, tak těmto seriálům posloužil za vzor komiks s hrdinou Bulletmanem!:) Další info ještě zde: Rocketmania. ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Milujem Jennifer Connelly v jej skorých filmoch. Tu v tejto snímke na seba strhla všetku pozornosť a zatienila aj hlavnú postavu a samotného Rakeťáka. Svojim pohľadom a postavou nenechá žiadneho heterosexuála chladným. Navyše je to v 30.tych rokoch a tak dráždi aj dobovými nylonkami a podväzkami. Rocketeer je plný napätia, humoru a vybrúsených zvláštnych efektov. Film, ktorý je zasadený do kúzelného obdobia 30.tych rokov minulého storočia, rozpráva príbeh smoliarskeho pilota Cliffa Secorda. Štastie sa k nemu obráti vo chvíli, keď nájde prísne tajný vynález malého raketového motora, vďaka ktorému môže lietať po oblohe. To je skutočne výborný a originálny námet a ak sa vám snímok veľmi páčil, odporučil by som vám to isté čo som urobil ja - pozriete si ho znovu, tentokrát v čiernobielom prevedení (stačí vypnúť farby v prehrávači) a budete unesení ešte viac. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (10)

  • Herečka Jennifer Connelly se při natáčení filmu sblížila s Billem Campbellem a s přestávkami spolu chodili několik let. (Roman.Ticka)
  • Historická nepresnosť: Hoci sa príbeh odohráva v roku 1938, nemecké komando je vyzbrojené ikonickými samopalmi MP40, ktoré sa, ako štyridsiatka v názve napovedá, začali vyrábať až o dva roky neskôr. (Theatis)
  • Hlavního hrdinu Errola Flynna si mohli zahrát Dennis Quaid, Kurt Russell, Bill Paxton a Johnny Depp. Studio Disney chtělo nejvíce právě Deppa po jeho úspěchu ve filmu Střihoruký Edward (1990), ale režisér Joe Johnston a Dave Stevens (autor scénáře a původního komiksu) si nakonec prosadili Billyho Campbella, který svým vzhledem jakoby vypadl ze stránek komiksu "Rocketeer". (Nin)

Související novinky

Zemřel herec Alan Arkin

Zemřel herec Alan Arkin

30.06.2023

Přichází smutná zpráva pro celý filmový svět, ve věku devětaosmdesáti let totiž ve čtvrtek v kalifornském Carlsbadu zemřel oblíbený americký herec, režisér, scenárista a hudebník, držitel Oscara Alan… (více)

Rocketeer dostane pokračování

Rocketeer dostane pokračování

28.07.2016

Ve 20. století nevzniklo zase tolik dobrých comicsovek, Rocketeer mezi ně ale rozhodně patří. Zábavné retro, v němž Joe Johnston trénoval na prvního Kapitána Ameriku, v kinech bolestivě propadlo. Za… (více)

Superhrdinové se šikují

Superhrdinové se šikují

13.11.2008

Captain America, Wonder Woman a Black Panther na vás útočí v dnešní novince. Marvel Studios už našli režiséra pro First Avenger: Captain America. Svalnatý patriot v kostýmu z pruhů a hvězd by měl… (více)

Reklama

Reklama