Reklama

Reklama

Policejní akademie 5: Nasazení: Miami Beach

  • Česko Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s mohutným černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlým imitátorem zvuků Larvellem Jonesem, drobnou a nesmělou černoškou Laverne Hooksovou, která dokáže svůj tichounký dětský hlásek nahradit v případě potřeby hurónským řevem. Nechybí samozřejmě ani fanatický pistolník Tackleberry, energická Debbie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem policejní akademie. Ostatní chtějí svého velitele podpořit - znemožní Harrise, Lassardovi zajistí další službu v čele akademie a ještě přitom stihnou dopadnout bandu zlodějů diamantů. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (208)

mira007 

všechny recenze uživatele

První Policejní akademie (1984), považuju za jeden z nejlepších filmů v historii své kategorie bláznivých komedií říznutých akcí, ale všechny další pokračování považuju trochu za méněcenné, ikdyž jako samostatné zábavné filmové útvary splní svůj účel a pobaví. Pátý díl, kdy parta z akademie jede k moři do Miami na policejní kongres samozřejmě na jedničku vůbec nemá, ale člověk se zasměje.  Je to ale asi jediný film ze série, kde je pro mne hlavní postava velitel Lassard kolem kterého se to všechno točí. ()

Master19 

všechny recenze uživatele

Plán byl jasný: přesunout partu těch, kterým ještě není blbé hrát v nastavované kaši Policejní akademie, do divácky atraktivního prostředí pláží Miami. Oproti prvnímu dílu je zde ale kupodivu mnohem méně obnaženého poprsí, což je jasný příznak rostoucí upjatosti americké mainstreamové kinematografie. Záporák je jeden velký déba a logická honička na vznášedlech (must have ve filmu z Floridy) je docela hezky natočená nuda. Celkově otrava... ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Pátá část policejní ságy postrádá jak postavu Mahoneyho či Zeda, tak prostředí akademie a zejména vtipné scény, kterých je v tomto případě opravdu už pomálu. Situování na Miami, přítomnost spíše trapných než vtipných zločinců a vykrádání z minulých dílů (např. závěrečná honička alá třetí díl) už dává najevo, že tvůrci nemají co točit. Nicméně je pravda, že pětka je ještě snesitelným dílem v porovnání s posledními dvěma díly. Vesměs zbytečné pokračování série, která se měla zastavit po třetím filmu. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Jo, na Miami Beach mohlo být veselo, ale je tam zhusta trapnózně. Po zdejších plážích se rozprostřela hovnóza. Že nevíte co je hovnóza? To je syndrom špatného scénáře, režie a tvůrčího nasazení. Série sice stavěla v podstatě na jednoduchém pojetí, které si dávalo za úkol divákovi posílat srozumitelné a úderné gagy, které jsou součástí zpravidla jednoduchého, svěže nápaditého a komediálního děje. Zde už ta podstata vyprchala. Kvalita odešla s definitivním odchodem největší hvězdy série Steva Guttenberga. Jeho otěže nikdo nepřebral. Nezřídka se stávalo, že zbytek party přestal být zábavný. Kdo tedy zábavný zůstal? Kapitán Harris s dementem Proctorem. V podstatě záporné postavy, jejichž výstupy udržovaly film nad propadem do miamského plážového písku. Jestli se chceme bavit o zápletce, je přímo zoufalá, ale adekvátní k celému nepodařenému celku. Harrisovy úklady jsou celkem fajn, ale zbytek početného hereckého ansámblu nepřijde vůbec s ničím. Vlastně ano, přijde, s trapněním a ne-humorem. Režisér Alan Myerson se celou svoji kariéru věnoval jen televizním projektům, s filmem prakticky neměl zkušenosti. Na výsledku tohoto pátého dílu je to dost znát. Gagy jsou okatě situační, chybí jakýkoliv cit pro filmové vyprávění a rozmáchlost, v popředí jsou jen utahané a omleté televizní postupy, které se pro film nehodí. Film nedrží pohromadě a baví jen hrstkou pravidelných komických čísel G. W.Bayleyho alias kapitána Harrise a Lance Kinseyho alias Proctora, které zaplácnou celkovou nenápaditost a komediální vyšťavenost pátého pokračování. Plusem je ještě pěkné prostředí, které je z hlediska série neokoukané. S následujícími díly to však bylo ještě horší. Návrat kvality se už nekonal. 40% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Jednička byla takový malý kult mezi komediemi, byla neotřelá a skutečně zábavná. A vydělala pořádný balík. Popáté už to ale nefunguje. Mahoney prásknul do bot, ostatní zůstávají, ale stejně jako předchozí čtyřka tenhle díl hodně střádá a jen parazituje na populární osmdesátkové značce. Jde tady o zvolení nového velitele policejní akademie, kterým by se rád stal kapitán Harris, naši staří známí navíc dopadnou bandu zlodějů diamantů. Už každopádně dost zoufalé trojčení v modré uniformě. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (9)

  • Když Tony (Rene Auberjonois) pátrá po Lassardovi (George Gaynes) a uvidí ho u hotelu, vyprskne přitom svoje pití na přední sklo auta. Při dalším záběru na auto je však sklo čisté. (ČSFD)
  • Proctor (Lance Kinsey) si v baru poroučí dva drinky s paraplátky pro sebe a Harrise (G. W. Bailey). Barmanka mu je podává očividně bez paraplátek, v dalším záběru je ale z drinků vyndává a olizuje. (Dvojirakri)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 14 milionů amerických dolarů. (NIRO)

Reklama

Reklama